Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Budapesten konyebb ismerkedni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Budapesten konyebb ismerkedni mint videken?

Figyelt kérdés

Azert ott megiscsak tobb diszko,kavezo,park meg egyeb szabadidő toltesi lehetőség van


Arrol nem is beszélve h ott tobb fizut is adnak az embernek


2022. máj. 18. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Megfelelő kinézettel igen.
2022. máj. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ... :,D

Ha valaki nem jár sikerrel vidéken, akkor nyugodtan meg lehet próbálni egy nagyobb városban is.

Ismerkedési lehetőséget biztosító helyszínből lehet, hogy több van egy nagyvárosban, viszont maga az ismerkedés folyamata nem biztos, hogy ettől a tényezőtől könnyebb is lenne.

Gátlásosság leküzdése szempontjából azért egyszerűbb egy olyan helyen ismerkedni, ahol azért vannak új arcok, akikkel tiszta lappal lehet kezdeni. Egy kisebb városban azért a legtöbb ember ismeri a másikat, még ha csak látásból is, így jogos lehet, a "félsz" az esetleges pletykáktól. (Persze vannak, akiket ez nem kimondottan zavar.)

Egy nagyvárosban "többől" is lehet válogatni, mert nem biztos, hogy csak helybeliekkel találkozol az általad megemlített helyeken. (Vidékről is sokan lehetnek egyetem és munka miatt.)

Az viszont már más kérdés, hogy financiálisan is megéri-e? Lehet, hogy több a fizu, de a lakhatás is drágább.

Kinek hogy könnyebb?! Ha csak ismerőseimre gondolok, akkor szinte mindegyikre igaz, hogy a párját egy nagyvárosban ismerte meg, viszont családalapítás céljából inkább vidékre költöztek.

2022. máj. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem. Vidéken az emberek együtt nőnek fel a kortársaikkal. Ez egy 5000 vagy 10 000 fős településen nagyjából 400-800 főt fog jelenteni. Ez csak közelítés, úgy jött ki hogy 70 éves korig egyenlően oszlattam el az embereket évek szerint. Aztán vettem egy kb 5-6 éves range-et, amin belül egy korosztálynak tekinthetőek az emberek.


Szóval ez tízezer fős településen van kb 600 korodbeli biztosan, és mivel ezeken a telrpüléseken van már középsuli is, így nyílván mindenki, de legalábbis a helyi fiatalok 90%-a oda jár.

Így mindenki mindenkit ismer minimum látásból, mindenki kb el tudja helyezni a másikat fejben hogy "ja, igen, ez az a srác aki a Gézával jár egy osztályba felettem kettővel" meg ilyesmi.


Sokkal nagyobb az esélye annak is hogy ugyanazokon a rendezvényeken lesznek közös élményeitek, és az is biztos hogy a település belsős sztorijait is mindenki ismeri. Hol kik laknak, hol vannak nagy bulik, kit kell keresni jó borért és kinél pocsék.

Van egy közös valóságotok.

Így már rögtön könnyebb ismerkedni.


És 600 emberből ugye kb a fele ellenkező nemű, úgyhogy van még mindig több száz választható partner.


Budapesten meg a hasonló óriásvárosokban meg hiába van kb 150 000 korodbeli, mindenki ismeretlen, és nincs semmi "belsős identitás". Budapesten az emberek többsége ingázik csak, baromi messze él igazából, főleg fiatalok esetén van ez így (kollégisták, albisok).

Lehet hogy több esemény van, de baráti körrel kell menni ismerkedni.

Az egymagában kocsmába betérő arcok furák.

Plusz mivel nagyváros, az emberek eleve bizalmatlanabbak, amire rátesz egy lapáttal ha egyedül állsz neki.


Szóval ha arról van szó hogy egymagadban csak úgy nekiállni ismerkedni hol jobb, én szt mondanám hogy vidéken.

2022. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy a több fizud el is megy a magasabb albérletárakra és magasabb élelmiszer/szórakozási lehetőség árakra.

