Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Szerintetek ma már feminizmus van?
Nem tudom hogyan csinálták ezt a statisztikát vagy hogyan kéne olvasni pontosan egyet kettőt, de ha átlagolnak, az lejjebb viheti a béreiteket, hogy sok a munkanélküli és a részmunkaidős. A házimunkánál meg nem tudom, hogy százalék van megadva vagy mi, de az ötven valamennyi meg a tízen valamennyi, az nem 100%, a maradékot ki csinálja? Bérszakadéknál meglepődtem, hogy állnak nálunk fejlettebb országok jóval szarabbul. De majd át is nyálazom ezt később. Köszi a linket.
32/f
"Ilyen gyorsan" - legalább egy évszázada? A feminizmus is változik folyamatosan, az alapján, mire koncentrál: első-, második-, harmadik hullám. Azt hiszem, már van olyan is, aki negyedik hullámnak nevezi magát manapság.
A legújabb nyugati hullámok már inkább a kisebb társadalmi igazságtalanságokra meg a többi kisebbség segítésére koncentrál mondjuk, de a trendi bulvárféle, "this is what a feminist looks like" pólóban nyomuló fajta is létezik, aki azt hiszi, ha nem visel tangát, az is komoly politikai állásfoglalás, és nyomatja a cikkeket a "cishet while male"-ról.
De az, hogy te rákérdezel egy nőnél, hogy feminista-e, és igent mond, sokat nem mond el róla, pont azért, mert már nem tudni, mit jelent pontosan. De nincs oka egy nőnek azt mondani, nem feminista, mert mit mondana? Hogy szeretne másodrendű kiszolgáltatott állampolgár lenni? Senki nem szeretne.
Valóban... A férfiak vezette országok már annyi jót okoztak. Köszi világháborúk!
A svédek, finnek, norvégok meg biztos hülyék. Főleg, hogy a boldoság-statisztika listákban is élen járnak.
Kiskacsa
A feminista agymosás áldozata lettél. A nők nem voltak lényegesen lemaradva választójogilag.
A női és az általános választójog bevezetése körülbelül egyszerre történt az európai kontinensen.
Itthon (a történelem viharai miatt nehéz pontos időpontot kijelölni) a nők pl. előnyben is voltak, mivel náluk alacsonyabban volt a nagykorúság határa.
A te problémádat az általános választójog okozza, amivel az alsóbb rétegek is szavazhatnak, akik helyzetükből adódóan fogékonyabbak a baloldali ideológiákra.
"Valóban... A férfiak vezette országok már annyi jót okoztak. Köszi világháborúk!"
Mivel arányaiban jóval több volt a férfi vezető a történelem során, evidens, hogy a háborúk többségét is ők okozták. De pl. Nagy Katalin orosz cárnő sok területszerző háborút vívott, Stuart Mária és I. Erzsébet egymással háborúztak a brit trónért, Báthory Erzsébet híres volt a szadizmusáról, szóval a nőknek sem kellett kegyetlenségért a szomszédba menniük.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!