Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nincs önbizalmam?

Figyelt kérdés

Ez egy elég béna kérdés, hiszen egyikőtök sem ismer engem jobban,mint én magamat, de azért bárkinek lehet hasonló tapasztalata.

A lényeg: nem tartom magam rondának, figyelek az öltözködésemre, szeretem azt gondolni, hogy van saját stílusom, okosnak és értelmesnek tartom magam, vannak céljaim az életben és van jövőképem.

Viszont: nehezen nyílok meg másoknak, mert hajlamos vagyok úgy érezni, hogy úgysem érdeklek senkit. Néha már az is meglep, ha pl. egy egyetemi évfolyamtársam emlékezik a nevemre. Néha eltervezem, hogy közvetlenebb és barátságosabb leszek, de ez csak ritkán jön össze. Van bennem valami láthatatlan kapcsoló, ami minden önbecsülésemet lekapcsolja, ha emberek közé megyek. Olyan érzésem van ilyenkor, hogy mindenki engem figyel, és mérlegel, és ez minden kedvem elveszi.

Más is van így ezzel? Más is érzi úgy hogy indokolatlanul nincsen önbizalma semmilyen téren?

21/f



2016. jan. 28. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Sok embernek van ilyen tapasztalata, altalaban olyanoknal fordul elo akiknek a szulei tulsagosan kritikusak.
2016. jan. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 pörölycápa ***** válasza:

Én is úgy vagyok vele, hogy úgysem érdeklek senkit, csak engem igazából nem is érdekel mások véleménye, nem akarok senkinek megfelelni. Barátságosnak barátágos vagyok, de viszont egymáltalán nem vagyok közvetlen, és ha valaki nem kezdeményez felém, akkor én sem kezdeményezek.

Mondjuk nekem nem az önbizalmammal van baj, inkább csak nem vagyok túl szociális típus, és azért gondolom úgy, hogy nem érdekelnék másokat, mert belegondolok, hogy ők sem igazán érdekelnek engem, és magamból indulok ki.

Van egy párom, van néhány jó barátom, és én így boldog vagyok, nem akarok mindenkinek megfelelni.


Lehet neked is ezt kéne, nem foglalkozni azzal, hogy más mit gondol rólad, és nem figyelni arra, hogy ki mérlegel téged. Szerinted te ügyes, okos, stílusos, stb. srác vagy, és ha valaki nem így gondolja, akkor az ő baja.

2016. jan. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az elsőnek: annak idején tényleg elég szigorúak voltak a szüleim. Mára perze ez már elmúlt.


A másodiknak:valamilyen szinten én is hasonlóan érzek. Az emberek általában nem különösebben érdekelnek, és ezért néha rosszul is érzem magam...

De köszönöm a válaszokat.

2016. jan. 29. 00:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Full ugyan ez vagyok.Szerintem a társaság hiány okozza gondolom szűk baráti köröd van,mint nekem és nem kapod meg az elismerést valamilyen téren és nem tudod magad beosztályozni,hogy a társadalmi ranglétrán hova tartozol.

Szerintem valami ilyesmi gondom van nekem is,aránylag jól nézek ki de még sincs semmi önbizalmam és zárkózott vagyok.

2016. jan. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Leírtál engem is , csak annyival megfejelve , hogy ha megszólítanék egy lányt mintha valami leverné a biztosítékot megfagyok és nem megyek oda ! :/

17/F

2016. jan. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4: Igazad van, nincs sok barátom, összesen hárman vannak, akiket annak tartok. Közülük egynek még nálam is kevesebb önbizalma van, egy másik pedig nm nagyon megy emberek közé, így őt nem foglalkoztatják ezek a dolgok. A harmadik egy lány, ő a "példaképem, közvetlen, okos, pörgős, csak hát ő más helyzetben van mint én...


#5: Én el sem jutok a leszólításig, még az előtt elhitetem magammal, hogy úgysem menne, vagy halogatom a dolgot, hogy aztán sose jussak el addig, hogy konkrétan tegyek is valamit.


De azért ismét köszönöm a válaszokat.:)

2016. jan. 29. 22:39
 7/9 anonim ***** válasza:
(5-ös vagyok) én sem jutok el addig pár lépésre irányt váltók . Pedig nem vagyok gyáva , szeretem az életet is kimondottan vidám vagyok (főleg motoron :D ) voltam psziho dokinál is --> semmi bajom. És mégsem jön soha össze . Arra tippelek nekem a korom a gondom. (17/F) :(
2016. jan. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#5-6: te még fiatal vagy, és tulajdonképpen én sem vagyok öreg, így még rengeteg idő áll előttünk változásra... csak hát jó lenne végre elkezdeni :)
2016. jan. 29. 23:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor első lépésben a gyk-t kell elfelejteni :D
2016. jan. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!