Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » "Szerelem, ahogy a szél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Szerelem, ahogy a szél meglebbenti a függönyt. Nem a függöny, nem a szél, a lebbenés. " ?

Figyelt kérdés
Milyen jelentése van ennek az idézetnek számotokra?

2022. jan. 6. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen, elég értelmetlen így kontextus nélkül számomra.
2022. jan. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ennyi a teljes szöveg,ez egy Fodor Ákos idézet. A szerelem is megfoghatatlan, ez egy kísérlet a megfogalmazására.
2022. jan. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A szerelem megfoghatatlan, nem tudod elmagyarázni miért, hol es hogyan történt, csak érzed és kész.
2022. jan. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy maga a szerelem nem a külsőségek (függöny) vagy a körülmények (szél) eredménye
2022. jan. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

A szerelem olyan, mint amikor a szél lebegteti a függönyt. Nem a szél a lényeg, de még csak nem is a függöny, hanem a lebegés.


Én ezt így ismerem. :) Így talán a jelentése is jobban érthető. :)

2022. jan. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Túl absztrakt , szerintem a modern irodalomban ennèl 1000x jobb metaforák vannak.


Az író a szerelmet, mint impulzus éli meg, plusz amit fent írtak a többiek.

2022. jan. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 lizzi77 ***** válasza:
100%
Pedig a legjobb idézet a szerelem leírására. Ha szerelmes vagy, tán nem a Föld felett lebegsz,vagy lebbensz?Tán nem ugyanolyan megfoghatatlan, mint a szerelem? Csak egy mozdulat az egész, egy simogatás a válladon, ahogy hozzád ér, és rövid ideig tart... ugyanolyan, mint a függöny lebbenése... ☺
2022. jan. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Számomra nem a szerelmet hasonlítja a függöny lebbenéséhez. Legalábbis nem úgy ahogy a többiek írták. Ahhoz kicsit másként kellene hangzania: "A szerelem olyan mint..."


Így szerintem azt jelenti, hogy olyan lágyan, gyengéden érintett meg a szerelem érzése, mint ahogy a szél meglebbenti a függönyt.

-Lágyan megérintett, és már tovább is állt.-

2022. jan. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a meglebbenő függönyt szereli, nem kell ebbe mást bele magyarázni
2022. jan. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jah ,függönyreklàm 😁
2022. jan. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!