Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Baj az ha így állok hozzá a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj az ha így állok hozzá a párkapcsolatokhoz? Fiatal férfiak titeket ez zavarna?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, lány, egyetemista. Sosem volt még párkapcsolatom. Eddig annyira nem is hiányzott a dolog.

Az utóbbi pár hónapban/fél évben, egy évben kb érzem azt hogy szeretnék.

Szeretnék szerelmes lenni. Viszont! Attól megijedek amikor arra gondolok hogy egy idő után tervezni kell/kéne a másikkal. Én jelenleg nem tudok nagyon előre gondolkodni, a saját életemet illetően se, mert egyszerűen nem tudom hogy mondjuk 5 év múlva mit akarok egészen pontosan csinálni (nyilván dolgozni de hogy azon belül),vagy hogy hol akarok élni, szóval nincsenek konkrét terveim a közelebbi jövőt illetően. Azzal meg tisztában vagyok hogy egy párkapcsolatban azért egy idő után illik gondolni a másikra is, ilyen szempontból. Vagy valaki már eleve ismerkedésnél kiszűri azt hogy kivel lehetne tervezni.

Probléma az hogy ha nem tudok egy kezdődő kapcsolatban arra gondolni hogy tervezni kell a jövőt?


2020. máj. 4. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
20 évesen főleg első kapcsolatot keresve nem is kell erre gondolnod. Bármilyen rosszul hangzik max. Hónapokra tervezel, nem évtizedekre!
2020. máj. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezzel én is tisztában vagyok. De hogy ez egy másik embert nem zavar, ismerkedésnél pl hogy azt látja hogy előreláthatólag nem lehet vele tervezni. Vagy nehezen.?
2020. máj. 4. 09:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerkedésnél nem is nagyon lehet tervezni pl. a közös jövőt, hiszen az sem biztos, hogy egyáltalán összejöttök. Egyébként meg sok más embernek is vannak hasonló problémái még akár idősebb korban is, lehet, hogy valaki jobb állás után keresgél, és ehhez költöznie kellene, vagy teljesen más munkaterületre vált át, akkor viszont ha van társa, akkor megbeszélik, hogy hogyan tovább. Lehet, hogy ott fogsz élni, ahol tanulsz, lehet, hogy hazaköltözöl, bármi megtörténhet, de ezen az alapon akkor soha senki nem ismerkedne, mert mi van, ha...? Igen, lehetséges, hogy adott esetben szakítás lesz a vége, mert nem tudjátok összeegyeztetni a jövőképeteket, de ettől még ismerkedj nyugodtan. Most vagy fiatal, ne engedd, hogy elszaladjon melletted az élet.
2020. máj. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Pont ugyanezzel a dilemmával küzdök én is, annyi különbséggel, hogy én 26 éves srác vagyok. Nem volt még kapcsolatom és lassan ideje lenne ezt elkezdenem. Komoly

monogám kapcsolatot terveznék de nem akarnék elköteleződni pont azért mert nem tudom mi lesz még. Viszont a korombéli lányok azért már hosszú távra terveznének. Nem akarok unkorrekt lenni velük ezért tisztázóm ezt az elején de ekkor visszakozni mivel komolytalannak gondolnak és azt hiszik, hogy csak dugni akarok.

A te eseted azért könnyebb mivel fiatal vagy és lány tehát olyan partnert amilyet te szeretnél könnyebben fogsz találni. Szerintem a legtöbb korodbéli srác simán benne lenne egy ilyen kapcsolatban.

2020. máj. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amikor a (már) exemmel összejöttem, azt hittem nem fog sokáig tartani, biztosan csak egy futó kaland lesz, ennek ellenére majdnem 3 évig együtt voltunk és amíg tartott tök jól elvoltunk és működött a dolog. Pedig nekem előtte senkim nem volt, abszolút tapasztalatlan voltam minden téren, mégis ment minden magától.

Szóval ezen ne agyalj sokat, ne tervezz, ez a titka. Ha a megfelelő emberrel vagy így is úgyis működni fog a dolog. Legalábbis egy darabig biztosan. De lehet örökre. Ki tudja. :D

2020. máj. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kell semmi ilyesmire gondolnod. Sem 20 évesen, sem pedig az első kapcsolatban. Semmi nem tart örökké, pláne nem egy első kapcsolat. Az lenne a nagy hiba, ha már most a jövődet tervezgetnéd valakivel. Majd eljön annak is az ideje. Ha akarod. Merthogy később sem lesz kötelező összekötnöd valakivel az életed.
2020. máj. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik kicsit félreérhteően fogalmaztam. Tisztában vagyok azzal amit írsz. Én sem gondolom hogy ha most lenne egy kapcsolatom az örökké tartana. Nem is szeretném őszintén szólva. Hülyeséhnek tartom ha valaki nagyon fiatalon lehorgonyoz.

Inkább attól félek hogy mivel én nem tudok (és nem is akarok) nagyon hosszú távra előre gonsolkodni ezzel elriasztanám magamtól az embereket.

Főleg úgy hogy az illetők akik eddig bejöttek kb 4-6 évvel idősebbek. Ez nem volt szándékos a részemről hogy pont őket szúrtam ki, egyszerűen csak sok új embert ismertem meg az elmúlt kb 2 évben (pl egyetemen) és olyanok tetszettek meg akikről kiderült hogy 4-5-6 évvel idősebbek.

Amúgy nem volt zavaró a korkülönbség senkivel se, ott látszódott hogy igen ahogy az ember idősebb lesz egyre kevésbé tűnik fel, valakivel fel sem tűnt. Jól kijöttünk stb.

Viszont amitől tartok (?) az az hogy hiába 5-6 év nem túl sok, főleg manapság amikor gyakran az emberek pl később kezdik az egyetemet vagy ilyesmi de mégis hogy nem-e zavaró mondjuk egy 25 éves számára ,aki már többségében túl van 1-2 kapcsolaton hogy velem jelen állás szerint nem lehet olyanokat tervezgetni hogy pár év múlva mi hogy legyen..

Tudom ez ismerkedésnél lehet fel sem jön meg semmi, az is lehet hogy túl sokat agyalok:D

2020. máj. 4. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!