Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogy kell a vonzalmat megindok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kell a vonzalmat megindokolni racionálisan ?

Figyelt kérdés
2022. jan. 16. 23:36
1 2
 1/13 Noren1989 ***** válasza:
100%
Azt? Sehogy.
2022. jan. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Ha van rá okod pl azért vonzódsz hozzá, mert szép, jóképű, kedves,stb... . Akkor így.

Ha nem tudod megfogalmazni, hogy mi vonz benne akkor viszont nem lehet megindokolni.

2022. jan. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
biokémiailag, vagy hogy érted?
2022. jan. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom az én kommentem ihlette ezt a kérdést, amit a másik kérdésed alá írtam:


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__szere..


#1 komment.


Racionálisan megindokolni annyit jelent, hogy logikus magyarázatot ad, hogy miért vonzódik az illetőhöz. Például mert művelt, okos. Ami csak egy látszat érv, hiszen az okosság önmagában nem vonzó. De ha az illető pl. férfias, akkor vonzó lesz, és akkor már az is tetszeni fog benne, hogy okos.


Hozzá kell tennem, hogy van kivétel, amiről már írtam: a szapioszexuális emberek kifejezetten az okos emberekhez vonzódnak.


De az átlag nő nem fog kefélni valakivel csak azért, mert van érzéke az irodalomhoz.


(amúgy ezt az előző topikban is megkérdezhetted volna. Felesleges volt újat nyitni)

2022. jan. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Vonzó lehet valaki külső-belső okok miatt, vagy egyszerűen a kémia vonzalma miatt.
2022. jan. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sehogy. Sőt, ha valaki megteszi, az csak racionalizálás (próbál észérveket találni olyan dologra, ami nem az észérvek alapján működik).
2022. jan. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem simán meg lehet. Én tisztában vagyok a saját külső-belső preferenciáimmal, ha valaki azoknak többnyire megfelel, akkor vonzó. Ha nem akkor nem.

Pl egy buta ember akkor sem vonzó, ha jóképű, és Stephen Hawking sem volt vonzó, hiába volt zseni és valószínűleg humoros is.

2022. jan. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7-es azt racionálisan megállapíthatod, te pl vonzódsz az okos, szőke férfiakhoz/nőkhöz. De azt hogy tudod "megindokolni" racionálisan, hogy te az okosságot és a szőke hajszínt szereted?
2022. jan. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#7


Hawking esetében elég furcsa vonzalomról beszélni, hiszen egy súlyosan beteg ember volt.


Mindenesetre a leépülése előtt már megismerte Jane Wilde-ot, akit feleségül vett, és aki még a betegsége alatt is vele volt elég hosszú ideig.


A buta ember pedig vonzó lehet akkor, ha férfiasan viselkedik, van önbizalma, magabiztos, stb. Ha jóképű, az rátesz még egy lapáttal. Ha nem is kefél vele mindenki, biztosan fog partnert találni mondjuk egy buliban.


4 voltam.

2022. jan. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8 Én a magas, barna hajú, barna szemű férfiakhoz vonzódom leginkább. A magasság egyértelmű, evolucionalis, a magas férfi erős, megvéd a veszélytől. A barna haj, barna szem kombó esetemben pl apukámtól ered, ő is ilyen, és tudom, hogy nekem ő az első számú férfi ideál. De amúgy társkeresős kutatások elvileg azt hozták ki amúgy is, hogy (a nyugati világban) a nők körében alapból ez a legnépszerűbb kombináció. Szerintem ez lehet azért is, mert a sötét színek dominánsabbak átvitt értelemben is, meg biológiai értelemben is, de ez csak az én elméletem.

Igazából elég jól megmagyarázta már rég a tudomány, hogy melyik Külső tulajdonságok azok, amik vonzóvá tesznek valakit. Nőknél pl keskeny derék, széles csípő, hosszú haj, nagy szemek, fényes bőr. Egy ilyen nő fog egészséges utódokat szülni.

A Hawkingos példámban arra akartam csak rámutatni, hogy hiába zseni valaki, ha fizikailag nem vonzó, akkor ez kevés. Most az, hogy betegség miatt nézett ki úgy, az mindegy. De igazából ez is racionális, hogy aki eltér az egészségestől, az nem vonzó. Egy cukorbeteg pl ellenben lehet vonzó, hiszen az nem egy látható betegség. Szóval nem betegség maga a taszító, hanem az azzal járó külső megjelenés.

2022. jan. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!