Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Van itt olyan egyetemi/főiskol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan egyetemi/főiskolai oktató, aki titokban beleszeretett egy hallgatójába?

Figyelt kérdés
Valahogy közvetve azért éreztettétek vele? Megkülönböztetett bánásmód, nagyobb figyelem, több törődés, intenzívebb kommunikáció? És volt, hogy az illető rájött, hogy nem vagytok közömbösek iránta?
2021. okt. 16. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Több kérdés èpül erre a tèmakörre, lásd kereső.


Nagyon sok lány , akinek sajnos nincs senki a közelében, elfantàziàl az oktatójàról.

Van akinek ez szerelemig fejlődik( hogy viszonzott e az màs kèrdès )


Az oktatók nagyon nèpszerűek pont emiatt, tudnak vàlogatni.

2021. okt. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én oktatóként kérdeztem ezt, és kollégák válaszai érdekelnek.
2021. okt. 16. 14:22
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Nehéz elhinnem, inkább egy àlmodozó diáklányt néztem volna ki , mint egy hatàrozott, megbeslcsült ès népszerű férfit
2021. okt. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Köszi a levelet

Elég fiús neved van.

Ès elég "tanulós".😉

2021. okt. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én évekkel ezelőtt tanítottam főiskolán, akkor kerültem ilyen helyzetbe. Nem szeretnék regényt írni itt a történetből, inkább azt emelném ki, hogy sokat gondolkodtam, mielőtt bármilyen apró lépést tettem volna - amennyiben Te vagy az oktató és átélsz valamilyen vívódást magadban, meg tudom érteni. Azonban úgy gondolom, egy ilyen történetben egyik félnek sem könnyebb, mint a másiknak. (Jelen helyzetben mindegy is melyik fél vagy, nehéz szituáció) Sokan ítélkeznek előre, pedig szerintem senki sem választja meg, ki tetszik meg neki, kibe szeret bele, és amennyiben az etikai akadályok elhárulnak, nincs tovább hierarchikus viszony, nem látok különösebb problémát abban, hogy a felek közeledjenek egymáshoz. Ahogy említettem, ez esetben is nehéz bármit lépni. Én akkor döntöttem el (már hónapokkal a tanár-diák viszony megszűnte után), hogy teszek kisebb lépéseket, mikor a találkozások hiánya ellenére is fennmaradt az érzés, rendszeresen gondoltam az illetőre.


Azt is kérdezted, kimutatható ez például más bánásmóddal, több figyelemmel. Határozottan úgy gondolom, igen, lehet éreztetni (nem kirívó megkülönböztetéssel azért), és nem kizárt, hogy érzi a másik - természetesen amíg oktató és hallgató a két fél, addig csakis határokon belül. Utána is fokozatosan lépésről lépésre, ennek a híve vagyok. Feltettem magamnak a kérdést, hogy később vajon megbánnám-e, ha soha nem próbáltam volna meg, és igenre jutottam.


Nem tudom biztosan melyik oldalon állsz, de sok sikert a továbbiakban. Bátorságra szinte mindig szükség van, akárhol is ismered meg a másikat.

2021. okt. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Azt is kérdezted, kimutatható ez például más bánásmóddal, több figyelemmel. Határozottan úgy gondolom, igen, lehet éreztetni (nem kirívó megkülönböztetéssel azért)..."


Köszönöm a történedet.

Mondanál erre konkrét példákat, amit bekopiztam a soraidból?

Ha másképp egyelőre nem lehet, akkor kicsit más bánásmóddal hogyan, hogy valóban ne legyen kirívó, de az illető hallgató (nő, levelezős, online kapcsolattartás) mégis érezze?

2021. okt. 18. 13:37
 7/9 anonim válasza:

E szerint jelenleg a hallgatód még. Esetleg még néhány információt megosztanál? Pl. online kapcsolattartás: ez rendszeres? Úgy értem, hogy adsz-e órát neki hetente, van-e lehetőséged beszélni vele. Szoktatok konzultálni vagy dolgoztok valamin együtt? Ezeket csak azért teszem fel, mert eléggé meghatározó dolgok arra nézve, hogy miket lehetne tanácsolni, lépni ebben. Ha valamilyen rendszerességgel kommunikáltok, akár valamelyik felületen (nem csupán írásban), úgy valamivel könnyebb lenne bármit is érzékeltetni. Például olykor szóba hozni kicsit személyesebb témát, akár 1-2 mondat erejéig is.


Régóta vannak jelen ezek az érzések részedről? Természetesen nem szeretnék indiszkrét lenni, akkor válaszolj, ha nem érzed tolakodónak.

5-ös válaszadó voltam.

2021. okt. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Neki már csak a szakdolgozata van hátra, abszolvált.


Így nem tanítom már.


E-mailben tartjuk a kapcsolatot.


Pár hónapja fordult át ez bennem, de nem akarnám elhallgatni, hogy kapcsolatban vagyok másvalakivel.

Ezt tudja rólam, és ő is kapcsolatban van... éppen ezért sem tudok lépni. Az érzéseim zavarosak, annyit tudok, hogy nem közömbös a számomra.


Magánéleti témákat nem szívesen beszélek meg a hallgatóimmal, így ebben vele sem tennék kivételt.

2021. okt. 18. 22:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk az egyik doktorandusz srác jár egy BSc-s lánnyal, de teljesen felvállalt módon.


Ha viszont mélyebben nem beszélgettek, akkor nem lesz meg az a bizalmi légkör, ami a valós kapcsolódáshoz szükséges.

2021. dec. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!