Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek az emberek döntő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az emberek döntő többsége miért választ rosszul házastársat, hosszútávú partnert ?

Figyelt kérdés
2020. okt. 20. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
azért mert nincs elég tapasztalatuk hozzá, ahogy a partnereknek sem. a legtöbb ember úgy házasodik, hogy még nem elég felnőtt, felelősségteljes, pl. nem tudja beosztani a pénzt, sosem volt heti menüterve, így ezek a hétköznapokban veszekedésekhez vezetnek, főleg ha már gyerek is van. ott nagyon el lehet tévedni a gyereknevelés útvesztőjében, mert ez is oylan mint egy szakma, tanulni kell gyereket nevelni. Aki oylan családból jött, ahol sok gyerek összehangoltan tudott működni, jó rendszerben nevelkedtek, jobban tudnak boldogulni, ha leutánozzák a mintát. De eleve sokan csonka családból jöttek, nem kezelik jól sem a kapcsolataikat se semmit maguk körül, emberek mennek ész nélkül bármi megfontolás nélkül a vágyaik, kedvteléseik után, utána meg sírnak a következmények miatt...Szóval maga a bázis, az alap már régen rossz, és akkor még nem is beszéltem a sok mentális hülyeségről, játszmázásról..(szakítok, mégsem, de mégis szakítsunk , jaj de mégsem stb.) Azért van az ázsiai országokban kevés válás, mert ők szervezettek, az életüket szokások és hagyományok hatják át generációk óta és csak keveset változtattak rajtuk pl. a modern innovációk miatt. A családok házasodnak és ez azt jelenti, hogy mindkét család rendezett körülmányek között él és dolgozik (mert különben ha egyik nem iylen, nem is engednék a házasságot). aki rendezett családból jöün, az meg hatalmas előny.A férfi is már pénzt keres, a nő is már tud mindent mosni főzni takarítani mire belép a közös életbe, pedig sosem éltek együtt. Mindent úgy csinálnak ahogy a szüleik vagy ahogy a szüleik mondják nekik, így kicsi az esély a sok felesleges próbálkozásra (így csináljuk, jaj mégsem, kár volt belekezdeni)ami során az emberek csalódni szoktak egymásban.Kevesebb csalódás, kevesebb válás. És persze mivel ott nem szokás 19-20 éveseknek rámászni minden házas férfira, nincs annyi válás, ergo szingli nő se, aki szerető majd második feleség lehetne, meg mert sokat dolgoznak így idő és energia sincs arra hogy azon gondolkodjanak miért is nem elég jó a házastársuk, így kevesebb a válás. Pedig lehet hogy eltérő személyiségek, pl. egyik otthonülés, másik kirándulós, egyik halkszavbú, másik beszédes, de mindkettő alkalmazkodik egymáshoz és mint mondtam úgy alakítják a körülményeiket hogy kevesebb dolgon lehessen veszekedni.
2020. okt. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem fiatalon gyakrabban előfordul ez a mellényúlás, főként tapasztalatlanságból, az önismeret és az egyeniség kiforratlansága hiánya miatt.

Negyvenen túl kisebb lehet a rizikó.

2020. okt. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az esetek nagy részében csak annyiról van szó, hogy a legtöbb embernek pocsék az önismerete és ebből egy csomó probléma következik - nem megfelelően meghúzott határok, öntudatlanul rossz családi minták továbbvitele, önbecsülésproblémák, képtelenség az öszinte kommunikációra.
2020. okt. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyeseknek megfelelési kényszer a házasság a család/társadalom felé. Van egy ismerősöm, aki még a 30-at sem töltötte be, de már a harmadik csajjal jár jegyben.
2020. okt. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Nem monogám természet vagy "sorozatmonogám", nem tud meglenni egy ember mellett hosszú távon a személyisége miatt, de nem meri felvállalni a környezete előtt.

2. Csak az ösztöneivel "gondolkozik", az eszét nem használja párválasztáskor, nem gondol bele abba, hogy passzolnak-e egymáshoz, milyen személyiségű párra lenne szüksége.

3. Sokan ritka szar párkapcsolati mintákat látnak otthon és a környezetükben, és azt hiszik, ennél jobb nincs, ez a normális, vagy épp tudat alatt hat rájuk. Hogy aztán pl. az apahiány miatt fellépő apakomplexusról ne beszéljünk.

