Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Aki gazdag családban nő fel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki gazdag családban nő fel, az sokkal inkább elvárja az ajándékokat, éttermi/bármire meghívást?

Figyelt kérdés
Adott egy lány, aki gazdag családban nőt fel. Szóval drága tengerparti nyaralás minden nyáron, telente síelés, köztes időszakokban is európán belül kiruccanás stb. Egy ilyen közegben nevelődött lánnyal való kapcsolat szülhet olyan problémát, hogy többet vár el? Hisz ha belegondolunk neki természetes az, hogy bárhová megy, szülők állják a bármit. A gyerek otthonról hozza a mintákat, azaz ha látja, hogy az apja fizeti az éttermezést, bármit, hogy nem számít a pénz, akkor ez a minta él benne, ez a férj dolga.
2020. nov. 16. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Sztem ebbol sok problemad lehet meg, megeri ez ?
2020. nov. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem, sőt, sokak számára éppen ellenkezőleg a pénzen megvehető dolgok (pl ajándékok) kevésbé számítanak, hiszen bármikor elérhetőek számukra.


Viszont hozzá is vannak szokva, hogyha mondjuk el akar menni nyaralni, bulizni, étterembe, etc, akkor nem a pénz az akadálya. És ha nem tudod tartani a lépést, az gondot okozhat.


Én inkább ez utóbbit láttam mindig problémának nagy anyagi különbségnél, nem azt, hogy a gazdag csaj elvárja, hogy ajándékokkal halmozd.

2020. nov. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Csak a saját nevemben tudok beszélni, de nálam pont az ellenkezője történt. Bár nem származom olyan brutál gazdag családból, de sosem voltak gondjaink, és éttermezést, nyaralát, meg ilyen dolgokat mindig fizettek nekem, de ennek ellenére nem voltam (szerintem) túlzottan eleresztve, plusz emellett azt a mintát kaptam, hogy azt a pénzt költs és azzal gazdálkodj amid van, emellett pedig légy nagyvonalú ha megteheted.

Attól, hogy a szüleim megtehették, hogy fizessenek dolgokat szerintem egyáltalán nem akadályozta meg őket, hogy átadjanak egy normális értékrendet. Én például kifejezetten nem szeretem ha meghívnak, vagy ha randizom valakivel akkor egyszer ő egyszer én szokott, de ha valakiről meg tudom, hogy ilyen szempontból nehezebb helyzetben van nálam(akár randi, akár más szituáció) alap, hogy meghívom.

2020. nov. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha gazdagnak született, minek lenne aranyásó?
2020. nov. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Itt inkább a kérdező az aranyásó, és rajta kívül még nagyon sok ilyen kis ficsúr mászkál a világban.
2020. nov. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, sőt, azt is, hogy eltartsd.
2020. nov. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2,3assal értek egyet. Mivel az az alap, hogy mindene megvan amit szeretne, ezért az ajándékozás nem a szeretet kifejeződése.
2020. nov. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen, szerintem nem érdemes általánosítani. Ismerek olyan gazdagok, aki abszolút nem mutatja kifelé, nem mondanád meg róla, hogy jómódú. Nyilván megteheti a drágább nyaralásokat, de nem csak ebből áll az élete, nem várja ezt el.

Ellenben ismerek olyat, aki nem túl gazdag családban nőtt fel, és most minden a villogás, az se baj, ha hitelre és szegényebb férfi szóba sem jöhet, aki nem tud neki egy bizonyos szintet finanszírozni.

2020. nov. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet így általánosítani. Viszonylag jómódú családból származok, ráböktem valamire kicsiként akkor általában megkaptam, minden évben nyaralni mentünk, volt hogy külföldön is voltam, étterem és 4-5 csillagos szállodák alapok voltak az életemben.

Most hogy felnőttem inkább én szeretném ezt csinálni, sokat keresni, és mindent megadni a páromnak, ajándékokkal elhalmozni, nyaralni vinni (már voltunk is 2x, akkor is mindent én álltam), stb. Úgyhogy rám pont fordítva hatott ez a dolog. 20L

2020. nov. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!