Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azért nem kellhetek egy fiúnak sem mert Aspergeres vagyok?

Figyelt kérdés
Azt gondolom azért nem kellek egy fiúnak sem mert Aspergeres vagyok, ami másnak is feltűnhet, mármint az hogy olyan fura vagyok. Csendes, visszahúzódó, túlérzékeny vagyok, viszont nincs önbizalmam. Külsőre szerintem megütöm az átlagos szintet. Kiskoromban megállapították nálam ezt. Soha nem tudtam kialakítani emberi kapcsolatokat. Barátaim sem voltak soha, nem volt soha olyan ember aki kedvelt volna, tehát ebből azt gondolom párkapcsolatom sem lesz soha. :(
2015. júl. 13. 16:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
"megütöm az átlagos szintet" az milyen lehet?
2015. júl. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem hiába vagy 48%-os még egy értelmes választ sem tudsz írni.
2015. júl. 13. 16:22
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Jah bocs,most vettem észre rosszul fogalmaztam meg :)

vagyis milyen a külsőd mit jelent a megütöd az átlagos színtet?

2015. júl. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
miért nem barátkozól? mitől lettél ilyen?
2015. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%
Komolyan megnézem a wikipédián, mi az az asperger, mert minden ötödik kérdésben szerepel :O :O
2015. júl. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Lehetséges.

Az emberek többsége sajnos gyakran kiközösíti azt, aki más, mint az átlag.

2015. júl. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

5: Az utóbbi idők aspergeres kérdéseit szerintem mind ugyan az a lány tette fel. Abból gondolom, hogy lényegében mindegyik ugyan az a kérdés, kicsit másképp megfogalmazva, meg mindegyikben tetten érhető az önértékelési zavaros gondolkodásmód. (Olvass azért utána mindenképp, mindenkinek jó, ha minél többen tájékozódnak róla :))

A kérdésre: igen, vissza lehet vezetni az aspergerre, ha a köuizlés szerint amúgy szép külsőd ellenére nem érdeklődnek irántad. A szokatlan viselkedés, beszéd, mozgás, testbeszéd egyfajta ösztönös idegenkedést vált ki sok emberből, ez az un. "uncanny valley" jelenség - amikor azért zavar minket valaki/valami, mert MAJDNEM pont olyan mint mi, de mégsem teljesen. (Emberszerűre épített külsejű robotoknál figyelték meg ezt a jelenséget, de felmerült, hogy az autisták is emiatt váltanak ki ösztönös ellenszenvet sokakból) És nem, nem segít az sem, ha az önbizalomhiány távolról látszik rajtad.

Ez viszont egyáltalán nem jelenti azt, hogy mindennek maradnia kell a régiben. Igazából nem azzal van a gond, hogy olyan vagy, amilyen, hanem hogy mindenáron olyan embereknek próbálsz megfelelni, akik szerint valami baj van veled, amikor pedig nem sikerül - mert nem sikerül, hisz ezeknek az embereknek már eleve előítéleteik vannak veled szemben, amiket az sem ír felül, ha megtanulod eljátszani azt, amilyennek szerintük lenned kéne - elkönyveled, hogy ha nekik nem vagy jó, akkor senkinek sem leszel. Pedig valószínűleg elég sok ember rohangál a világban, aki pont olyannak kedvelne, amilyen most vagy és nevetne az ötleten, hogy bármi probléma lenne veled. Egyszerűen csak balszerencséd volt és eddig nem ezekkel az emberekkel találkoztál (tény, hogy ők vannak kevesebben), de attól még léteznek. Szóval azt tudom javasolni, hogy keresd őket és ne szívd mellre, ha valaki éppen nem kedvel. Az ő vesztesége, nem a tiéd :)

2015. júl. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Amúgy igazad van tényleg nincs önbizalmam.
2015. júl. 13. 17:18
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Már megint te? Hányszor teszed még fel a kérdésed?
2015. júl. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ismerkedéskor mondd el előre a fiúknak, hogy Asperger-szindrómás vagy, és azt is, hogy ez mit jelent, így tudni fogják, hogy miért vagy más, mint a többiek.


Esetleg kereshetnéd ugyancsak Asperger-szindrómás fiúk társaságát, ők biztosan könnyebben megértenének, de szerintem egy kellő IQ-val és EQ-val rendelkező fiú is meg tudna érteni.

2015. júl. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!