A körúton kifejezetten olcsó estét zársz ha 5000-rel megúszol egy egész estés italozást.

Ez vidéken fele ennyi.


Amúgy nem szeretem ezt a "vidék vs Bp" összevetést sose.

Mi a vidék?

Ne soroljuk már a 160 ezer fős Szegedet ugyanabba a "vidék" kategóriába mint a 13 ezer fős Pilisvörösvárat vagy a 700 fős Kóspallagot.

2022. máj. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kinézettől függ, minél jobban nézel ki annál könnyebben találsz kedvedrevaló nőt. Akárhol is élsz. Budapest vs. falucska inkább nőknek releváns. Online társkeresés abszolút nőknek kedvez, nyilván nekik nem mindegy, hogy egy 10 km sugarú körben 2 000 000 emberből tudnak válogatni vagy 20 000.


Ha ronda férfi vagy, akkor meg kb. mindenhol ugyanolyan nehéz.

2022. máj. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a nem mindegy férfiként, hogy mekkora lesz a hozzád képest legjobbtól való távolságod (átvitt értelemben).

Mert Budapesten egy ringben leszel megmérve több száz 195 centis Rózsadombon lakó milliárdos Brad Pitt utánzattal, míg egy szolídabb 4000 fős kistelepülésen nagyon max van 5-10 tényleg nagyon durván jó pasi, azok gyorsan találnak is párt, és utána marad dgy sokkal kiegyenlítettebb mezőny amiben középszerűként sem fogsz alsókategóriásnak számítani.


A nők felfelé húzása Budapesten csak ront az esélyeiden.


Tapasztalat, és nem csak sajátom. Vidéki lányok egyszerűen normálisabb értékrendűek és tisztábban vannak azzal hogy hogy is néz ki egy átlagos férfi.

2022. máj. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6


Ez egy érdekes felvetés, magam is gondolkodtam már, nőknek Pesten kánaán van (már csak Tinder miatt is). Én ronda vagyok, de bevallom nagyon sok pénzt keresek, egyetemet végeztem, beszélek 3 nyelven folyékonyan (najó 2.5, harmadik még nem megy olyan jól...), a világ bármely pontjáról tudok/tudnék dolgozni igazából. Gondolkodtam már, mi lenne, ha leköltöznék mondjuk egy 5000 fős községbe, megjelennék az 1 éves német prémium kategóriás céges autómmal vajon mire mennék vele rondaként ott. Mert Pesten nők kb. korlátlan mennyiségben találnak olyat mint én, még olyan is rengeteget, aki mindezek mellé jól is néz ki...

2022. máj. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Fuss neki haver. Jó gondolatsor, csináld! Csak arra ügyelj hogy ne látszódj sznobnak. Haverkodni kell, néha kissé fárasztó small talk-okba is bele kell menni vidéken, de ha nem valami nagyon durván xenofób a közösség akkor el fognak fogadni.
2022. máj. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen. Mondok valamit. Vidéki városban élek, Kb. 20 ismerősömből 15 elköltözött Pestre, vagy külföldre. Ebből látszik mi a helyzet. A fiatalok elköltöznek, alig van a felnőtt korosztálynak szórakozási lehetősége. Este 6 után szinte már minden kihalt.

Amit a 3-as ír az jól hangzik, de az én példámból is látszik ugye, hogy hülyeség. A gimnáziumi évfolyamom 90%-a miután tovább tanult nem jött vissza.

2022. máj. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát nekem meg az a tapasztalatom hogy nehezebben ismerkednek itt a fővárosban az emberek. Zárkózottabbak, kötöttebbek. Szórakozóhelyből meg úgyis elég ha hetente egyszer elmész a legközelebbi megyeszékhelyre. A legtöbbeknek úgysincs heti egy görbe esténél több szabadidejük. Most csak azért hogy közelebb legyél havi négyszer a legfelkapottabb bulihelyekhez kifizetni az életre 30%-al többet... ti tudjátok. Annyira nem nagy szám a rommáhugyozott bulinegyed hogy ezért ide kelljen költözni.
2022. máj. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!