Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Alkalmasak vagytok egy komoly...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkalmasak vagytok egy komoly kapcsolatra? Ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés

2017. júl. 3. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Alkalmas vagyok, de mégsem. Alkalmas lennék egy komoly kapcsolatra, de nem találok senkit, aki nekem alkalmas lenne.
2017. júl. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jelenleg alkalmas az önbizalomhiányom miatt, ami a külsőmmel való elégedetlenségből ered, mégis komoly kapcsolatban élek, mert a párom látja, hogy igyekszem változtatni és nem törődöm bele és válok önsajnáltatóvá, hanem küzdök magamért. Csak hát ez hosszú folyamat és addig maradnak a problémák is :)
2017. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én alkalmasnak tartom magam. Tudom, mit jelent éretten (és nem önzően) szeretni, tudom, hogy mi marad a szerelem után, ami fontosabb mindennél, képes vagyok felelősséget vállalni a döntéseimért és csapatjátékosként viselkedni egy kaocsolatban. Akkor megyek bele egy kapcsolatba, ha érzem magamon, hogy rendben vagyok és nem eszköz a másik, hanem a társam és a legjobb barátom, akire bár szeretnék számítani a nehéz időkben, nem terapeutának meg rabszolgának szerzem be. Nálam minden az egyenrangúságon, a kölcsönösségen és az egyensúlyon alapul. És hagyom élni a másikat, miközben én is élek, szeretni, miközben én is szeretem és ezt ki is tudom fejezni neki; és ismerem annyira az embereket és magamat, hogy tudjam, mi játszma, mi zsákutca, hol kell befejezni a vitát és honnantól hiszti. Arról nem beszélve, hogy alapvetően életre tervezek, mindig abban gondolkodok, hogy lehet, hogy ő 40 év múlva is itt csücsül mellettem.


Kislány voltam ugyan, mikor utoljára volt kapcsolatom, de úgy érzem, képes lennék azt nyújtani a másiknak, amitől teljesnek érezhetné a kapcsolatot. Ha pedig nem is tudom, kommunikálni egyenesen és nyíltan tökéletesen tudok és jutnánk valamire.


Ez meg király, csak úgy vagyok vele, hogy "nem jár mindenkinek". Bármilyen csúnya, egy jó kaocsolat idő, energia, felelősség is valahol, elköteleződés és alapvetően sokat kivesz (és ideális esetben mégtöbbet hozzá is ad) az ember életéből. Nyilván emiatt nagyon körültekintően választok párt és lassan is leszek szerelmes. Részben a korábbi kapcsolatom vége miatt, részben meg szeretném ismerni azt, akit szeretek.


Sokáig nem tartottam rá alkalmasnak, mert úgy éreztem, nincs időm rá. Akkoriban olyasvalakivel ismerkedtem, aki kicsit sem volt rugalmas és nyitott az én dolgaimra, amiatt hittem, hogy nem lehet összeilleszteni egymás idejét és szabadidős elfoglaltságát. Belegondolva ez egyáltalán nem igaz, minden csak szervezés és csapatmunka kérdése.


Nem hibáztatás, inkább csak egy ártatlan kijelentés, hogy a korosztályom nagy része egyszerűen nem vevő arra, amit itt felvázoltam és nem ezt igényli (még) döntő többségben. Márpedig én magammal hiába jövök ki tökjól, fontos az is, de nem egy kapcsolat. Ahhoz nem csak nekem kell ilyen értékrend és cél, másnak is.

20/L

2017. júl. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3: Szerinted jelenleg miért nincs kapcsolatod? És mióta nincs?
2017. júl. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2 éve nincs. Eleinte a korábbi feldolgozása miatt, ami nekem beletelt bő másfél évbe, utána meg más jobban lekötött, mint minden áron párt találni. Igazából most is jól vagyok egyedül, nyilván örülnék neki, ha találkoznék valakivel, akivel ez lehetséges, de nekem nem kell minden áron. Mint írtam, nem mindegy, kit választ az ember "egyetlennek". Szívesebben vagyok egyedül, minthogy valakivel vesződjünk, akivel inkább csak széthúz az egész, vagy csak kifacsar.
2017. júl. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5: Köszi, ez így korrekt :)
2017. júl. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Alkalmas vagyok abbol a szempontbol, h erre vagyom, kepes vagyok a husegre es hosszu tavra tervezek. Viszont van meg mit tanulnom a mndennapok problemainak kezeleserol, mert eddig tavkapcsolatban eltem. Ugyhogy igazabol en meg nem vagyok 100%ban alkalmas ra, de fejlodok, vagyis egyutt fejlodunk.
2017. júl. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem. Mert nem akarok családot meg gyerekeket, többek között.
2017. júl. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Korlátozottan alkalmas.
2017. júl. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!