Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért becsmérlőbb, ha a külső...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért becsmérlőbb, ha a külső értékek alapján választanak partnert? Amikor a jellemvonások alapján tetszik meg valaki, annak sem túl rózsás az üzenete, nem?

Figyelt kérdés

Pl, egy lány mondja:

Olyan fiút keresek, aki vicces - bohócnak néz? arra kellel neki, hogy szórakoztassam?

Olyan fiút keresek, aki intelligens - arra kellek neki, hogy kihasználja az eszem és ezáltal könnyebbé tegyem az életét?

Olyan fiút keresek, aki szociálisan érzékeny - arra kellek neki, hogy pátyolgassam a lelkét, és szemetesnek használhasson?


Mégis, ez miért van rendben, az viszont miért elvetendő, ha egy fiú meg azt mondja, hogy neki az az elsődleges, hogy egy lány szép és kívánatos legyen.


Ahogy a szépség is elmúlik, úgy a belső értékek is elmúlhatnak, pl agyvérzés vagy valami, és máris vége.


2020. márc. 15. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Külső + belső = egy kerek egész.


Semmit nem érsz a szép külsővel, ha belül olyan sötét, mint az éjszaka, olyan érzéketlen, mint egy kő és egy fap..na.


A belső nem változik, te pedig csak szélsőséges példát hoztál. Ahhoz, hogy a belső megváltozzon, traumának kell történnie, de ez nem mindenkivel esik meg.


Mindenkinek pedig mások az elvárásai a kapcsolatteremtésben.

2020. márc. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom...


Ha azt mondom, hogy olyan férfit szeretnék, akinek jó humora van, akkor nem bohócot keresek. Csak alapvetően szeretek nevetni, és nagyon jó, mikor valakivel egyezik a humorunk és önfeledten lehet egymással szórakozni.


Mikor egy intelligens férfit keresek, akkor nem azt várom, hogy könnyebbé tegye az életem és kihasználhassam, hanem egy velem egy értelmi szinten lévő partnert, akivel lehet érdemben beszélgetni, vitatkozni, ki tudja fejteni a saját álláspontját értelmesen, és nem dől be minden idióta baromságnak.


Amikor szociálisan érzékeny embert keresek, akkor nem lelki szemetesnek akarom használni, hanem azt várom, hogy mint egy normális társsal, meg tudjam vele beszélni a problémáimat, és természetesen ő is megossza velem a saját bajait. Hogy kölcsönösen odafigyeljünk egymásra, segítsük egymást.


Egyébként engem marhára nem érdekel, hogy ha külső alapján választasz párt, egészségedre. Mindenkinek fontos a külső. De ha neked ez az egyetlen szempont, akkor ne jajveszékelj, hogy a csajod buta/kicsit sem házias/egész nap az instagramon lóg/nem dolgozik, így neked kell eltartani stb.


Értelmes ember olyan párt keres, aki külsőre is vonzó számára és mellette a belső is stimmel. Érdekes, nekem mindig sikerült ilyen férfit találni. És persze, objektíven nézve nem 10/10-esek, de nekem tetszettek, vonzónak találtam őket.

2020. márc. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

jajj istenem...ezaz örök külső-belső téma....


Most komolyan, árulja már el valaki, hogy ki rendelkezik szuperképességgel, hogy gondolatolvasó, belelát az ember fejébe?

Na hol van ilyen szuperképességű ember??


Sehol?


Akkor még is honnan a f**aszból tudná bárki is, hogy azaz idegen aki megtetszik ott 1-2 m-re az vajon milyen ember?

Sehonnan.

Így tehát a külső az első szempont. Az dönti el, hogy megismernéd e a másikat.

2020. márc. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Gondolom az eszedbe sem jut, hogy nem mindenki úgy ismerkedik, hogy meglát valakit az utcán és rányomul..:D

Nekem speciel ez sosem jött be, és sosem értettem, hogy önmagában azért, mert valaki dugható, miért lesz rögtön érdekes.

Az összes kapcsolatom úgy alakult, hogy elkezdtem beszélgetni valakivel bármilyen okból (pl. egy túrán vettünk részt, együtt játszottunk egy online játékban, együtt voltunk gyakorlaton stb.), és mikor láttam, hogy normális, kedves, intelligens, lehet vele beszélgetni, egyezik a humorunk, akkor néztem meg, hogy "jééé, nem is néz ki rosszul".

2020. márc. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3

Oké, de ha elkezdel vele beszélgetni, vagy 1-2 mondatot váltani vele, abból is elég sok minden leszűrhető.


Sőt, nézzük az én változatomat:

Hiába tetszik meg egy férfi, ha ott a kezében a cigi és a piás üveg. Ebből azt szűröm le, hogy sz.rik az egészségére, nem érdekli, hogy más meg fog fulladni mellette a füsttől, vagyonokat költ a függőségére. A függő embernek mindig saját maga az első.

2020. márc. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bilingual ***** válasza:

Olyan fiút keresek, aki vicces - fontos, hogy nagyjából hasonló szinten mozogjon a humorunk, mert ha egyikünk a fingós vicceket szereti, a másik meg mondjuk az angol humort, akkor vélhetően eléggé különböző a személyiségünk --> nem leszünk el jól hosszú távon.


Olyan fiút keresek, aki intelligens - fontos, hogy tudjunk beszélgetni, ne a "Tetsző g*ci, kő kóla?" szintet képviselje a srác intelligencia tekintetében, mert én sem ott helyezkedem el, ha pedig ilyen alapvető különbségek vannak, akkor megint csak oda fut ki a dolog, hogy míg rövid távon a testi vonzódást ezt feledtetheti, hosszú távon biztosan nem lesz jó a kapcsolat.


Olyan fiút keresek, aki szociálisan érzékeny - na igen, fontos az is, hogy ha a problémámmal fordulok a páromhoz, akkor azt meghallgassa, és ha kérem/tud, akkor segítsen is benne, ne csak elintézze annyival, hogy "Hagyjál már a hülyeségeddel asszony, fáradt vagyok, egész nap melóztam, nincs kedvem ezt hallgatni, inkább hozzad a vacsorát!" természetesen cserébe tőlem is megkapja a párom ugyanezt.


Emellett természetesen fontos, hogy azért külsőre is vonzódjak a pasihoz, de mégsem ez az elsődleges szempont.


Kérdés, hogy férfi oldalról mit jelent az, hogy a külső a legfontosabb? Ha annyit, hogy legyen meg egy alap vonzalom, de természetesen a belső is fontos, azzal semmi gond nincsen, nem lehet vele vitatkozni, én sem tudnám magam "összekényszeríteni" olyan pasival, aki külsőre kicsit sem jön be, abból max haverság lesz, míg ha azt, hogy a plasztikszőke, nádszálvékony, nagy mellű, kerekfenekű bombanőből nem adna lejjebb akkor sem, ha a lánynak mosogatólé van a fejében, az már bajosabb.

2020. márc. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ui.: én az ilyen emberrel nem is jövök össze.
2020. márc. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én meg férfiként is egy vicces, intelligens, szociálisan érzékeny nőt keresek. Emellett persze jó dolog, ha csinos, "dögös", szép nő. De önmagában a szépség kevés. Mert múlandó és a mindennapi életedet nem a szépséggel tervezed, hanem a világnézeteddel, tetteiddel, gondolataiddal.
2020. márc. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!