Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan kezeljem a féltékenység...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anonymherceg kérdése:

Hogyan kezeljem a féltékenységem párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tippeket várnék aki keresztül ment ezen és sikeresen "kigyógyult." Komoly válaszokat szeretnék,hogy megoldjam a problémám,mihez kezdjek.

Visszatérő problémám,pedig a barátomban megbízok.

Szeret engem én is őt.

Akkor mi a gond?


2017. júl. 2. 00:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Huh, hát én így kapásból kettő dologra tudok gondolni: 1. nincs önbizalmad, és félsz hogy nem vagy elég jó, és hogy nem érdemled meg a párkapcsolatot, vagy valaki más szeretetét 2. nincs bizalmad az emberekben múltbéli csalódások, vagy tapasztalatok okán, akár családi ügyek miatt is.


Lehet ez a kettő együtt is. Mindkettőt az önbizalomnövelés kiküszöböli szerintem. Ezt pedig úgy lehet, hogy kipróbálsz új dolgokat, kipróbálsz olyan dolgokat is amiktől félsz, belemész a félelmeidbe, és cselekszel bennük.

2017. júl. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogy nem neveled magad tudatosan.
2017. júl. 2. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézd kicsit másképpen a dolgokat. Ha hulla féltékeny leszel és ő tényleg csajozik, akkor is megteszi, ha te bele betegszel. Viszont a féltékenységgel az őrületbe (és másik lány karjába) fogod kergetni. Tehát a lehető legrosszabb az, amit csinálsz. Bízz benne. Nem beszélve arról, hogy ha azt látja rajtad, hogy nem vagy annyira féltékeny, mint régen, ez magabiztosságot sugároz és a palid is elgondolkodik, hogy hoppá, csak nem van valaki a képben nálad. Így, ő is kicsit másképpen fog hozzád állni, pozitíva irányba. Viszont, ha azt látod, hogy leszaros, akkor kell utána nyomozni.
2017. júl. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten ez mindenkiben benne van. Mivel ragaszkodsz a párodhoz. Ez természetes dolog. De nem szabad túlaggódni a dolgokat, ha megcsal, úgysem fogsz tudni róla, hiába idegeskedsz. Akkor már inkább indulj ki abból, hogy nem csal meg és állj pozitívan a dolgokhoz :D Pl én barátom tegnap kertiparty + házibuli kombóban volt egy haverjánál és eszembe sem jutott féltékenykedni. Minek idegeskedjek? Úgysem jönnék rá, ha megcsalna, szóval felesleges aggódni...bízni kell egymásban.
2017. júl. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A féltékenység oka benned van, tudatosan keresd meg és lassan építsd le...lehet, hogy valamit meg fel kell közben építened magadban...ez hasonló, mint az alkoholizmus, de ki lehet gyógyulni belőle. Kitartást, és gondolkodj....
2017. júl. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bence_ ***** válasza:
Féltékenység, önbizalom hiányából fakad.
2017. júl. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csalódások, berögzült rossz élmények, önbizalomhiány...ezer oka lehet.


Én is féltékenykedem, hol alappal, hol alap nélkül. "Kigyógyulni" nem sikerült, és nem is szándékom. Jobb félni, mint megijedni. Viszont felismerem, ha féltékeny vagyok, és nem teszem szóvá gonoszkodva, mint régebben. Ha van ilyen eset, utólag kielemzem magamban, mi vezetett ehhez és van-e alapja.


Elnyomni nem érdemes, illetve azt gondolom, azt sem köteles senki eltűrni, hogy pl. a párja mellőle nézegessen másokat feltűnően.


Meg azt is észrevettem, hogy aki egyáltalán nem féltékeny, azt úgy csapják be, hogy az egész környezete látja, csak ő nem.


A másik (sajnálatos) tapasztalatom pedig az, hogy aki azt látja, hogy a párja hűséges és rá se néz másra, az nem veszi komolyan: szükség van arra mindenkinél, hogy lássa azt, hogy a párja másnak is kellene. Sosem jöttem úgy össze senkivel, hogy akit szerettem, ne látta volna, hogy másnak is kellenék. Amíg szerettem őt és mellette voltam, le sem tojt. Amint más kezdett udvarolni nekem - bár elutasítottam - , egyből érdekelni kezdtem azt, akit szerettem. Szomorú, de ez van. Így én úgy vélem, a féltékenység nem "betegség", nem kell belőle "kigyógyulni".

2017. júl. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!