Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ti párotoknak eltudnátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti párotoknak eltudnátok fogadni egy depressziós, szorongó embert?

Figyelt kérdés

Megpróbálnátok neki segíteni? Vagy alapból úgy gondoljátok, h egy boldog kapcsolatban ezek a problémák oldódnak? Vagy szimplán elfogadnátok, h ő ilyen, támogatnátok abban, ha gyógyulni akar, de nem erőltetnétek a segítséget? Vagy úgy gondolnátok, h megtalálta a zsák a foltját, mert hasoló beállítottságúak vagytok?

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Szeretném kéni, h kort és nemet is írjatok. Köszönöm előre is a válaszotokat!



2020. jan. 17. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha látnám rajta, hogy ki akar belőle gyógyulni akkor segítenék neki, amiben tudok, de így is nagyon nehéz lenne, nem biztos, hogy bírnám. Egyszer már végig csináltam 13 évesen anyukámmal és legrosszabb rémálmomban sem kívánom vissza azokat az időket. Ha kicsit is azt a benyomást keltené, hogy nem tesz ő is a gyógyulásért, esetleg sajnáltatni kezdené magát, öngyilkossággal fenyegetne azonnal szednem a cuccom és tovább állnék.
2020. jan. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha aktívan tesz a gyógyulásáért, terápiára jár, akkor megpróbálnék neki segíteni a magam részéről is, egyéb esetben nem, erre már nagyon ráfáztam a múltban, nem tenném ki magam ennek újra.
2020. jan. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Inkább megtalálná a zsák a foltját. Mivel Energiából állunk össze, így azt vonzzuk magunkhoz, amik vagyunk. Szóval egy depressziós ember nem biztos hogy boldog lenne egy harmónikus ember mellett, mert nem ezt látná benne illetve az lenne hogy ő kevés hozzá, ő szar, meg minden szar csak a negatív dolgokat látná. Egyébként nem létezik depresszió, csak a pozitív gondolatok hiánya illetve minden nézőpont. Nem te vagy depressziós csak amit gondolsz hogy az vagy. Itt minden erről szól. Tudom, mert régen voltam depressziós és olyan embert vontam magam mellé aki annyira nem volt az viszont hiába volt ő boldog meg tett dolgokat amiket én nem akartam nem volt jó a kapcsolat mert nem láttam meg azt amit ő, és ugye így nem illettünk össze. Persze ha kiakar gyógyulni belőle akkor tegye, változtasson és akkor fogja igazán tudni értékelni a kapcsolatot is. Itt nem arról van szó, hogy olyan nincs hogy megváltozol valaki miatt, dehogynem de itt mind az emberen múlik hogy mit szeretne. Az is oké ha ez neki jó ami most van és az is ha változni akar. Nincs rossz, helyes, helytelen csak az ami van. :) 22/F
2020. jan. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem.
2020. jan. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Igen.

Nem próbálgatnék.

Gondolom oldódnának kissé.

Igen...

Akár az is.

Nincs tapasztalat.

44f.

2020. jan. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom szorong. Június óta ismerem, november óta vagyunk együtt, de az első pillanattól vonzódtunk egymáshoz. Mindig tudtam, hogy durvák a szorongásai, ez sok mindenben megnyilvánult, többször csattant rajtam. Pl. nem tudott munkát keresni. Nem azért, mert lusta vagy nem akart, hanem megbénította a szorongás. Leültem vele, cv-t csináltunk, együtt beadogattuk. Már egy hónapja dolgozik, szereti. Szóval én ebbe beleálltam, de sokszor nagyon nehéz, sok dolog rajtam csattan. Jár pszichológushoz, ezt alapból el is várom, ahogy most produkált egy olyat, hogy majdnem szakítás lett a vége. Megbeszéltük, hogy februártól eljár kognitív viselkedésterápiára, mert ez nem állapot egyikünknek sem, mindkettőnknek sok fájdalmat és nehézséget okoz.

Amiért mègis belementem az az, hogy iszonyatosan szeretem, és amikor nem szorong, csodálatos vele lenni. Érzékeny, humoros, gondoskodó, rengeteg dologban hasonlítunk, és rettenetesen igyekszik, hogy fejlődjön és kilábaljon ebből. Ha ez nem lenne meg, nem mentem volna bele bármennyire szerelmes vagyok, vagy ha igen, már otthagytam volna. Elfogadom, hogy most ilyen, de nem viselném el egy életen át, elvárom, hogy fejlődjön, de ezt ő is elvárja magától.

Amúgy egy megértő, jó kapcsolatban oldódik, ez így van, de önmagában, tudatos munka nélkül édeskevés.


25/N

2020. jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%
Nem. A párkapcsolat nem a másik gyógyítgatásáról, személyiségének építgetéséről,padlóról való felhúzkodásáról szól, hanem egy normális mellérendelő kapcsolatról, két érett személyiségű ember között.
2020. jan. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szakember segítségével meg tudnánk oldani problémáját és a hangulatváltozások nem húznák le tartósan az együtt töltött időt, akkor igen. Párkapcsolatban a másik fél csak részben tud segítő kezet nyújtani annak, aki ilyen helyzetben van. Nem véletlen, hogy ha segítő szakember és segített közt párkapcsolat alakul ki, akkor a segítő jellegű viszonyt be kell fejezni.
2020. jan. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem, mert se nekem nem ő lenne az ideális se én nem lennék az embere.

29N vagyok

2020. jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nőben talán. Megpróbálnám megérteni a miértjeit,és ha tudok, segítenék neki.
2020. jan. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!