Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Lányok esetében miért tapasztalható sokszor az, hogy társkeresésnél nem kezdeményeznek egy bizonyos fiúnál aki tetszik nekik, ha pedig nem lesz köztük semmi, akkor a fiút hibáztatják?
Sok lány ismerősöm mesélte nekem, hogy tetszett nekik egy bizonyos fiú, de szándékosan nem kezdeményeztek náluk, csak “jeleket adtak”. Amikor pedig nem lett köztük semmi, akkor azonnal a fiút hibáztatták. Teljesen őszintén megmondom, én ezt sajnos nem értem. Egyrészt, szerintem az lenne a természetes, magától értetődő, felnőttes és érett, ha a lányok elmondanák amit szeretnének. Odamennének a fiúhoz és mint egy felnőtt ember, elmondanák, hogy én személy szerint szimpatikusnak talállak téged, szerintem ismerkedhetnénk, vagy elmehetnénk valahová. Ha tényleg olyan hű de nagyon tetszik neki az a srác, akkor miért nem mondja el ezt neki szemtől szembe? Ha tényleg lát benne egy lehetőséget és vele szeretne lenni, nem ez lenne a magától értetődő, hogy megbeszélik a dolgokat? Mert szerintem ha igazán tetszik valaki, akkor az a minimum, hogy teszek azért, vele lehessek. Ha pedig ezt a minimumot nem tettem meg érte, akkor biztos, hogy ő tényleg fontos volt a számomra? Biztos, hogy ő hibázott, ő miatta nem jöttünk össze?
Sok lány ismerősöm azt is mondta, azért nem kezdeményezett srácnál, mert fél a visszautasítástól. Hát elnézést, de ezt a fiúk minden egyes alkalommal átélik, ha őket visszautasítják! Ez benne van a pakliban, ez erről szól. A fiúknak újra és újra neki kell futniuk a dolognak, megint kezdeményezniük kell, ha valakivel nem jött össze a dolog. Akkor miért nem tudják ugyanezt megtenni a lányok is?
Miért kell “jeleket adni”, amikor pl. munkahelyen is csak az a célravezető, ha az ember egyértelműen fogalmaz? Én irodában dolgozom és ha a főnökömmel csinálnám meg, hogy nem kommunikálok vele, csak jeleket adok, szerintem még aznap kirúgna engem, vagy legalábbis az biztos, hogy nem lenne eredményes a munkavégzés. Szerintem ez a legkönnyebb, hogy ujjal mutogatunk a másikra, ha valami nem jön össze. Én úgy gondolom, egy felnőtt embernek céltudatosnak kell lennie, vagy vállalnia kell a tetteinek a következményeit. Ha ő úgy dönt, hogy tudatosan, szándékosan futni hagy egy jó lehetőséget, akkor az az ő döntése volt, nem pedig a másik emberé. Ő döntött úgy, hogy az az adott személy mégsem fontos a számára. Mert ha fontos lett volna, akkor beszélt, kommunikált volna.
Miért nem kezdeményez sok lány, amikor tetszik nekik egy fiú? Amikor pedig nem lett köztük semmi, miért a fiút hibáztatják, miért nem önmagukat?
Sok lányt úgy nevelnek, hogy ne kezdeményezzenek, mert azzal kiadják magukat, és máris nem lesznek érdekesek a pasik számára. Félhetnek attól, hogy a srác könnyű prédának tartja őket, ha ők mennek oda. Illetve attól is, hogy visszautasítják őket, bár abban igazad van, hogy ez a fiúkkal is megtörténhet.
A második kérdésedre pedig: a lányok úgy érzik, azzal, hogy jeleket adtak, megtették a kezdő lépést. Ha a fiú nem lép tovább, az már az ő hibája.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!