Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Szerintetek egy társkereső oldalon milyen technikai újítások, milyen kikényszerített szabályok növelnék a tagok társtalálási esélyeit?
Bennem az merült fel, hogy amikor valaki kap egy levelet, üzenetet, de még nem válaszolt rá semmit, talán előnyös volna, ha addig nem jelenne meg a keresési találatok között, amíg nem válaszol valamit a kapott levélre. Ez számára adott esetben holtidőt jelentene, ugyanakkor arra késztetne mindenkit, hogy lehetőleg minnél gyakrabban lépjen be, és válaszolja meg a levelét, vagy pedig törölje azt. Ezzel ismét megjelenne a keresési találatok között. Törölni pedig úgy lehetne a levelet, hogy mindenképpen válaszolnia kellene valamit a feladó számára, adott esetben azt, hogy sajnos nem óhajt vele ismerkedni, illetve ez automatikusan megtörténne, tehát a feladó mindenképpen értesítést kapna erről.
A másik ötletem az volna, hogy meg kellene valahogyan jelölni, hogy kitől is várna üzenetet az ember. Vagy a szokásos jelölő négyzetek formájában, vagy egyszerűen a leírás részben. Ennek kitöltése nélkül ugyancsak nem jelenne meg a keresési találatok között.
Ehhez hasonló ötleteket várnék, amik várhatóan növelhetik az emberek társtalálási esélyeit a közismert és közkedvelt társkereső oldalakon, melyek működési elve jelenleg nagyon hasonló: szinte bárki írhat bárkinek.
Tulajdonképpen ennek a videónak a nézése közben merült fel bennem ez a kérdés https://www.youtube.com/watch?v=b8ijvmjt2N4
Számos társkereső oldal működik, mégis sokan nem tudnak egy társat találni. Ezekkel a ötletekkel segítsük egy kicsit az oldalak készítőit, üzemeltetőit, főleg az ingyenes oldalakét, hiszen azok kevéssé profit orientáltak, nem abban érdekeltek, hogy minnél több legyen a szingli.
ez is egy lehetőség valóban, tehát aki elküldött egy levelet, az nem küldhetne addig több levelet másoknak, amíg nem kapott arra választ.
és igaz nem technikai dolog, de talán előnyös lenne az emberek társtalálása szempontjából, ha a társkereső oldalak, vagy oldal (egyes számban) üzemeltetése állami monopólium lenne, vagy csak úgy adnának rá koncessziót, mint pl a dohányboltokra, azaz be kellene tartani bizonyos szabályokat az üzemeltetőknek, olyan szabályokat, amik ténylegesen segítik a pártalálást, és nem csak a tagok lehúzása havonta pár ezer Ft-tal
ha állami monopólium lenne, akkor pl lehessen, lehetne igazolni hivatalosan is, hogy társkereső oldalon voltam regisztrált tag X évig, leveleztem, ismerkedtem mégsem találtam párt, nem született ennélfogva porontyom, ezért ne diszkvalifikáljanak a nyugdíj szempontjából, hiszen én részemről mindent megtettem, igyekeztem, iparkodtam, a véletlen hozta így, nem én tehetek erről.
ha túl sok a társkereső oldal, megint csak nem előnyös, mert honnan tudhatná szerencsétlen szingli, hogy vajon melyiken bújik meg a hozzá illő pár, melyikre regizzen...
Sajnálom, de a probléma nem a társkereső alkalmazásokban van, hanem az emberi természetben. Az alkalmazás az csak egy eszköz, egy informatikai rendszer, amely a felhasználók igényeit igyekszik kiszolgálni. De hogy HOGYAN fogják az alkalmazást használni, na az már a felhasználókon múlik.
Ha bevezetnék ezeket a szigorításokat, akkor az emberek (főleg a nők!) egyszerűen átmennének más társkeresőkre. Mert ugye nem gondoljátok komolyan, hogy ezek a variációk nem merültek még fel a milliódolláros cégeknél? Dehogynem... Csak rájöttek, hogy ezzel profitot veszítenének.
igen, de ha a változtatások, fejlesztések valóban elősegítenék a pártalálást, akkor akik valóban párra vágynak mégiscsak az adott oldalon maradnának, illetve oda regisztrálnának, hiszen jó renoméja alakulhatna ki az oldalnak, mert szájról szájra járna, hogy én is ott találtam párt, stb.
