Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek van összefüggés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van összefüggés aközött, hogy nincs barátnőm és hogy folyamatosan beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Nincs különösebb bajom az egyedülléttel, rengeteg dologgal elfoglalom magam, nyilván ha lenne egy komoly kapcsolatom, az még jobb lenne, de csak azért ,hogy legyen valaki, nem fogok összejönni olyannal, akivel csak úgy ellenénk.

Viszont már lassan egy éve folyamatosan beteg vagyok, refluxom van + krónikus arcüreggyulladásom. Már mindenféle orvosnál voltam gasztroenterológustól fül-orrgégészig, ahol meg is állapították, hogy igen erős refluxom van és az arcüreggyulladás az már ennek a következménye. A refluxra elkezdtem gyógyszert szedni ami valamelyest enyhült is, de az arüreggyulladás az sehogy nem akar megszűnni, próbáltam mindenféle gyógymódot, antibiotikumtól, savcsökkentőkön át, gőzölés, meleg tea, szalvusz víz, fokhagyma, grapefruit, párásító, orrcsepp, meleg borogatás, sós víz, arcüregöblítésig, de hasztalan.

Végül az összes orvos arra lyukadt ki, hogy ezek a betegségek leginkább helytelen életmód vagy lelki okok miatt alakulnak ki.

Csakhogy én nem dohányzom, ritkán iszom alkoholt, nem vagyok elhízva, izmosan vékony testalkatom van, nem eszem egészségtelenül, sok gyümölcsöt ,zöldséget kajálok, rendszeresen mozgok, nem vagyok allergiás, sem asztmás.

Vannak terveim ,vannak céljaim, egyetemet végeztem, jó hátérrel rendelkezem, stabil lábakon állok, nyugodt vagyok és nagyon ritkán stresszelek.

Az orvos szerint(aki egyébkén nem pszichológus) tudat alatt is kijöhet a stressz valakin. Szerinte ha lenne egy jó, szeretetteljes párkapcsolatom, akkor minden betegség egy csapásra megszűnne, vagy legalábbis bármilyen formában tudat alatt szeretetre van szükségem. Csak ez mondjuk azért fura nekem, mert egyáltalán nem érzem magam rosszul lelkileg, egyedül a testi bajok kínoznak.


Szerintetek van összefüggés?


2017. júl. 30. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lelki beteg vagy, ennyi a te bajod.


Ép testben ép lélek. Ha nincs rendben a lelked, akkor annak testi tünetei lehetnek.


"Az orvos szerint(aki egyébkén nem pszichológus) tudat alatt is kijöhet a stressz valakin"

Ebben igaza van.


"Szerinte ha lenne egy jó, szeretetteljes párkapcsolatom, akkor minden betegség egy csapásra megszűnne,"

Ez már nem igaz. Nem a másiktól kell várni a saját boldogságunkat, és hogy minden problémánk megszűnjön.


Foglalkozz önismerettel, hogy megtudd, hogy mi a problémád.

2017. júl. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Történt valami a családodban?Pl. egyik szülőd vagy más hozzátartozód hirtelen halála vagy ilyesmi?
2017. júl. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem történt semmi. Minden a legnagyobb rendben van. A családtagjaim jól vannak szerencsére és jó a kapcsolat, meg sok barátom is van.

Talán ami nehézség volt, hogy egy éve beleszerettem egy lányba, de viszonzatlan maradt és nagyon nehezemre esett kiheverni, de végül sikerült túltennem magam rajta.

2017. júl. 30. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:
A lelki problémákat magadnak kell megoldani. Nem a társad fogja. Az már régen rossz, ha mástól függ a saját lelki békéd. Pont fordítva van. Ha rendbe teszed a belsőd, elfogadod magad, célokat keresel és teszel értük, akkor majd alakul a többi is. Erőltetetten soha nem szabad semmit, mert nem lesz sikeres, csak belerokkansz.
2017. júl. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Számos betegség kialakulásának oka lehet a lélek gondjai,igen,az orvosod nem tévedett..
2017. júl. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem a helyzet okozza a betegséget, hanem a személy, aki adott módon értelmezi. :) Van, akit romba dönt egy válás, van, akit felszabadít. Attól függ, kinek mit jelent az adott jelenség. Van, akinek az idői nyomás kihívás, másnak teher. Ez is ilyen.


A depressziós tünetek okozhatnak amúgy immunrendszerbeli gyengülést. Szóval képes vagy a gondolataiddal tönkretenni magad simán, de ez csak rajtad múlik, akkor is, ha szingli vagy. Hogy úgymond mire "programozod" magad és mit látsz meg a helyzetben.

21L

2017. júl. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!