Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A barátnőm döntés elé állított...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm döntés elé állított engem, ez elég váratlanul ért, mi legyen?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném hogy a barátnőm most 18 éves, végzős a gimiben, ezzel nincs is gond de 9 éves kora óta szertornázik 13 éves kora óta már versenyszerűen. Vidéken lakunk mindketten, amikor gimibe ment bekerült az iskolai tornacsapatba ahol a tanárja beajánlotta a helyi sportkörbe ahol komolyan versenyzik, országos, megyei, meg volt már 1-2 nemzetközi versenye is. Nagyon jól megy neki igazi nagy tehetség. Nos mi 2 éve járunk, 18 éves voltam amikor megismerkedtünk. Ami még fontos az az hogy csendes, visszahúzódó lány, kevés barátja van csak a csapattársai vannak 1-2 osztálytársa meg én és pár barátom, néha eljár bulizni de nem viszi túlzásba, én vagyok a 2. szerelme akivel együtt van, imádjuk egymást, de most hogy tovább készül tanulni ezzel együtt kapott egy lehetőséget a fővárosi sportkörbe is bekerülhet, most így hirtelen nem tudom melyik az, de nagyon jó jövő vár rá ezzel kapcsolatba, plusz ha felveszik az egyetemre amit nagyon szeretne akkor azzal is plusz egy álma válna valóra. Én mindenbe maximálisan támogatom, de hogy ő kimenjen Pestre az azt jelenti hogy messze lennénk egymástól, és csak 2-3 hetente tudnánk találkozni.

Én egy bevásárló központban dolgozom raktárosként és sokszor hétvégén is be kell mennem. Nos a megismerkedésünket most nem írnám le hogyan történt mert nem igazán fontos, de ő nem az az ismerkedős lány és nagyon hűséges, de még is megmondta nekem kerek perec hogy kicsit gondolkozzak el rólunk, hogyan tovább.

Engem ez a része váratlanul ért mert mondta hogy ha Pestre megy nagyon ritkán találkoznánk és nem akarja azt hogy távkapcsolat miatt sokáig egyedül legyek részben, és szeretné ha tovább élném rendesen az életem, ismerkednék és építeném a jövőmet. Nos ő nem akar velem szakítani de megkért hogy ezen gondolkozzak el hogy szeretném-e azt hogy nyitott kapcsolatunk legyen vagy szakítsunk, ő megértené ha szakítanánk mert tudja jól hogy keveset találkoznánk, és furdalná őt ez miatt a lelki ismeretem. Én persze rögtön azt mondtam hogy erről szó sem lehet, mellette akarok maradni legyen az bármi, akár a világ másik felén is lehet akkor sem szakítanék vele, de mindenképp megkért hogy 1 hétig gondolkozzak el ezen.

Nos másik srác nincs a dolog hátterében, ez tuti biztos, de annyira megérintett ez a dolog hogy nem tudom mi legyen. Én nem akarok vele szakítani és ő sem velem, de mondta hogy a jövőnk érdekében lehet így lenne a legjobb.

Nem is a gondolkozással van a bajom hogy most maradjak-e mellette vagy nem, hanem azzal hogy ő ilyen helyzetbe hozott.

Megpróbálok szeptemberig munkát keresni a fővárosban vagy a közelében hogy gyakrabban találkozhassunk, de a barátnőm mondta hogy nem muszáj ezért, inkább gondolkozzak el jó alaposan a dolgokon.

Nem értem hogy ha szeret meg nem akar szakítani akkor miért is hoz ilyen helyzetbe, tőle megkérdeztem de semmit nem mondott igazán. Nem tudom mi legyen, nagyon szeretem őt, de döntenem kell, és nem akarom azt se hogy ezzel bántsam meg, jó nem is bántanám meg vele igazán de azt sem akarom hogy miattam mondjon le az álmairól.

Nem tudom mi legyen tanácsra van szükségem, azért is írok ide.



2013. márc. 18. 22:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Így, hogy azt mondod, nem szeretné hogy vele menj, nekem is rögtön az ugrik be, ami itt az utolsó válaszolóknak. Belőled akar kicsikarni egy döntést, hogy utána ő nyugodt szívvel csinálhasson bármit is, mert ha hanyagol, majd mondhatja, hogy ő megmondta... :)


Nem szeret téged igazán, ha elutasító ha szóba jön, hogy vele mennél... Ha tényleg annyira szeretne, mint ahogy mondod, akkor ezt is szem előtt tartaná egy lehetőségként, sőt.

