Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Képtelen vagyok magamhoz közel engedni a nőket, hogy tudnék bizalmat kiépíteni?

Figyelt kérdés

Egyátalán nem a külső és a megjelenés, stílus, EQ, IQ, magabiztosság, önbizalom problémák vannak jelen. Ezek mindegyike megvan/átlagon felüli.


Képtelen vagyok megbízni a nőkben. Azt tudni kell, hogy gyerekként is rengeteget hallottam azt a környezetemből, hogy majd "a pénzedért lesznek veled" és ehhez hasonló kiégető megjegyzések, ha nem is gondolták komolyan, nyilván én gyerekként ezt nem tudtam értelmezni.

Nagyon jó beszélgetőpartner vagyok és vannak nő ismerőseim/barátaim is, sokan akartak már többet tőlem és rengetegen kezdeményeztek is ismerkedést.


Pár napja történt az, hogy sorban álltam a kasszánál és eközben volt előttem egy nő, aki leszólított. Testbeszéd alapján látom a szimpátia/kezdeményezés jeleit, nekem az ugrott be hirtelen, hogy biztosan valamilyen érdekből tette ezt(akár a pénz, azért azt tudni kell, hogy ez a megjelenésen látszik, ha van, legalábbis az enyémen mindenképpen. Helyes is vagyok, magabiztos kisugárzásom van, ez eléggé vonzó így sok nőnek.), ebből fakadóan nem "vettem" különösebben róla tudomást és kitértem a beszélgetés kezdeményezése alól, kellemetlenül érezte magát, illetve még egy szomorúan hangzó köszönömöt mondott nekem a "beszélgetés" végén[röviden; kiállt a sorból valamiért, közben oldalról méregetett engem, majd visszaengedtem elém, nem is foglaltam el a helyét, mert egyértelmu volt ez számomra,hogy kivárom, ebből akart beszélgetést kezdeményezni, elsőként elutasító voltam és hamar lezártam, aztán újra megpróbálta, itt is így tettem.]

Eszméletlenül vonzó nő volt, én is meglestem Őt természetesen, rosszul is éreztem magamat akkor is és azután is, buntudatom volt, hogy elutasítottam, lehet minden bátorságát feltette egy lapra(akár a sok csalódás után vagy bármi) és úgy volt vele, hogy most vagy soha, egy esély jár még a dolognak,én meg leszereltem, annak ellenére, hogy tetszett. Természetesen ez feltételezés, más helyzetben is lehetett érzelmileg.


Nem tudom mit kezdjek magammal, nem tudok olyan mély, bensőséges bizalmat adni egyetlen nőnek sem, hogy megismerjen és "kiszolgáltatottá" váljak és magam mellé engedjem.


Ötlet?


2020. máj. 8. 00:05
 1/10 anonim válasza:

Szerintem próbálj meg úgy közeledni más nőkhöz, hogy ne legyen egyértelmű milyen jólétben is élsz.

Picit próbálj meg szerényebben élni, és ha már megvan a bizalom és biztonság, akkor megmondhatod hogy valójában vagyonos ember vagy. Nyilván nem azt mondom hazudj egy kapcsolatban, de ameddig nem tudsz róla semmit, ne a pénzed döntse el hogy meg akar e ismerni az adott személy, hanem magad miatt, amilyen vagy.

Sok szerencsét!

2020. máj. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Engem például zavar, ha más költ rám, és szerintem sok ilyen nő van. Lehet kihasználtak már téged ezelőtt, ezért nehezebb bíznod, de előzővel értek egyet
2020. máj. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Egy hatalmas rakat, unortodox, de nagyon hatékony pszichológiai módszereket tartalmazó önsegítő könyv van fent a neten, most nem azért. Közülük jó néhány foglalkozik azzal, hogy a gyerekkorunkban belénk plántált tévhiedelmeket hogyan irtsuk ki magunkból. Írjak könyvcímeket, helyeket? Vagy utánakeresel ilyeneknek

Egyébként nagyon kíváncsi lennék, kérdező, hogy ha magadtól nem tudsz rájönni, hogy merre indulj, hogy meg tudd oldani ezt a problémát, pláne manapság, a mindent beborító internetes információdömping korában, akkor pl. az átlagon felüli intelligenciád, pláne az átlagon felüli EQ-d miben nyilvánul meg a hétköznapi életben. Már megbocsáss.

2020. máj. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha nem az lesz benned, amit mondtak neked kiskorodban, akkor lesz a tiéd az átlagon felüli önbizalom, nem pedig vágyálom, amit a külvilág felé demonstrálsz.

Vizsgáld magad felül, mert nem meggyőződésed még az, hogy te önmagadért is szerethető vagy. Majd ha azt találod vagy rendezd az önazonosságod, mert mást találtál, akkor majd lesz IGAZI önbizalmad és elmúlnak a leírt félelmeid.

