Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Kinek működik jól a kapcsolata...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek működik jól a kapcsolata, miután újrakezdte az exével?

Figyelt kérdés

Mennyi idő után kezdtétek újra és miért lett vége korábban? Tapasztalatokra lennék kíváncsi, olyanoktól, akiknek tényleg működött, nem arra, hogy szerinted működhet- e, az ilyenek kíméljenek! :) Köszönöm!


29/N


2015. nov. 3. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem pont azt a választ adom amire vársz, de ez is hozzá tartozik. 5 év után szakítottunk, fél évig voltunk külön aztán fél évre újra összejöttünk. Azt hittem működhet mert én nagyon szerettem őt és úgy gondoltam ennyi elég. Sajnos a régi problémák hatványozottan előjöttek újra és ő semmit sem tett bele, egyedül pedig nem vihettem el a hátamon a kapcsolatot. Egy valamire volt jó az újrakezdés: megtanultam hogy aminek egyszer vége azt nem szabad erőltetni. Nem mondom, hogy ez minden esetben így van, én is hallottam már olyanról hogy újrakezdték és minden jó volt. De jobb reálisan nézni. Egyszer vége lett és az olyan sebeket ejt, ami sosem múlik el, ha újra kibékültök akkor sem.
2015. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A szüleim 10 hónapig voltak külön, utána apukám megkérte anyukám kezét. Fiatalon ismerkedtek meg (15-16 évesek voltak), így nagyon fiatalok és éretlenek voltak az elején ahhoz, hogy kezelni tudjanak egy komoly kapcsolatot, szakítottak, mert mindkettejüknek szabadságra volt igénye 19-20 évesen. Apukám a mai napig úgy emlékszik vissza erre, hogy szükség volt a "szünetre", mert abban az időszakban ismerte fel, hogy anyukámmal akarja leélni az életét. 25 éve vannak együtt, 20 éve házasok. :)


Mi a párommal kb. 4-5 hónapig voltunk külön, egy nagyon személyes probléma miatt szakítottunk, amit nagyon sokáig próbáltunk közösen megoldani, sikertelenül. A párom fejében volt a probléma, így én nem igazán tudtam segíteni, felismertük, hogy ez így nem megy. Nem gondoltam, hogy még újra együtt leszünk, rengeteget szenvedtem a kapcsolatban a problémája miatt, és úgy éreztem, soha nem fog megoldódni a dolog, jobb, ha továbbállunk. Néhány hónap múlva felkeresett, hogy szeretné, ha folytatnánk, mert úgy érzi, sikerült önmagában lerendeznie ezt az egészet. Ez kb. másfél-két év együttlét után történt, mármint a szakítás. Tavasszal leszünk együtt összesen 5 éve, ha azt a néhány hónapot nem számítjuk. Azóta minden jó :)


Ez a két történet persze nem garancia arra, hogy mindenképpen működni fog a dolog. Sajnos nagyon sok ellenpéldát látok, ahol azért jönnek újra össze, mert elfelejtik, hogy mi miatt mentek szét, és azt hiszik, hogy amíg nem voltak együtt, a dolgok maguktól megoldódtak, de aztán egy idő után megint felszínre törnek. A másik verzió pedig, amikor az illető nem tud elszakadni a másiktól, pedig valójában egy rosszul működő, halálraítélt és boldogtalan kapcsolatról van szó.

2015. nov. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Aki az exével kezdi újra, az szerintem "ugyanabba a szarba lépett kétszer is". Ha elsőre nem ment, másodszorra se fog. (ugyanezért nem díjazom a már elbukott, de később visszasunnyogó politikusokat sem - aki bukott az nem véletlen bukott)


Esetleg ha eltelt ilye 15-20 év.

2015. nov. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Senkit nem akarok megbántani, de nem véletlenül írtam oda, hogy inkább a sikerstoryk érdekelnének, mert arról senki nem beszél, az ellenkezőjéről pedig már hallottam eleget. És nem, nem azért nem beszélnek róla, mert nincs...
2015. nov. 3. 13:50
 5/9 anonim ***** válasza:

"És nem, nem azért nem beszélnek róla, mert nincs"


El kell hogy szomorítsalak: Pont ezért nem beszélnek róla.

2015. nov. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

A múltkor néztem a Pimasz úr átcuccolban a Kiss Ádámos részt. Kb az egyik legjobb pasi ma itthon (jóképű, jófej, sikeres, de nyilván ízlés dolga...) 8 év után vette el a csaját, pár hónapja volt az esküvőjük, 5 évnél szakítottak fél évre. ;)

Szerintem simán működhet az ilyesmi.

Nem mindig azért szakítanak az emberek, mert nem működik, hanem mert vannak kérdések, amire néha a külön lét tudja megadni a választ.

Sok boldogságot!

30F

2015. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ utolsó! Tudod, a mi kapcsolatunk nagyon jól működött. Rengeteget beszélgettünk, legjobb barátok is voltunk, a szex (bár kevés volt, de ezt is meg lehetett volna beszélni) nagyon jó volt, de ő nem érezte a lángolást. Pár hétre rá azt mondta nem is az volt a baj, hanem a kevés szex. Nincs előttem a rózsaszín köd, mégis azt mondom, hogy mi amolyan egymásnak teremtettek vagyunk és máig felfogni nem tudom, hogy lehetett egy ilyen jó kapcsolatnak vége
2015. nov. 4. 10:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem előfordulhat, hogy jó ha kicsit pihentetitek a dolgot, mindenki szingliskedik egy kicsit, kavartok mással, tesztelitek magatokat a "piacon".

Aztán ha fél év múlva még mindig él a láng és senki nem találkozott még csak hasonlóan jóval sem, akkor egymásnak lehet esni és kicsit szabadjára engedni a szexuális fantáziákat, ha csak az volt a baj.

Nem olyan egyszerű olyat találni, akivel leélnéd az életedet, úgyhogy a szünet alatt úgyse fog, ha meg igen vagy nem akarja valamelyikőtök visszacsinálni, akkor meg jobb külön.


Azokra meg ne hallgass, akik szerint csak a töltött káposzta jó felmelegítve, nagy részük még se frissen, se felmelegítve nem habzsolt egy igazán finomat... :)

(az utolsó voltam)

2015. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

Azért vannak olyan szituk, amikor a sok gond és a körülmények választanak szét embereket. Maga az újrakezdett kapcsolat működhet, de ezt meg kell előznie egy nagy önelemzésnek, az összes sérelmet fel kell tárni és felismerni, hogy mi az ami a problémát okozta és azt megoldani. Ha sikerül, akkor működik. Többségében azért nem működik az újrakezdés, mert senki sem változtat semmin, mindenki a másiktól várja ezt el.

Én egyszer 3 hónap múlva kezdtem újra, ez amiatt nem működött 2 hétnél tovább, mert én sem tudtam változtatni. Előzőleg 4 év után volt egy 2 hónapos hatásszünet és utána még másfél évig voltunk együtt. Szerintem ezek pozitív dolgok, mert kilátástalan volt mindkét eset, és ha nem szúrom el, akkor működött volna tovább is. Abban viszont egyetértek, hogy ha szakítasz valakivel, akkor elsősorban mást keress, ne az exedet.

2015. nov. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!