éppen ez volna a kérdés, hogy az emberi természet ellenére hogyan, milyen szabályokkal lehetne arrafelé terelni a társkeresőket, hogy úgy használják az oldalt, hogy az ténylegesen a társtalálás irányába vigye őket
Kedves Edit,
azt hiszem, nem vagy tisztában az emberi természet működésével. (És úgy tűnik, a kapitalizmus működésvel sem.)
Nem, nem a "fejletlen" társkereső oldalak hibája az, hogy nem találsz párt iksz évig se te, se sok más ember. Nem a net/weboldalak üzemeltetői/médi stb tehet az egyedüllétedről. Az emberi természet ellenére nem lehet arra szorítani az embereket, hogy párt találjanak maguknak. Egy álomvilágban élsz.
Rég nevettem ilyen jót, köszi késes troll "Edit" 😂
Észak-Koreába valók vagytok mind. Még hogy kényszerített pártalálás, kötelező válaszlevél írás avagy bünti 😂
"éppen ez volna a kérdés, hogy az emberi természet ellenére hogyan, milyen szabályokkal lehetne arrafelé terelni a társkeresőket, hogy úgy használják az oldalt, hogy az ténylegesen a társtalálás irányába vigye őket"
Nem tudom mi szánalmasabbat lehet még kitalálni, de minden nap alul tudjátok múlni magatokat, pedig mindig azt hisszük ennél már nincs lejjebb 😂😂
Bármiféle presszúra, hogy mielőbbi válaszolásra legyenek késztetve a címzettek, semmit nem oldana meg. Teljesen biztos vagyok abban, hogy ilyen szabály bevezetése esetén a címzettek naponta többször is leülnének a gép vagy az okostelefon elé és egy sablon-választ küldenének mindenkinek, aki nem tetszik nekik, például hogy "Bocs, nem vagy az esetem." Ezzel el volna intézve a válaszadás kényszere.
A társkeresőkkel a legeslegnagyobb probléma az, hogy az előfizetőknek nem korlátozzák a naponta szétküldhető levelek számát. Így a legtöbb férfi azt a stratégiát folytatja, hogy tömegesen küldözgeti szét a kezdeményező leveleit, akár naponta 100-at is. A legalább átlagos kinézetű nők pedig ezek miatt a férfiak miatt a társkeresőbe való regisztráció utáni héten naponta tucatszám kapják a leveleket, amelyekre képtelenség mind tisztességesen válaszolni; így két héten belül megcsömörlenek, és a többségnek egyszerűen nem válaszolnak, sőt szerintem meg sem nézik az adatlapjaikat. Ha mondjuk egy nap egy előfizetőnek két levélnél többet nem lehetne küldeni, akkor ez a probléma megoldódna.
Egy másik komoly probléma a társkeresőkkel az, hogy nagyon sok a komolytalan társkereső. Ide sorolom azokat is, akik csak szórakoznak, és azokat is, akik csak kalandot vagy szeretőt keresnek. Ezeket sajnos lehetetlen adminisztratív eszközökkel kiszűrni. Nincs az az eszköz, amellyel meg lehetne akadályozni, hogy valaki álnéven, hamis adatokkal és/vagy hamis képpel regisztráljon, s aztán jókat szórakozzon, például ugrassa vagy ámítsa a jelentkezőket. S azt sem lehet megakadályozni, hogy tartós párkapcsolatban élő, vagy csak kalandokat kereső emberek regisztráljanak. Továbbá arra sincs eszköz, hogy aki párt talált magának a neten, annak a regisztrációját töröljék, vagy az újabb regisztrációját megakadályozzák. Ez a probléma tehát megoldhatatlan, q netes társkeresés orvosolhatatlan rákfenéje marad.
"Teljesen biztos vagyok abban, hogy ilyen szabály bevezetése esetén a címzettek naponta többször is leülnének a gép vagy az okostelefon elé és egy sablon-választ küldenének mindenkinek, aki nem tetszik nekik, például hogy "Bocs, nem vagy az esetem." Ezzel el volna intézve a válaszadás kényszere."
És ezzel a sablonválasszal is már többre méltatnák az embert, mint most, amikor elküldesz 50 levelet, és cirip-cirip, emberszámba se vesznek és a fenti félmondatra se méltatnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!