2020. máj. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Alternatív univerzumban vagy valóságtorzítással. Az egész világ teljesen elcsesződött, főleg a nagyvárosokban. De az se megoldás, ha máshol keresgélsz, mert ha sok inger éri és megismeri a nagyvárosi életformát, akkor sokszor ugyanaz lesz az eredmény.


Ha kalitkában tartod vagy ellenőrizgeted az megint nem megoldás.


A változz meg pedig egy bullshit közhely.

2020. máj. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántani akarlak, de biztos vagy benne, hogy olyan áltagon felüli az EQ-d meg az IQ-d? Vagy ezt csak te gondolod így magadról?...
2020. máj. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A bizalom kiépítéséhez NEKED is MEGELŐLEGZETT bizalmat kell sugároznod. Igen, ezzel könnyen vissza lehet élni, benne van a kockázat. De csak így megy 😕

Ezt is ugyanúgy kell, mint a többit... ki kell mozdulnod a komfortzónából.

2020. máj. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

EQ, IQ kicsit felháborodást ébresztett, túlságosan nagy jelentősége egyébként sincsen, legalábbis az IQ-nak biztosan. Az IQ a köznyelvben annyit takar, hogy okos az illető racionálisan. Ez valóban csupán egy teszten elért pontszámot jelent, ami az intelligenciának egy szeletét képes mérni, lehet matematikai, logikai, nyelvi stb (ezek a legáltalánosabbak)

A köznyelvi megnevezésben használtam a szót.

Mivel racionális dologhoz van köze ennek, túlságosan sokat ez nem jelent emocionális téren, maga a kérdés pedig elsősorban érzelmekhez köthető, ezért nem is értem, hogy miért kapott ez nagy hangsúlyt, mindenesetre válasz érkezett rá tőlem.


EQ pedig; úgy gondolom, hogy ezt túlságosan nem szükséges magyaráznom, aki nem látta meg az empátiát a részemről a történetben az olvassa el mégegyszer.

Nem fejtem ki, az intelligenciámban domináns az interperszonális/intraperszonális beállítottság.


Remélem már nem lesz ez egy visszatérő és kiemelendő rész a további reakciókban.

2020. máj. 8. 10:52
 9/10 anonim ***** válasza:
A sok megcsalásos történet után én se tudnék úgy megbízni egy nőben, ahogy az egy párkapcsolatban kéne.
2020. máj. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van valami az egód legmélyén, amit féltesz, hogy elveszítesz, ha megtörik a bizalom.


Ez nem minden embernél egyforma. A legtöbb esetben a hűtlenségtől és az anyagi kihasználástól félünk.


Az én esetemben ez abból fakad, hogy nagyon mélyről jöttem, saját erőből küzdöttem fel magam nemhogy a családom nem segített, hanem az ő élősködésük ellenére is. A nőknél pedig nem voltam különösebben népszerű, tehát még azt sem mondhatom el, hogy legalább ott voltak igazán sikereim. A párkapcsolataimért, hódításaimért is bőségesen meg kellett dolgoznom.


Tehát sem azt nem engedhetem meg magamnak, hogy két marékkal szórom a pénzt a nőkre, mert azzal a saját kitűzött céljaimat hátráltatom, sem azt, hogy beengedem az életterembe, az otthonomba és mikorra hazaérek munkából az exével kiüríti a lakást (megtörtént eset 3 kollégámmal is).


Persze ezek ellen lehet védekezni, meg a pénzügyi dolgok pótolhatók, csak elegendő pénz kell hozzá.


Az érzelmi dolgok már nehezebbek. Sokan azt mondják, hogy a bosszú nem megoldás. Én ezzel sosem tudtam egyetérteni, engem mindig felszabadított a bosszú, mindig boldog lettem tőle. Még akkor is, ha a veszteséget nem hozta vissza, már azzal elégedettebb voltam, hogy tudtam, hogy a másiknak is rossz vagy rosszabb, azt viszont nem tudom feldolgozni, hogy miközben én szenvedek a másik, aki ártott nekem az boldog.


Nagyon meg tudok szeretni valakit, nagyon tudok kötődni hozzá, de amint összetörik a bizalom, pillanatok leforgása alatt egy senkivé válik a szememben, egy értéktelen söpredékké.


És úgy tudom feldolgozni, hogy az értéktelen söpredék átvert és még jól is érzi magát, hogy én még jobban érzem magam. Tivornyázok és nála sokkal jobb külsejű lányokat rendelek magamnak, miközben neki borsot törtem az orra alá azzal, hogy a hajléktalanok elhordták a cuccait, amiket kidobtam a kuka mellé és hivatalról hivatalra járhat és állhat sorban, hogy pótolhassa a papírjait meg alázkodhat meg és kérhet szívességet másoktól, hogy meg tudja húzni magát valahol.


Sokan nem értik meg a lelkemet és elítélnek, de én így érzek, én ilyen vagyok.


Ha viszont őszinte és megbízható a másik, akkor nagyon tudok szeretni, jobban mint bárki más.

2020. máj. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!