Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak engem zavar, ha valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak engem zavar, ha valaki (vagy épp nagyon sokan) olyan sablonokban gondolkodnak, hogy "szép-csúnyaságuk", értékeik miatt nincsen párkapcsolatuk?

Figyelt kérdés

Bár tény, hogy azt elhiszem, hogy a szép, sok jó tulajdonságokkal bíró emberek könyebben találnak kapcsolatot(gondolok a kapcsolataimra, ahol nem is ismertem igazán a másikat, mégis "szerelmes" voltam). Az is tény, hogy egy jó párkapcsolat sok dologtól függ, azonkívül, hogy valaki szép, okos, stb., amit sok ember a kétségbeesett párkeresése közepette nem lát be.


Engem zavar csak, amikor azt látom, hogy pl. egy teljesen szép kinézetű, normális ember beparázik attól, hogy "ő most nem szép", amikor visszautasítják? Nem tud arra figyelni, még ha mondanák is neki, hogy sok oka van a visszautasításnak, de szabályszerűen úgy veszi, hogy ő ronda miközben nem az, meg mindenféle tévképzete keletkezik, hogy ő szerencsétlen, stb. és ezek a tévképzetek időnként lehúzzák őt, pl. olyan helyzetekben, amikor a másik fél sem tökéletes, ráadásul haragszik emiatt rá, és a szemére veti majd ezt.

Vagy ha egy ronda pasit visszautasítok, akkor automatikusan felszínes vagyok?

Mégis azt látom, hogy nagyon sokan rágják magukat azon, hogy megfelelnek-e egy kapcsolatra, és ha az ilyennel nem akarok kapcsolatot, akkor rögtön rákérdez, hogy mi baj lehet vele?


2016. jan. 6. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Tehát azt kérdezed, rajtad kívül zavarnak-e másokat is az önbizalom hiányos emberek? Hát azokat akik ki vannak békülve magukkal teljes mértékben, nyilván zavarja valamennyire.

Egyébként az emberek megosztva reagálják le a dolgokat. Valaki magában látja a hibát, valaki nem.

2016. jan. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nagyon sok ilyen problémával foglalkozó ember van.

A vicc az, hogy olyanokat is láttam ilyen problémákkal, akikről nem gondoltam volna, és nem értettem/nem láttam rá indokot, hogy mi bajuk lehet.

2016. jan. 6. 21:16
 3/9 A kérdező kommentje:
Amíg egyedül vívódnak ebben, addig nincs is baj, de ha megismerkednek némi önbizalommal bíró személlyel, aki nem tetszik nekik, akkor előfordul, hogy úgy kezelik, hogy az valami "eladó hús", aki "drágán" adja magát, miközben nem tudják, hogy mi lehet az elvárása konkrétan
2016. jan. 6. 21:16
 4/9 akori ***** válasza:
100%

Szia.

Ez nekem is feltűnt és eddig mindig ehhez mérten próbáltam tanácsokat adni a kérdezőknek.

Előbb-utóbb mindenkinek rá kell jönnie arra, hogyha rendes párkapcsolatban szeretne élni ahhoz olyan ember kell, aki hozzá illik személyiségileg (nem külsőleg).

Triviális példa a szép és intelligens ember esete (léteznek). Hiába tetszik sokaknak az adott személy, ha az utóbbi igen erőteljes tulajdonsága miatt már az elején sokan lemorzsolódnak.


N

2016. jan. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Többnyire az egész kategorizálás zavar, mert pl. az önbizalomhiányos emberek a személyiségüket is "mérlegre" teszik, emiatt is elkeserednek, ha nem kapnak akárkitől "jutalékot".:D

illetve kaphatnak, de még ha mindig nem lesz abból olyan nagyon komoly kapcsolat, mint amit elvárnak, akkor mindenféle tulajdonságukon tépelődnek, ha meg elegük lett, az összes barátnő-jelöltre haragudnak, hogy miért nem kell ő nekik.

