Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ha elmúlik a szenvedély nincs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elmúlik a szenvedély nincs mit tenni?

Figyelt kérdés

30 éves pasi vagyok, 5 éves párkapcsolatban élek egy lánnyal. Ebből már 4 év együttélés. Olyan lánnyal ismerkedtem meg 2010-ben, aki tetszett, megviselt volna, ha akkor nem jön össze. Már régebben éreztem, hogy már annyira nem vonz, és kevésbé szeretek Vele szeretkezni, viszont, amikor összebújunk minden jól sül el. Még most 5 év után is jól kielégítjük egymást. A másik az, hogy egy a lány nem pusztán a párom, hanem egy jó barát is, értem ezalatt, hogy mindent meg tudunk beszélgetni, filozófálgatunk, nagyon okos teremtés. A lakást is írtó pedánsan rendbe tartja, a főztjeiről nem is beszélve.

Kérdésem az, hogy mivel rutintalan vagyok párkapcsolat terén, ez normális, vagy ilyenkor kell szakítani? Minden barát azt mondja, hogy "hülye vagy, ez így szokott lenni, örülj neki, hogy meg nem gyűlölitek egymást". Apám annyit mondott erre, hogy "Anyáddal a születésed oda már csak évi kétszer vagyunk együtt, (35 évesek voltak), minket a nagy szeretet tart össze"

Mégis mit kellene tennem? Ha összejövök olyan lánnyal, akinek még szebb testrészei vannak, ugyanez lesz, vagy ugyanígy elkopik minden? Vagy, ha minden tökéletes egy nőn, ami nekem nagyon tetszik, akkor sokkal tovább tart a szenvedély?

Várom a válaszokat!



2015. aug. 14. 08:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne szakics hanem vigyél szenvedélyt a kapcsolatotokba
2015. aug. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Újítsatok minden téren, beszélgess vele, hogy szeretnéd kicsit felfrissíteni a kapcsolatotokat, mert nagyon fontos számodra.

És mondjuk egyszer te is kitakaríthatnál, vagy főzhetnél... te férfiállat....

2015. aug. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi ugyanígy vagyunk (6 éve élünk együtt). Kicsit megkoptak az érzések, amit szerencsére felismertünk és próbálunk tenni a kapcsolatért. Azt javaslom bármi aggodalmad felmerül vagy kételkedsz, azt mimdenképp beszéljétek át. Ha elsiklassz felette később már nehezen helyrehozható. Minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek, és ugyebár megszerezni könnyebb bárkit mint megtartani. Pontosan azért mert minden egyes nap kell tenni valamit a kapcsolatért. Ha emiatt szakítanánk, akkor lehetünk mi bárkivel az nem lesz hosszútávú.

25/N

2015. aug. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3.! Köszi az értékes hozzászólásod!
2015. aug. 14. 09:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Párommal 8 éve vagyok együtt. A szenvedély ami a kapcsolatunk elején volt, elmúlt. Ma már havi 2-3 alkalommal szeretkezünk. Amikor ezt mindketten realizáltuk válságba került a kapcsolatunk, és gondolkodtunk rajta, hogy tudnánk helyre hozni vagy menthető-e még ez az egész. Éjszakákat beszélgettünk át, és úgy döntöttük mi ezt meg akarjuk menteni. Olyan lelki társai, segítői, barátai, vagyunk egymásnak, és van köztünk egy olyan erős szeretet, ami nem éri meg, hogy eldobjuk. A mai napig csak akkor tudok aludni, ha az ő vállán alszom el. A szenvedély és a szerelem idővel elhalványul,és átveszi a helyét egy nagyon mély szeretet. És biztos jön olyan ember az életedben aki esetleg fellángolást jelenthet. Neked és a párodnak kell tudnod, és érezned, hogy mi az valójában ami köztetek van, az a megszokás vagy az a mély szeretet, amit leírtam neked. A levelet alapján az utóbbira gondolnék. A másik dolog,amivel kapcsolatosan tedd fel magadnak a kérdést. Találsz vajon ismét olyan társat akivel ennyire egy hullámhosszon lesztek ? Aki nem csak a barátnőd, hanem tényleg a társad is. :)
2015. aug. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hát mi nem tetszik már rajta annyira? Egyébként nem lehet probléma rábészélni vkit szerintem, hogy kicsit foglalkozzon magával úgy értem kis sport és testedzés. Ugyanez rád is vonatkozik haver!
2015. aug. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Annak ellenére,hogy átérzem a problémádat maximálisan egyetértek az 5-ös válaszolóval.


Lehet,hogy találnál olyan lányt,lányokat akiknek"szebb testrészei vannak" de Társat nem biztos!


F40+

2015. aug. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A szerelem bizony elmúlik, legkésőbb két év alatt. A szenvedély is meghalványul, megszokottá válnak a gesztusok, a mozdulatok, a sóhajok, és már kívülről ismered a párod minden rezdülését. De ennek is megvan a maga különleges ereje, varázsa, meghittsége. Az azonban biztos, hogy a kapcsolatot ápolni kell, tenni kell érte napi szinten. Néha elég egy elismerő pillantás, vagy apró bók, hogy a párod érezze, figyelsz rá, és észreveszed, ha pl a te kedvedért veszi föl a rószaszín blúzát. Fontos, hogy nőnek érezze magát melletted. Ő a társad. Az életed része. Egy darab belőled. A jobbik feled. Eszedbe se jusson lecserélni. (Általában nem ezen a véleményen vagyok, de ez az eset más, mint a többi.)
2015. aug. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
5-ös riszpekt
2015. aug. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!