Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Saját tapasztalatok. Mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Saját tapasztalatok. Mi a véleményetek? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Nagyjából 10 hónapja szakítottunk a volt barátnőmmel, de nagyon nehéz volt. Eleinte olyan szempontból, hogy ő hiányzott, utána meg a magány. Amikor aztán teljesen egyedül maradtam (testvérek, szülők, senki nincs már) akkor aztán erősen elgyengültem így belül. Nem igazán látszik haverokkal meg társaságban de érzem.

Amikor csak időm engedte ismerkedtem folyamatosan online (mert más lehetőségem nem igazán van). Ebből lett jó néhány találkám is. A lányok nagy része kedves volt, de volt olyan is aki megmondta egy az egybe hogy ő csak szexelni akar (21 éves volt). Volt egy lány aki tök normális volt de nem egyeztek az elképzeléseink. Egy másikkal kézen fogva sétáltunk, ölelkezve néztük a csillagokat de ki kellett józanodjunk, mert 1000 km-re lakunk egymástól és ő csak ideiglenesen van itt. Egyébként a távkapcsolat nem riaszt el, de azért max. 2-300 km szerintem ami úgy számomra inkább ésszerűen áthidalható. (szintén 21 éves volt). Utána volt egy lány aki eleinte nagyon normálisnak tűnt, úgy tudtam 19 éves aztán napokat átbeszéltünk, mire kiderült, hogy csak 16. De úgy voltam vele ha ennyire normális akkor majd valahogy megoldjuk. Ő is folyton keresett ami jól is esett egyébként. Aztán jöttek az értelmetlen gyerekes hülyeségei, mint ami a tizenéves iskolásokra egyébként jellemző. Rengeteget beszélgettem telefonon, írásban is lányokkal és igazából mindegyikük egy kincs, de mindegyikről kiderült valami ami miatt mi nem lehetünk együtt. Leginkább a kor és a távolság. Mindig ilyen 15-16-17 évesek akadtak horogra és már kezdtem unni. Na nem azért mert annyi idősek, hanem mert vannak rájuk jellemző viselkedési formák. A legtöbben hisztisek vagy értetlenek. Ha nem foglalkozol vele 5 percig, akkor már elkezd sírni mint egy csecsemő és pár óra után már mással cseveg. Ez szerintem egy átlag ember számára könnyedén belátható, hogy nem működik mert dolgozol napi minimum 8 órát és utána még vannak a saját kis dolgaid... legtöbbjük olyan volt, hogy nem akarnak szóban beszélgetni csak írásban. Persze képcsere meg facebook profil és miegymás az megvolt de, hogy ezen túllépjünk az nagyon nehéz volt. Bármit is írtunk vagy mondtunk egymásnak mindig éreztem a hitegetést.

Ja igen, hogy miért mentem le erre a szintre életkorban. Mert úgy voltam vele, hogy már mindegy ki, csak valaki szeressen és valakit szerethessek. De aztán így jobban belegondolva, egyik sem működhetett volna igazán, szerencsére inkább az eszemre hallgattam minden esetben, de egy tesztnek jó volt.

Az idősebbek, tehát ilyen 19-20+ éves korosztály viszont sokkal távolságtartóbb, több az előítélet és egyre több az irreális elvárás szerintem. Míg a fiatalabbak esetében annyi volt az elvárás, hogy valaki szeresse és megértse őket, addig az idősebbek esetén már jóval összetettebb a helyzet. Amit egyébként valamilyen szinten meg is értek. Társkeresőkön, fórumokon, mindenféle helyen ismerkedtem és igazából majdnem csak pozitív élményeim voltak, mert szinte egytől egyig nagyon értékes emberek voltak de kapcsolat szempontjából valahogy senkivel nem jutottunk egyről a kettőre. Rengeteg energiát belefektettem. Kezdem feladni, mert egyébként normál esetben nincs ennyi időm és energiám ilyesmire csak most így alakult ideiglenesen. Ha kimegyek az utcára ott meg alig van ember. Nyáron vannak de azok nyaralók és valószínűleg azért annyira jól nem nézek ki, illetve nincs is bátorságom odamenni csak úgy idegenként leszólítani egy lányt, nem akarok illetlen lenni.


Mit kellene vagy lehetne tenni, hogy eredménye legyen a próbálkozásnak? Ez nem tudom, hogy előny vagy hátrány de nekem sem jön be minden utamba kerülő leányzó, viszont azért még valamennyire hiszek benne, hogy találhatok az értékrendemnek megfelelő lányt. Csak az a kérdés hol és hogyan.


2016. jún. 15. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha csak nem épp egy családi vacsora közepén egy étteremben mész oda a nőkhöz vagy hasonló eseményeken, hanem amikor látod, hogy egyedül van vagy szórakozóhelyen..stb egyáltalán nem illetlen odamenni. Ha mégis zavarod max elküld, de legalább megpróbáltad és bár szeretnek az emberekkel sárral dobálózni, azért a legtöbb ember tud kedvesen is elutasítani. Hétvégén gondolom azért te sem mindig dolgozol, járj el valahová sportolni, iratkozz be egy tánctanfolyamra vagy hasonlók, a közös hobby összehozza az embereket. Sok sikert!
2016. jún. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon ráparázol erre a témára, és emiatt akadozik a dolog. Értem azt, hogy fontos a szeretni és szeretve lenni állapot, érzéskavalkád, de nem éri meg erre annyira rápörögni, mert ritkán van az úgy, hogy minden klappoljon és összejöjjön a dolog. Mivel mindenkinek van valami defektje, az esetek 99%-ban csalódás a vége, vagy ki sem alakulhat pont az általad leírt okok miatt sem (távolság, más víziók, gondlkodás stb.). Szóval a legjobb, ha éled az életedet, más területeken termékeny leszel, aztán majd lesz, ami lesz. Azt pedig felejtsd el, hogy nem nézel ki elég jól, mert semelyik ember sem kevesebb vagy több a másiknál, maximum gondolkodás, hozzáállás, hitrendszer miatt érzi annak. Szóval nem illetlenség amúgy leszólítani senkit, de ha most nem vagy erős mentálisan, nem hinném, hogy építene a több elutasítás. Szóval építsd fel magad odabent, de ne egy nőre ruházd ennek a terhét, mert könnyen megrogyhatsz. Csak lazán! :]
2016. jún. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először is elkövetted azt a hibát, hogy "neked már bárki jó lesz" alapon kezdtél társat keresni. Annak nem szokott jó vége lenni, mert a legtöbben megérzik, akik meg nem, azok az ugyanilyen "bárki jó lesz" emberek. Így a te esetedben a tinik akadtak horogra, akiknek gőze sincs az igazi kapcsolatról, akik még nem egy konkrét típusú embert keresnek, csak valakit, aki hajlandó törődni velük. Megtapasztaltad ennek a hátrányát is: mivel nem téged akartak, hanem csak egy kapcsolatot, hamar jött a következő jelentkező.


A másik nagy hibád a társkeresőzés volt. A húsz éves korosztály kis része társkeresőzik, mivel a legtöbben eljárnak mindenfelé és könnyű nekik új ismerősöket szerezni. Ennek megfelelő a tanácsom is: legyen valami hobbid. Ne egy magányos hobbi, hanem valami, amitől be lehet lépni egy klubba vagy ilyesmi, pl valami sport. Így könnyű új ismerősöket szerezni, és a közös érdeklődés eleve aott lesz.

2016. jún. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hol, milyen oldalakon ismerkedtél online?
2016. jún. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!