Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért akarják a magabiztosságot, önbizalmat elnyomni egyes férfiak?
Néha mikor ismerkedem, akkor észreveszem, hogy mintha megpróbálnák megmagyarázni, miért is nincs igazam teljesen szubjektív dolgokban. Például pár napja egy srác elkezdte magyarázni, hogy mennyire nincs olyan, hogy magamnak akarok megfelelni, mert neki nem felelek meg (sminkelek, ő azt nem szereti, meg szerinte híznom kéne), így magamnak se fogok, ha összejövünk, meg ilyenek. Vagy hogy rossz karriert választottam, mert azt szerinte nem lehet élvezni (pénzügy irány), és folyton ilyen kis... passzív-agresszív elnyomások érnek. És mikor érvelek az mellett, miért is van igazam, arra nem reagálnak.
Vagy bennem van a hiba, vagy nagyon rossz helyen keresgélek mert nem lehet ilyen az összes férfi. Vagy nem tetszik nekik az önálló vélemény? Egyáltalán mi ez?
Hat tenyleg nem minden ferfi ilyen. Aki mar az elejen ala akarja asni az onbizalmad annak vagy magaval van valojaban problemaja es teged is le akar huzni, vagy iranyitani akar es elobb igy probalja leepiteni a sajat velemenyed es akaratod.
Keruld el az ilyen. Next
Egyébként meg függetlenül attól, hogy tetszik-e vagy sem, vannak olyan nők, akiknek igenis el kell nyomni a magabiztosságát, meg kell alázni, és úgy lehet meghódítani. Ez van, kb. ugyanolyan logikátlan dolog ez, mint pl. exbarátnőm, aki azt élvezte, ha folytogatják szex közben. A nőknél viszont nem számít a logika (és nem is működik).
Viszont lehet te nem ilyen csaj vagy, és a fent említett pacákok sem egy nőcsábász típusok, hanem önbizalomhiányos kisfiúk
(3-as voltam).
Nem férfiaknál és nem csak párkapcsolatokban van ilyen, hanem bármilyen emberi kapcsolatban. Pl. volt ilyen barátnőm (mindketten lányok vagyunk).
Többnyire szülő-gyerek kapcsolatra is nagyon jellemző az ilyen elnyomás. Emberfüggő ez, nem olyasvalami, ami a fiú-lány kapcsolatokat jellemezné, bárkivel előfordul, nemtől függetlenül.
Az első mondatodban ott a lényeg. "...teljesen szubjektív dolgokban." Véleménnyel lehet egyet érteni, egyet nem érteni illetve közömbösen fogadni. Nem feltétlen imponálásról vagy támadásról szól egyik sem. Én tudok imponálva ellent mondani, illetve támadni akár helyesléssel is.
A te dolgod, hogy mit szűrsz le egy-egy beszélgetésből, megjegyzésből. Úgy ahogy az is, hogy foglalkozol e velük, illetve a forrásukkal.
Mindazonáltal azt azért hozzátenném, hogy ha ennyire felveszed ezeket a dolgokat és ennyire próbálod védeni magad akkor nem csodálkozom, hogy az önbizalmad elnyomásának érzed. De a bizonytalanság nem bűn, sőt. Viszont kellemetlen azért tud lenni.
Nekem is sok hasonló tapasztalatom van ilyen férfiakkal.
De te szerencsés vagy, mert egyből vágod, hogy manipulálni akarnak. Sok nő nem veszi észre és éveket pazarolnak ilyen szerencsétlenekre.
Kifejezetten gaz, ha ismerkedesnel a szemelyes dolgaid kritizaljak.
A szubjektiv velemeny leszolasa meg kb a GYK-s pontozas megfeleloje, nem a tartalom a lenyeg, hanem az, hogy azt irtad valasznak, amit o akart latni, vagy sem. Ezt jelenti nem is par embernek a hasznossag, meg egy igen, nem valasznal is. Szintiszta ego kerdes. Az ilyeneket kerulni kell. Jo messzirol.
42F
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!