Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hisztek az első látásra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hisztek az első látásra szerelemben?

Figyelt kérdés

2014. aug. 26. 00:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%
Igen, volt már ilyen.
2014. aug. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
87%
Igen hiszek volt már és még mindig tart:)
2014. aug. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kilencesnek van a legjobban igaza.

Elsőre az csak egy nagy fokú vonzalom amiből szerelem lesz.

Pedig én is szívesen írnám azt, hogy igen. De belegondolva, a legelejét még sem mondanám még annyira szerelemnek, inkább csak azt, hogy ott lappang az emberben a legelső pillanatól és egy kicsit később tör ki.

2014. aug. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%
Volt már hasonló, de amint megszólalt, ködként foszlott szét minden. Ahhoz, hogy valakibe igazán beleszeressek, édeskevés a kinézete. 20/F
2014. aug. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem
2014. aug. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
már nem
2014. aug. 26. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nos! A szerelem kialakulása együtt jár a szervezeten belül bizonyos hormonális változásokkal. Az oxitocin hormon növeli a bizalom kialakulását az emberekben, így szerepet játszhat a tartós kapcsolatok létrejöttében. Az agyban termelődő oxitocin csökkenti a fájdalomérzetet. A hormon ragaszkodást, elkötelezettséget vált ki az ember lelkében. Mivel a szerelem "csak" annyi, hogy az agyban felszabaduló dopamin mennyisége megnő, ezért igazából csak "első látásra szerelem" létezik, ez persze nem tudatosul rögtön az emberben... Ír szakemberek felfedezték az agy azon területét, amely azért felel, hogy milyen kinézetű személyt tartunk vonzónak. A mediális prefrontális kéreg segítségével a másodperc törtrésze alatt eldöntjük, vajon a nagy Ő áll-e előttünk vagy sem. A vizsgálat során a Trinity College kutatói Jeffrey Cooper pszichológus vezetésével 78 nőt és 73 férfit (valamennyien heteroszexuálisak és egyedülállóak) arra kértek fel, hogy vegyenek részt egy rapid randin, mely során a résztvevők öt-öt percet töltöttek el mindenkivel, majd párt cseréltek. A randik után valamennyiüknek nyilatkozniuk kellett arról, kit látnának szívesen újra.


A randikat megelőzően azonban 39 résztvevőnek MRI segítségével megfigyelték az agyát, miközben olyan emberekről mutattak nekik képeket, akikkel később a randik során is találkoztak. Minden képre csupán néhány másodperc jutott, majd az azon látott személyeket egy 1-től 4-ig terjedő skálán kellett besorolniuk az alapján, hogy milyen szívesen mennének el vele randevúra, mennyire tetszik nekik a másik külseje, és mennyire gondolják őt szerethetőnek. Néhány nap elteltével a kísérleti alanyok a rapid randik során személyesen is találkoztak azokkal, akiket korábban a képeken láttak, és 63 százalékuknál a képek által alkotott vélemények csak megerősödtek a személyes találkozók által. A jelenségért a mediális prefrontális kéreg a felelős... Az MRI vizsgálatok segítségével a szakembereknek sikerült megállapítaniuk, hogy a mediális prefrontális kéreg a felelős azért, hogy ki tetszik meg nekünk első pillantásra, és ki nem. Az agy ezen területe ugyanis különösen aktívvá vált, miközben az alanyok olyan arcokat néztek, melyeket vonzónak találtak, sőt a legaktívabbak azoknál a képeknél voltak, melyen olyan emberek szerepeltek, akik az általános vélekedés szerint is jól néztek ki.


Azoknál az arcoknál, akiket egy bizonyos személy vonzónak tartott, ám a többség nem, az illetőnél a mediális prefrontális kéregnek egy alacsonyabban található szegmense vált igazán aktívvá. Az agy ezen terület nem csupán azt súgja meg tehát nekünk, hogy vajon az illető jó parti-e, hanem azt is, hogy a számunkra ő-e az igazi. A vizsgálat részleteiről a Journal of Neuroscience című szaklap novemberi számában olvashatnak az érdeklődők

2014. aug. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Talán, de dolgozni kell rajta. Néha van valamiféle rejtett alapvonzalom emberek közt, de ez nagyon ritka. Ha ezt észreveszik a felek, akkor ezen dolgozni kell, hogy valami jó kisüljön belőle.
2014. aug. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
igen
2014. aug. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!