Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Utálom hogy a szüleim mindig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Utálom hogy a szüleim mindig más szülők gyermekeit dicsőítik engem meg lejárnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nekem ez nagyon fáj, sírni tudnék. Mindig azzal jönnek hogy más velem egykorú már külön életet él, én meg mindig a nyakukon lógok, mert otthon lakom. Meg azzal is jönnek hogy más velem egykorúnak van már párkapcsolata csak szinte nekem nincs. Meg ha mondok valamit is mindig azt mondják hülyeségeket beszélek. Amúgy hozzátenném hogy autista vagyok, tehát nem vagyok egy normális ember, ezért még pluszba fáj hogy ilyeneket mondanak. 23L
2015. júl. 8. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"tehát nem vagyok egy normális ember, "


Az autisták is ugyanolyan értékű emberek, de ha már saját magukat is így definiálják, mert nem képesek elfogadni magukat, az az ő gondjuk.


Mond meg a szüleidnek, hogy fáj, amit mondanak neked, meg te nem a másik gyereke vagy, hanem a sajátjuk, és te egy külön személyiség vagy. Azért mert x és y ilyen és ilyen, attól még nem kéne téged ennyire negatívként értékelni, mert te nem hasonlítasz rájuk.

Azonban nem minden kritika negatív, vannak jó kritikák is, amiből az ember tanulhat.

A szüleid, már bocsánat, nagyon bunkón viselkednek veled, mivel nekik támogatniuk kellene téged, és nem ilyen negatív dolgokat kéne nekik mondaniuk neked.


Beszélj velük, és hogy te mindent megteszel, de pl. nehogy már azért is zaklassanak, mert nincs párkapcsolatod! Azért álljon már meg a menet, majd lesz, mikor eljön az ideje.


Néha egyes szülőket kéne megnevelni és nem a gyerekeiket!

2015. júl. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mérgező szülők esete. Elég szánalmas, hogy ezt teszik veled, ha autista vagy, ha nem. Könnyű abba a hibába esni, hogy másokhoz kezdünk hasonlítani magunkat. De ez hiba, másnak mások a körülményei, más a családja,más lehetőségei voltak/vannak, más környezetben szocializálódott, tehát lehetetlen összehasonlítani embert és embert. Aki ezt nem fogja fel, az gonoszkodó, nem emberbaráti jellem. Ha nem változik ez, a helyedben tényleg azon dolgoznek, hogy minel előbb el tudjak költözni onnan. Az emberek addig nem tudnak értékelni valakit, valamit, amíg a közelben van.
2015. júl. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én elköltöznék csak nem tudok. Szeretnék ezen változtatni, de az autizmusom miatt nem valószínű hogy tudnék teljesen különálló életet éli a szüleimtől. Meg amúgy se szeretnék idegen emberekkel összeköltözni, mert engem nem csak a családom de a kívülállók se szívlelnek.
2015. júl. 8. 09:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Elég szomorú, és együttérzek veled. Valahogy próbáld meg a "lehetetlent" és próbálj meg külön költözni valakivel, akire számíthatsz. A rokonaid pedig gyökerek.

OFF: Azért az számomra elgondolkodtató, hogy miért pont a hozzánk legközelebb állók kegyetlenek velünk, amikor pont nekik kellene lenniük az úgymond háttérbázisnak.

2015. júl. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja igen, mert a párkapcsolatot kialakítani tök egyszerű, csak csettintesz és sorba állnak a férfiak.


A költözés is egyszerű, elmész dolgozni, lesz pénzed és veszel egy házat, autót mindent.


A szüleid hol élnek? Mégis mit gondolnak? Kérdezd már meg tőlük, hogy pontosan mit is kellene csinálnod. Az is kérdéses, hogy jelenleg akarsz-e párkapcsolatot, mert ha nem akarsz, akkor nincs értelme.


De ha nagyon kemény akarsz lenni velük, akkor visszaszólsz, hogy a veled egykorúakat segítik és biztatják a szüleik, nem lejáratják és kötözködnek velük.


Egyébként tudom milyen érzés sajnos :(


30F

2015. júl. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Előbb említették a Mérgező szülők című könyvet. Csak ajánlani tudom, mert segít megértéshez és a továbblépéshez. Továbbá a Temple Grandin című film is segíthet azon, hogy a gyökereken túljuss. Egy autista nőről szól, akit sokan bántottak az autizmusa miatt, és csupán az egyik tanára és az anyja állt ki mellette. Mindenképp happy end a vége. Érdemes megnézni szerintem.

Egy valami azért jusson eszedbe az ilyen szorult helyzetekben, amikből egyedül nem bírsz kijutni:

Elég egyetlen támogatót szerezned. :)

2015. júl. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!