4. Nem jó emberismerők alapból, és nincs egy támogató hátországuk, akik megtanítanák arra, hogy hogyan szűrjenek, mit higgyenek el, mit ne higgyenek el. Mondok egy példát: fórumos ismerős, 22 éves csaj, eddig csak bunkó pasikkal volt dolga. Jött egy pasi, aki azt mondta a csajnak, hogy jaj, ne mondják ki, hogy kapcsolatban vannak, mert nem akar sietni. Közben meg már fogdozta a pasi a derekát, seggét... és nekünk kellett elmondani neki, hogy ne higgye már el a fogdosóstól, hogy komolyságból, tiszteletből lassít, csak játszadozik vele... aztán nem hitt nekünk, és nyilván később pofára esett

4. Azt hiszi, ő szuperokos, ő mindent tud, aki egy rossz szót mer szólni rá, kritikát mer megfogalmazni a választásával kapcsolatban, az hülye, meg irigy, meg nem akarja, hogy boldog legyen... és ha pl. idősebb az ember, aki elmondja a véleményét, főleg ha a szülei, akkor biztos korlátozni akarja meg nem ismeri a modern világot.

5. Nem jól ismeri önmagát, az igényeit; magához képest irreális és/vagy felszínes elvárásai vannak - pl. gyakran látom azt, hogy vki kb. csak a külsőségeket

6. Túl gyorsan elköteleződnek - alig 1-2 éve ismerik egymást max., gyakran együtt sem élnek vagy max. 2 hónapot házasság előtt; vagy mondjuk 20-21 évesen már eljegyzés, meg házasság - a mai világban az ilyen korú emberek tök éretlenek, nincs még elég élettapasztalatuk, egymást sem ismerik eléggé... naivan nézik a házasságot, vagy az a lényeg, hogy mekkora buli, milyen romcsy, lehet posztolni instára...

7. Nem kommunikálnak egymással a felek, nem beszélnek fontos dolgokról azelőtt, hogy komolyabban elköteleződnének egymás felé... hol akarnak élni, akarnak-e gyereket, milyen a vallásuk (ha bármelyikük erősen vallásos, vagy valamelyiküknek kulcsfontosságú, hogy milyen vallásra nevelik a gyereket), mennyire kimozdulósak/otthonülősek, akarnak-e házasságot, mennyire akarják tartani a kapcsolatot a többi családtaggal, hány gyereket akarnak stb.

8. Nem a saját ízlése után megy, hanem olyan embert keres maga mellé, amilyen a haverok szerint menő, csinos, vagy amilyet a szülei akarnak.

9. Tudja, hogy rossz a kapcsolat már az elejétől fogva, de annyira kapcsolatfüggő, hogy inkább bent marad a kapcsolatban, mert annyira fél az egyedülléttől... főleg, ha kishitű, és pozitív visszacsatolást sehonnan sem kapott magával kapcsolatban.

2020. okt. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Mert amikor szerelmes lesz valaki, akkor nem lát, érez rendesen.
2020. okt. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A tapasztalatlanság és önismeret hiánya miatt, hiszen nem tudjuk mi a jó nekünk, amíg ki nem próbáltuk.
2020. okt. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Önismereti dolgok. Én elég sok könyvet olvasok a témában és mindig tanulok valamit magamról.


De egyébként a másik gond hogy az emberek nem értő figyelemmel tekintenek a másikra ha gond van. Tisztelettel kell bánni a másikkal. Ha ez megy akkor szerintem minden gondot meg lehet beszélni.


Viták esetén is azt kell látni hogy attól még hogy nem egyezik a véleményünk valamiben nem azt jelenti hogy egymás ellen kell fordulni. Attól még egy szövetség vagyunk egy csónakban evezunk.


Aztán a másik hogy nem árt pár év után felmérni hogy a számunkra kellemetlen tulajdonsagai a másiknak hogy hatnak ránk. El tudom fogadni? Tudom ezzel együtt szeretni?


Magamból kiindulva az én páromnak is vannak igen idegesítő dolgai és van hogy nem úgy viselkedik ahogy az úgymond nekem tetsző lenne. De el tudom fogadni hiszen szeretem őt és annyi minden más is van ami miatt tudom hogy őt választanám ha házasságra gondolok.


Az se árt ha közösek a nagy célok. Ha hasonló a pénzügyi kultúra, az értékrend. Persze ezeken lehet csiszolni de ha túl nagy különbségek vannak ez igen nehéz.


Hogy oldjuk meg a nehézségeket? Hogy reagálok én stressz helyzetben? Mit tesz ő? Jó ez nekem? És ugyanez fordítva. Szerintem ezeket kell végig gondolni leginkább.


Sokan ezekre nem gondolnak.


27N :)

2020. okt. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kapcsolat elején a nő sokszor azt hiszi, hogy fickó idővel megváltozik, a fickó meg azt, hogy a nő nem. aztán szépen csalódnak mindketten.
2020. okt. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!