Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Véleményetek szerint van-e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Véleményetek szerint van-e valami probléma a barátnőmmel?

Figyelt kérdés

Távkapcsolatban élek a barátnőmmel, nyáron heti 3-4 napig vagyunk együtt kb, iskolaidőben pedig heti 1 max 2 nap. Fél éve vagyunk együtt és nagyon szeretjük egymást, tök jól alakulnak a dolgok. Megváltoztattuk egymás életét. :) Viszont van 1-2 dolog, ami miatt aggódom nála.


1.Nos, a múltban nem volt könnyű dolga, leginkább negatív dolgok érték őt, ezért eléggé negatív a gondolkodásmódja. Nem tartja magát szépnek, sose elégedett a testével. Akármennyit mondom neki, hogy szép és nekem nagyon tetszik, megköszöni, de legbelül nem hiszi el. Mindig vékonyabb és vékonyabb akar lenni. Szerinte az szép egy lányon, ha nagyon vékony. A testtömegindexe azt a szintet üti most, ami a normálisnak az alsó határa, viszont még fogyni szeretne. Hiába mondom neki, hogy most jó, nekem így tetszik, még tudok rajta fogni és markolni részeket, nagyon imádom így. :) Meg nagyon keveset eszik. Mindig felírja minden nap hogy hány kalóriát eszik, 800-nál nem akar többet. De legtöbbször nem éri el ezt a szintet se. Nem sportol, csak otthon szokott tornázni, erősítő gyakorlatokat végezni. De néha aggódok, hogy túl keveset eszik. Gyakran éhes, de inkább nem akar enni és helyette vizet iszik sokszor. Minden nap kb. 1 almát, pár cerbonát és apróságokat eszik átlagban, néha azért eszik rendes tál ételt is (kb minden második nap). Nem lenne bajom azzal, hogy még kevesebb kiló szeretne lenni és el akar érni 1 bizonyos szintet, de ő nem akar sokat mozogni. Inkább eszik keveset, mert az "könnyebb". Nagyon makacs, nem lehet rávenni több evésre, ha nem akar... Kérdésem, a testtömegindex mennyire komolyan vehető? Ha alá megy a normál szint alá, akkor az mennyire veszélyes? Alapból, ez a gondolkodásmód mennyire gyakori a nőknél?


2. Nagyon negatív a gondolkodásmódja, ebből akad a következő probléma. Van egy bizonyos baráti köröm, akivel ugye a barátnőm is megismerkedett. Jól érzi magát velük , befogadták őt. Viszont mivel ő 70 kilométerre lakik tőlem, ritkán tud velük is találkozni (kb havi 1-2 alkalommal), ennek ellenére nagyon megkedvelték őt a barátaim és mindig szívesen látják. Azonban a barátnőm úgy érzi, ők csak kedvességből tesznek így. Szerinte ez csak látszat és kényszerből fogadták őt el, miattam. Mivel én a barátjuk vagyok, ezért miattam kellett befogadniuk őt, a barátnőm gondolkodása szerint. Amikor velünk van, elhiszi, hogy ez a baráti hangulat valós vele, viszont amikor hazamegy, bekerül a pesti közegbe, ahol korántsem ilyen befogódóak az emberek, és nehezen hiszi el, hogy az én baráti köröm ilyen valójában. Sajnos eddigi élete során nagy arányban a negatív dolgokat tapasztalta meg, sokszor nem kedvesek vele az emberek, sőt, az úgymond haverjai néha szokták sértegetni a külseje miatt (poénból, mert az nagyon vicces...), elvenni maradék önbizalmát is. Ezért nehezen bízik az emberekben. Sokat sértegették, azt hiszi, mindenki fejében megfogalmazódik ilyen gondolat róla csak nem mindenki mondja ki. Szerinte ez a társaság csak miattam nem meri bevallani, hogy nem szimpatizálnak vele. Hogyan tudnék jobb hatással lenni rá, hogy elhiggye, mi szeretjük őt a körünkben és befogadtuk?


Ráadásul többször is már mondott olyanokat, hogy jobbat érdemelnék nála, aki nem kételkedik ennyit dolgokat, nagyobb önbizalma van. Viszont utálom mikor ezt mondja, mert én őt szeretem a legjobban...


Bocsánat hogy hosszú lett. A válaszokat előre is köszönöm. :)


2015. júl. 25. 01:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Úgy tűnik, hogy a barátnődnek komoly, szakembert igénylő önértékelési problémái vannak.


Én semmiképp sem folytatnám ezt a kapcsolatot, amíg rendbe nem hozza magát.

2015. júl. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 veteran1978 ***** válasza:
100%

KOMOLY problémája van a gondolkodás módjával!

Ha segíteni akarsz rajta vagy vidd el orvoshoz,vagy szakítsd ki a jelenlegi negatív környezetéből teljes mértékben (ez esetben idővel visszanyeri majd talán az önbizalmát)!

2015. júl. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Semmi esetre sem fogom elhagyni, mert nagyon szeretem. Sajnos kiszakítani a környezetéből nem nagyon tudom, mivel csak 16 éves, én 19, így huzamosabb ideig nincs lehetőségem elhozni vidékre.
2015. júl. 25. 09:56
 4/11 A kérdező kommentje:
És ilyenkor konkrétan milyen orvoshoz kell fordulni?
2015. júl. 25. 09:56
 5/11 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, nem anorexiás és nem csont sovány akar lenni. Nem is a vékonyságával van baj, hanem hogy a tesstömegindexe elvileg a nem egészséges tartományban van. Ezt mennyire kell komolyan venni?
2015. júl. 25. 10:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Még nem anorexiás, de bizony annak a kapujában áll. Ha nem viszed szakemberhez, biztosan evészavaros lesz.
2015. júl. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Régen volt a kapujában, akkor viszont rájött hogy az nagyon nincs rendben, már kigyógyult belőle pár éve. Nem fog újra a közelébe érni.
2015. júl. 25. 16:28
 8/11 A kérdező kommentje:
Közben fény derült 1 dologra. Mindent azért csinálja, mert ezzel akarja bizonyítani, hogy ő erős és tudja kontrollálni magát. Azzal akarja kordában tartani a tűrőképességét hogy megparancsolja magának, mennyit egyen és minél jobban akarja kontrollálni a tök normális és alapvető éhségérzetét. Elmondása szerint szereti a saját kontrollja alatt tartani a dolgokat. Tehát ezzel akarja magának bizonyítani, igenis ő erős és van akaratereje. Hál istennek, ez kiderült pszichológus nélkül is :) a kérdésem az lenne: tudnátok valamit mondani, hogy milyen nem egészségtelen tevékenységben tudná ezt tovább folytatni? tehát leváltani ezt a folyamatosan visszafogott evést és sok fogyást egy másik dologra, ami nem káros rá nézve.
2015. júl. 25. 20:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Először is meggyőzni,hogyneki nagyon is kell egy pszichológus segítsége és meggyőzni,hogy inkább egyen 1400-155 kcal-t-ami még így is kevés egy 160 és 170 cm közti 17 éves lánynak- és sportoljon valamit normálisan heti rendszerességgel.így feszes is maradna és a sport abszolút formában tartaná.

És kérdező:respekt és tiszteletem,amiért így kiállsz a barátnőd mellett!

2015. júl. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1400-1500 kcal akart volna lenni
2015. júl. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!