Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan ismerkednétek egy új...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ismerkednétek egy új környezetben?

Figyelt kérdés

A fő kérdésem önmagában nem teljesen pontos, de nem tudtam jobban megfogalmazni.


A sztorim röviden annyi, hogy középiskolában megfogtam az Isten lábát: belém szeretett egy lány, akivel egy helyen sportoltunk akkoriban. Kis túlzással azt tudom mondani, hogy gyakorlatilag ő szedett fel engem, majd ebből lett egy 8 éves kapcsolat, ami átívelt középiskolán, egyetemen, végül pedig egy rövidebb időre már a munkában is, aztán véget ért, mielőtt még elköteleződtünk volna. Annyit kaptam a végén, hogy "kiszeretett belőlem, nagyon sajnálja" (amiben nekem is bőven volt szerepem).


Sokat gondolkodtam azon, hogy hogyan alakíthattam volna ezt másképpen, és min kell javítanom a jövőben. Kicsit több, mint egy évbe tellett eljutnom odáig, hogy túllépjek ezen a 8 éven és alkalmasnak érezzem magam egy új kapcsolatra. Most egy másik városban élek új munkahellyel és itt realizálódott bennem, hogy analfabéta vagyok ismerkedés terén. Ahogy írtam is, sose volt rá szükségem, mert nem létező csajozós korszakom kezdetén betoppant az életembe az előző barátnőm, akivel nem igazán kellett megerőltetnem magam.


Rólam általánosságban elmondható, hogy nehezen indulnak a kapcsolataim, szóval ezek után átfogalmaznám a kérdésem: Hogyan tudnám magam hatékonyan fejleszteni (főleg kommunikáció terén), hogy ne sikerüljön kínosra az összes próbálkozásom, legyen az akár online, akár élőben. A youtube megmondók és "tutorialok" még így tapasztalatlanul is taszítanak, és inkább hátrébb érzem magam minden megnézett videó után.



2022. jan. 10. 19:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat. Minél több olyan szituációba kell raknod magad, amiben a kommunikációd teszed próbára és azt gyakorlod. Hogy ne zúzzad szét az önbizalmad, szerintem annak van értelme hogy maximum csak barátkozol másokkal és bárkivel - ezt értsd szó szerint - beszélsz, aki az utadba kerül: hentes, postás, eladó, pénztáros, idegen mamika, mindegy. Ha csak 1-2 dolgot szót váltasz vele, az is teljesen jó, valahol el kell kezdeni.


Ezek még azért jók mert célirányosan mész hozzájuk és nem kell semmit erőltetned, kitalálnod, mindenképp kommunikálsz velük. Tehát ha húst akarsz venni, akkor kérdezz 1-2 dolgot azzal vagy főzéssel, elkészítéssel kapcsolatban.


Már 8 éve is nagy mázlista voltál, ahogy azt tudod is, de azóta a nettel olyan szintre süllyedt az ismerkedés, hogy nem tudod még milyen pokol vár rád. Jó nagy adag türelem és önbizalom fog kelleni.

2022. jan. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!