Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők, csajok, mennyire érzitek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, csajok, mennyire érzitek magatokra vagy nemetekre találónak ezt a Márai idézetet?

Figyelt kérdés
"A kezdetleges társadalmakban csakúgy, mint az elmúlt kultúrákban, igazibb szerelmi partnernek tekinti az egészséges nő az aggastyánt, aki megszedte magát, mint a derék fiatalembert, akinek férfiúi vonzerejét erősen csökkentik a nő szemében szűkös anyagi körülményei."
2020. ápr. 15. 08:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem sajnos a művet, amiből ez az idézet van. És ismerni kéne a szövegkörnyezetet is, pl. milyen szituációban hangzik el, ki mondja. Gondolom, nemrég olvastad valamelyik Márai műben, nemde? :)) Mert akkor légyszíves ne csak egy mondatot írj ki, hanem az egész szövegkörnyezetet, hogy jobban tudjunk válaszolni. Mert így mondhatom, hogy nem találó, sőt sértő, de lehet, hogy teljesen ironikus a hangnem és a helyzet az eredeti környezetben.

Dosztojevszkij is leírta, hogy igazán az a nagy ember, aki képes megölni valakit, aztán a Bűn és bűnhődés valójában pont nem erről szól...

2020. ápr. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy szerintem az idősebb férfiak inkább próbálkoznak be, még a nagyon zsenge hölgyeknél is. (14 éves koromtól kaptam "ajánlatokat", "udvarlást" apám/nagyapám korabeli férfiaktól). Ellenben a fiatal éveimben ez annyira meghatározó élmény volt (ide értve a simogatásokat, ölelgetéseket, bókokat), hogy mániákusan kerültem az idősebb férfiak társaságát is. És inkább haltam volna meg aggszűzként, minthogy sokkal idősebb legyen a párom.

Az, hogy közel egyidősek vagyunk a férjemmel, az nem a véletlen műve.

2020. ápr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!