2013. márc. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó 3-nak adok teljes mértékben igazat. A leányzó nem szeret téged igazán, lehet hogy érez irántad valamit, és jól érzi veled magát, de ő vágyik a nagyvárosi életre, hogy pontosan hol laktok vidéken nem írtad, mert lakhattok megyeszékhelyen is amik ugye szintén a nagyvárosi életről szólnak, de ha ő arra vágyik hogy felutazzon Pestre élni az életét teljesen új életet kezdene akkor nyilván oka van annak hogy itt nem érzi jól magát, nem találja a helyét, és lehet hogy veled is azért szeretne szakítani mert fél ő kimondani a dolgot.

Tudom hogy baromi nehéz meghozni a döntésed, tudom hogy szereted a barátnődet, de lehet hogy így lesz a legjobb ha élnétek a külön világotokat és mindketten új kapcsolatba kezdenétek.

A barátnőd nem véletlen állított ilyen döntés elé, szóval ebből előbb, utóbb szakítás lesz, ha te nem döntesz akkor sajnos majd ő fog, dönteni, és szerintem az rosszabb lesz.

2013. márc. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ!

Most délután voltam a barátnőmnél, mindent megbeszéltünk ezzel kapcsolatban, de sajnos még mindig nem léptünk semerre.

A barátnőm ma is győzködött arról hogy jól gondoljam meg hogy hogyan döntök, mondta hogy tőle felmehetek vele Pestre de nem nagyon akarja, de sajnos nem kaptam választ arra hogy miért nem, csak félrebeszélést.

Mondta hogy már ismer ott pár embert, egyik rokona is ott van, nála lakna albérletben kb 4-5 en laknának egy lakásban és mondta hogy oda fiú nem igazán illene.

persze amit még kitudtam belőle húzni az az hogy ő mindig is erre vágyott hogy versenyszerűen tornázhasson egy jó csapatban, benne legyen egy jó társaságban meg élni szeretné az életét, mellett suli, egy kis munka is, és ő nem igazán szeretne kötődni szerelmileg senkihez mert nem lenne rá ideje. Én ezt nem igazán értem, de mondta hogy ha távkapcsolatban lennénk az a 3-4 heti találkozás hétvégenként kevés lenne, ott meg igaz hogy több lenne, de úgy időnk nem lenne egymásra ha én dolgoznék, mellette. Sajnos még mindig nem jutottunk előre, ő sem akar velem szakítani mert szeret, de azt sem szeretné ha kötődnénk egymáshoz, én meg nem fogok vele szakítani, bár lehet hogy ez lesz a vége ahogyan megmondtátok, de valahogy már döntésre kellene jutnom hogy ne az érjen hogy ő kidob és szóba se álljunk egymással.

2013. márc. 19. 19:00
 14/14 anonim ***** válasza:

Nézd... szerintem ő egyértelműen kifogásokat keres a leírtak alapján és bár nyilván kötődik hozzád, de szabadulni akar tőled, ez van.

Ha valakit szeretek, akkor nem mondok olyat, hogy "oda nem illene srác", ha tényleg akadékoskodik a főbérlő, akkor keresnék olyan helyet, ahova mehetek a párommal együtt. Ebben az esetben én tornázhatok, dolgozhatok, sulizhatok, a párom is csinálhatja a dolgát, de minden este ott lesz a közös pont, a közös kis kuckó, ahol összejövünk és együtt vagyunk. Te vevő vagy rá, ergo megvalósítható lenne, mi kellene hozzá? AKARAT, semmi más. Ő nem akarja, így viszont nincs miről beszélni.


Az álmokat, célokat és a szerelmet össze lehet terelni egy mederbe, más lenne a helyzet, hogyha életed munkája és beteg édesanya, vagy bármi komoly kötne téged a jelenlegi lakhelyedhez, de erről szó sincs, így ki kell hogy ábrándítsalak!


3 éve vagyok egyetemista, ebből 1 évet egyedül töltöttem, a másik kettő alatt már együtt voltam a jelenlegi párommal. Eleinte nehéz volt összehangolni a tanulást, évközizést (mérnöki szak) a szerelemmel, de megtudtam és meg is tudom oldani, mert megakarom... Arra van időm, amire időt szánok. Ez ennyire egyszerű és ennyire egyszerű lenne a te párodnak is megoldania, ha annyira akarná. Nem akarja, ezt kezd el feldolgozni.


Amit én tennék: Megkérdezném miért erőlteti ezt annyira március közepén, amikor az egyetem elvileg szeptemberben kezdődik és megkérdezném miért nem akarja megpróbálni, miért nem akarja megoldani!? Megkérdezném nyíltan, hogy szeret-e még, avagy csak keresi a kifogásokat, mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy csak próbálja rád hárítani a szakítás felelősségét!

2013. márc. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!