2016. jan. 6. 22:03
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pont a napokban kezdtem el ugyanezen gondolkozni:)

Érdekes ezt most így olvasni és válaszolni rá.


Saját magam is sokszor fiatalabb koromban, és most is azon filóztam hogy nem vagyok elég helyes férfi. Pedig kaptam visszajelzéseket hogy nem vagyok csúnya, és tettszem a nőknek. De valahogy mégsem így láttam magam, és ennek könyveltem el minden sikertelenségemet. Szóval a napokban vetődött fel bennem hogy, basszus én hülye vagyok ha így gondolkozok. Hiszen nem egy pár van ahol kinézetre úgymond nem ugyanaz a kategória a férfi és a nő. Valamint én sem jönnék össze a világ legvonzóbb nőjével,ha nem lennénk egy hullámhosszon. Ezért inkább úgy tekintek erre a dologra hogy majd ha találkozom azzal a nővel akiben megfog valami,ami különleges, na akkor jön el az én időm. Illetve hogy nem a kinézet miatt, hanem amiatt nem találjuk a megfelelőt, mert az élet még nem kínálta fel.

2016. jan. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

# 6

Az első dolog sztem, hogy sose kell panaszkodni azon, amin az ember nem tud változtatni, de ha akarok egy számomra megfelelp kapcsolatot, akkor nem fognak lehúzni az ilyen-olyan csalódások, sosem.


Az ilyen ítélkezések tényleg nem mérvadóak, botlottam már bele olyan srácba, akiről az volt a benyomásom, hogy a modell iparból jött. Az egyértelmű volt számomra, hogy szép/okos akármi, de az nem volt egyértelmű, hogy miért sajnálkozik azon, hogy nem akarok tőle semmit, miközben én történetesen nem bízom benne. Lehet, hogy épp "rosszat" fogott ki, és azért szomorú:) de ha igazán szép is valaki, attól még nem kell elvárnia, hogy mindenki ráakadjon, mint valami ficánkoló halak a csalijára.

Másik véglet, amikor nagyon kedvelek valamit jellemre, de nem vonzódom annyira hozzá, és a "vesztes" címkével úszik tovább.:(

2016. jan. 6. 22:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első részével egyetértek.


Viszont azt ne felejtsük el hogy az egész élet a pártalálásról szól. Jó nyilván emellett rengeteg elfoglaltságot talál magának az aki akar. De van aki rágörcsöl a dologra és az lesz belőle amit feljebb is írtál.


Azt is vedd figyelembe elkenődik az ember ha a kiszemelt személy visszautasítja, ezért is úszik tovább a vesztes cimkével.

Gondolom te sem újjongnál örömödben ha találsz egy férfit aki minden szempontból megfelel, viszont visszautasít mert valamilyen tulajdonságod nem lenne szimpatikus neki. Ebben az esetben te úsznál tovább a vesztes cimkével, nem feltétlenűl jó kedvűen.

Nyilván van aki könnyen túl teszi magát egy visszautasításon, van aki meg nem.

Erre irtam hogy felesleges ráparázni a dolgokra ha jön egy visszautasítás nyilván nem passzolt volna amúgy sem a két ember.

2016. jan. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez teljesen igaz! Kicsit túlzásnak is éreztem leírni, de a lényege, hogy egyáltalán nem láttam vesztesnek az illetőt(sőt, az egyik legjobb személyiségű embernek is leírható) ezért érezheti ilyenkor "igazságtalannak" az ember, ha visszautasítja az elbizonytalanodott fél..egy időután, amikor látja, hogy ők nem egy pár, kifejezi az öszinte szimpátiáját, ő meg probálja elhelyezni magát egy 'érdemskálán', miközben értékes és fárasztó, de nem lehet minden belémbotlott fiú a "nagy sorsom".

Az ilyen kissebbségi-komplexusos fiúk élnek az ilyen sztereotípiákkal

[link]

2016. jan. 6. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!