Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Minden tekintetben visszamarad...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden tekintetben visszamaradott (Közép vagy Nyugathoz képest) kis hazánkban még mindig miért várják el, hogy a férfi keressen jobban, vigyen többet anyagilag haza?

Figyelt kérdés

Pl Usában már rég megfordult ez az egész:

,, Amerikában a házas nők 30 százaléka keres többet a férjénél", de más nyugati országokban is hasonlót mérnek. Ellenben itthon egy nő szóba sem áll olyan férfivel, aki kevesebbet keres mint ő. Ha a férfi nem vallja be (vagy a nő nem tud következtetni abból, hogy mennyi az annyi) mennyit keres egy munkával, aminek nincs bértáblája, akkor gyakorlatilag a nők többet nem keresik, ha megérzik, hogy ez nem egy gazdag figura. Most itt ne erre gondolunk, hogy nő 450 nettó, férfi: 150. Hanem pl egy kis különbéséget, nő: 350, férfi, 250. Pl egy egyetmi mutatótanár keres 35-40 évesen 300 nettót, közben a párja a versenyszférában 500 at, mégis a férfi az értelmesebb.


És itthon a nőket ez zavarja, ami baj szerintem:

,, az étteremben már javarészt én fizettem a számlákat, nem éreztem ettől többnek magam, inkább ciki volt-mondta a nő"


2021. ápr. 5. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Magyarországpn éltünk, én tanárként dolgoztam, a férjem programozóként. Hatalmas szakadék volt a fizetésünk között. Most kölföldön élünk, egy 40-es programozó keres évi 90 ezer dollárt, egy vele egykorú tanár pedig 80 ezer körül. Az öcsém szintén programozó, 600 ezer felett keres, a tanítónő felesége pedig 150 ezer körül. (Magyarország). Szóval érzed a különbséget.
2021. ápr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nekem több ismerősöm, rokonom is van, ahol a feleség többet keres.

Másrészt sok esetben a férfi nem tudja megemészteni, ha többet, főleg jelentősen többet keres a nő.

2021. ápr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk mert elmaradott kis hazánkban még mindig többet keres egy férfi. Vagy te mit szeretnél? Menjen el a csajod pluszba túlórázni, hogy többet keressen, mint te?

Majd akkor lesz ez másképp, ha egy 25 éves férfit azért nem vesznek fel, mert 2 éven belül úgyis elmegy gyes-re.

2021. ápr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem ez esetben kifejezetten pozitív hogy le vagyunk maradva, mert mi még talán időben ráléphetünk a fékre, amikor ők belezuhannak abba a szakadékba, ami felé olyan lelkesen szaladnak.
2021. ápr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, mint mondtam ez zömében egy totál visszamaradott ország és vezetőségének a hibája, hogy egyes egyetemi diplomák után nettó 150 ezret adnak, mások után meg 500 ezret, pedig egyik sem könnyű. Emlékszem annó egyetemen a matematikusok ugyanazt tanulták mint a mérnökök, 70%-ban ugyanazokból vizsgáztak ugyanannál a tanárnál, és ha nem tudta akkor őt is kivágta vizsgáról, mint macskát sz.rni. Amikor meg kikerült az egyetemről 200 nettóval kevesebbet kapott, mint a másik mérnök. Ez csak példa volt. Külföldön jól látszik, hogy fejlettebb országokban majd minden diplomást megfelelően honorálnak. Nem csodálom, hogy sok 100 ezer magyar ment el Angliába, Usába, Németbe, Osztrákba, Norvégba, stb.
2021. ápr. 5. 15:31
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Ellenzékiként mondom, hogy ez nem az ország vezetésének a hibája. Ez már nem a szocializmus, piacgazdaság van, ahol mindenért annyit fizetnek, amennyiért találnak rá munkaerőt. Ami viszont a kormány hibája (volt a Covid előtt), hogy miközben hatalmas plakátokon hirdette magyarul(!!!), hogy a migránsok nem vehetik el a magyarok munkáját, addig a szomszédos országokból hozta át a munkaerőt, amivel az itthonról kivándoroltakat akarta pótolni és ezáltal a béreket letörni.
2021. ápr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
Sok év után külföldről jöttem vissza Mo-ra nagyon sok ismerőssel egyetemben. Fogalmam sincs mire irjátok hogy elmaradott az ország??? Oké alacsonyabb a fizu (de a megélhetés is, mondhat bárki bármit), de az sok esetben nem a kormány hibája (max az alkalmazotti fizetés). A többi miatt lehet reklamálni a multiknál és egyéb munkáltatóknál akik sok esetben külföldi tulajúak- míg Németo-ban 1800€-s fizetést adnak itthon ugyanazért 300e Ft...!
2021. ápr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Az egész világon megfigyelhető jelenség, hogy a nők ugyanazért a munkáért kevesebb pénzt kapnak, mint a férfiak, ez szerintem Magyarországon hatványozottan igaz.

2. A nők gyakrabban választanak olyan foglalkozást, ami tipikusan "nőies" szakma, és anyagilag nagyon rosszul honorált (pl. óvónő, csecsemőgondozó, tanító, ápolónő stb.)


Az pedig, hogy miért elvárás, hogy a férfi többet keressen: általában azért, mert ha a nő elmegy szülni és az ő keresetének nagy része kiesik, akkor sem árt, ha nem hal éhen a család...


De egyébként baromi sok nő keres több pénzt a párjánál, többek között én is.

2021. ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
Azért, mert visszamaradott országunkban sokkal nagyobb az eltérés a két nem fizetése között, mint nyugaton, és a férfiak is sokkal hímsovinisztábbak.
2021. ápr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!