Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, mit gondoltok erről...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, mit gondoltok erről hozzáállásról? Nagyon ostobának és idealistának tűnik?

Figyelt kérdés

Nemsokára 25 éves leszek, de még szűz vagyok, nem volt barátnőm, sőt, még egyetlenegy lányt sem csókoltam meg. Ennek részben az az oka, hogy a külső és belső alkatom nem olyan, hogy mágnesként vonzza a lányokat, részben pedig az, hogy nem szeretnék és valószínűleg nem is tudnék belemenni semmilyen kapcsolatba vagy "kavarásba" akkor, ha nem érzem azt, hogy szerelmes vagyok.


Két lányt szerettem eddig: az első szerelem lefedte a gimnáziumi éveket, a második nagyjából az egyetemi éveket, illetve utána még egy évet. Mindkettő viszonzatlan volt, a másodikat néhány hónapja sikerült remélhetőleg véglegesen elengednem és elfelejtenem. A két lány közötti időszakban, illetve az utóbbi pár hónapban úgymond üresjárat volt. Néhányszor ugyan azt gondoltam, hogy most tetszik nekem egy lány, de ezek sosem tartottak tovább két-három hétnél.


Tisztában vagyok vele, hogy jó pár lehetőséget elszalasztottam (mert sosem lehet tudni, hogy egy komoly testi vonzalmon, de csak enyhe érzelmi kötődésen alapuló egyéjszakás kaland után nem alakul-e ki valódi szerelem). Ennek ellenére, ha újraélhetném ezeket az éveket, semmit sem csinálnék másként, és a következő éveimet is úgy szeretném leélni, hogy csak akkor kezdeményezek, csak akkor megyek bele bármilyen párkapcsolatba, ha úgy érzem, megvan a lehető legmélyebb érzelmi kötődés.


Csak hát persze vannak bennem kétségek is, és inkább nem szeretnék belegondolni, hogy esetleg 30, 35 vagy 40 évesen is itt fogok állni hasonló helyzetben, viszonzatlan szerelmekkel a hátam mögött. Na meg nyilván az sem a legjobb, amikor a baráti társaságban egy este csak fiúk ülnek az asztalnál, és szóba kerülnek a barátnők, exek, egyéb hosszabb-rövidebb kalandok, én meg csak ülök, hallgatom őket és azon gondolkodom, hogy lehet, hogy én csinálok mindent rosszul.


Lányok, mi a véleményetek erről? Mit gondolnátok, ha összejönnétek egy hasonló korú fiúval, akiről aztán kiderülne, hogy ilyen okok miatt nem volt eddig kapcsolata a nőkkel?


2019. szept. 12. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Ostobának semmiképpen nem ostoba, idealistának lehet, hogy idealista.

Ha tényleg erről van szó mint amiről írtál, nem zavarna. Én is szűz vagyok és én sem csinálnék másképp semmit.

2019. szept. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ashely válasza:
100%

Szerintem egy normális nőt ez nem fog zavarni. Feltéve,ha el tudod fogadni,hogy lehet a választottad nem élt önmegtartóztatásban előtted.


25/N

2019. szept. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért egy picit fordítva ülsz a lovon.


A mély érzelmi kötődéshez kell együtt töltött idő, hogy megismerhessétek egymást. Először ismerkedtek, aztán jönnek az érzelmek, ha te kialakítasz magadban érzelmeket már előre, az szinte biztos, hogy becsapós lesz. Nagyon mások a hétköznapok és az ismerkedéssel eltöltött pár órák hetente is. Nem is értem, hogyan tudsz beleszerelmesedni valakibe, akit nem is ismersz.


Baj lehet az is, hogy ha mondjuk pont igent mond egy randira egy olyan lány, akibe szerelmes vagy, szinte ezer százalék, hogy behúzza majd a kéziféket, ha megérzi/rájön/elmondod, hogy te már szerelmes vagy belé, két találkozó után. Ami egyébként jogosan vörös zászló bármelyik nőnél.


Még nagyobb bajt okozhatsz saját magadnak ezzel az előre idealizálással és érzelmekkel, hogy oké, igen mond a randira a csaj, neked már vannak érzelmeid, azt hinnéd, sínen van a dolog, beleéled magad, ő viszont 3-4 randi után megmondja, hogy mégsem vagy annyira szimpatikus neki, mint az elején, és nem akar veled tovább ismerkedni. Na ekkor mi van? Összeomlás, másik fél jogtalan szidása, stb. Hiszen a randizás, főleg testi kapcsolat nélkül nem kötelez semmire senkit. Az pontosan az ismerkedés időszaka, amikor eldöntik a felek, hogy kell-e nekik a másik.


Nem úgy működik a világ, ahogyan te csinálod. Először megismerni, utána megszeretni, minden szempontból ez a követendő példa.

2019. szept. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavarna.
2019. szept. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Kicsit már el vagy késve..


De csinálj mindent úgy ahogy eddig!

2019. szept. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Kedves 3-as!


Mindkét lányt már régóta ismertem, amikor elkezdett kialakulni ez a komolyabb vonzalom. Az egyik iskolai ismeretség volt, a másik régi családi. Az említett üresjáratokban volt, hogy találkozgattam egy-egy lánnyal, akit akkor még nem ismertem igazán, aztán egy idő után (amikor már jobban ismertük egymást) kölcsönösen arra jutottunk, hogy nincs értelme tovább erőltetni a dolgot.


Amibe én semmiképpen sem akarok csinálni, az az, hogy

1. belemegyek egy egyéjszakás kalandba túlnyomórészt a testi vonzalom miatt,

2. hosszabb-rövidebb randizgatást követően, de nem kellően mély kötődéssel kezdeményezek, és belemegyek egy kapcsolatba, azzal a felkiáltással, hogy majd csak kialakul a szerelem kicsit később.


Ez utóbbival pláne úgy érezném, hogy becsapom a lányt és valamilyen szinten saját magamat is.

2019. szept. 13. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!