Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Miért vetik meg egyesek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vetik meg egyesek a Valentin Napot, mikor az év legromantikusabb napja, ami a szerelmesekről szól, mi ez a lejárató hadjárat?

Figyelt kérdés
2022. jan. 18. 17:29
1 2
 1/15 Noren1989 ***** válasza:
89%
Én speciel az összes mondvacsinàlt ünnepet utàlom.
2022. jan. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Mert képmutatásnak tartom. Akkor mindenki rohan haza virággal, csokival, az év maradék 364 napján meg megy a sárdobálás. Tisztelet az igen kis számú kivételnek. Nem, nem vagyok megkeseredve. Boldog kapcsolatban élek, amiben nem csak ezen az egy napon ajándékozunk és figyelünk a másikra.
2022. jan. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Olyan mintha ekkor kötelező lenne a kedvesség szeretet.
2022. jan. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

elkommercializálódott baromság, azért

mondjuk igazából az összes "ünnep" ilyen

2022. jan. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak simán nem érdekel.
2022. jan. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én alapvetően nem a Valentin-napot utálom, hanem a körítést. Azt, hogy azokban az országokban, ahonnan hoztuk, megvan a története, a kultúrája, a mögöttes tartalma, hozzánk meg ezt az elmúlt pár évtizedben létrejött vadkapitalista verzióját hozták be. És ebből lesz az, hogy a 18 éves kiscsaj azért hisztériázik meg BŐG, mert nem kapott a pasijától valcsiajcsit, biztos nem szereti, meg az, hogy tényleg ilyen túlköltekezős giccs lett az egészből. Azokat megérteném, akik úgy ünneplik meg, hogy ezt a napot egy plusz szerelem-éltető napnak, ünnepnek veszik, és tényleg a szerelmüket ünneplik, mindenféle giccses körítés nélkül... de akit eddig láttam ünnepelni ezt az ünnepet, az nem egészen ez a kategória általában, hanem a "jaj, mit vegyek?", "tököm az egészbe, miért kerül ennyibe egy csokor kóró a mai nap, de megveszem, hogy befogja a száját a zasszony", "én miért csak egy csokit kaptam, amikor az Icuka Pandora karkötőt"...
2022. jan. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy 51 múltam, én saját szememmel láttam, hogy kitartó médiaagymosással hogyan hozták be a köztudatba, és nyomatták, hogy ebből az addig teljesen hétköznapnak számító napból hogyan legyen jó kis pénzköltős ünnep. És sajnos sikerrel jártak. Kb. ennyi.
2022. jan. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Korosztályodba tartozom, én is emlékszem, 1992. volt az első év. Tényleg a médiaagymosás a legjobb szó rá.
2022. jan. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%
Mert egy nagy baromság, italáció az egész. Most Valentin nap a "párommal", de egy év múlva is ugyanazzal fogsz kavarni? Nem biztos...
2022. jan. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Valahogy nem érezzük a magunkénak azt az ünnepet.

Amikor még csak randizgattunk a férjemmel egyszer kétszer elmentünk "kötelező" Valentin napi körökre, értsd étterem/cukrászda/nyálas mozi/mittoménmi.


De olyan ostobán éreztük magunkat, hogy körülöttünk mindenki nyalakszik/cukul/andalog/a nők hurcolászták a rózsáikat, mint valami agymosott filmben, amiben mindenki robot üzemmódban ugyanazt csinálja.

Ez a húszas éveink közepén volt, nyílván a saját korosztályunk vett körül többnyire.

De nekünk erőltetett volt. Pedig az első randink után 3 hónappal volt a Valentin nap, szóval még javában ott volt az új kapcsolat, a nagy szerelem érzése.

A szerelem még mindig tart, pedig kihagytunk már vagy 7 Valentin napot.


Most, 5-6 évvel később nem tudom mi a trend a 20-as, 30-as korosztályban.


Mi egy random csütörtökön is eltudunk menni étterembe, cukrászdába. Az év nagy részében cukulunk, andalgunk.


Viszont akiknek kell az az ünnep, hogy kicsit más legyen a mindennapok sodrása, éljen a lehetőséggel, cukuljon, ajándékozzon, éljen a lehetőséggel.

Csak az a szomorú, akik évközben elvannak szingliként, ezen a napon, amikor akarva akaratlan lenyomják a torkán, hogy "márpedig a szerelmesek napja van ma!!!" biztosan pokolian szenvednek.

Elég csak ide felnézni azon a napon.

2022. jan. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!