Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Elkerülő (bizalmatlan) kötődés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elkerülő (bizalmatlan) kötődésű személyiség zavarban szenvedő férfi ismerőst hogy lehet kezelni hosszabb idő alatt? 26N

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a "betegség" lényege maga a függéstől való félelem, mégis, nincs valami kiskapu vagy lehetőség hosszú távon?Ha érzelmileg kötődik a nőhöz, minden esetben elhagyja?
2015. dec. 26. 01:28
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Sehogy. Kezdj inkább normális pasival.
2015. dec. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Minden erőddel mutasd ki neki, hogy szereted! Ha egyszer eléred, hogy megbízzon benned, és elhiggye, hogy szerelmes vagy belé, akkor nem fog elhagyni, legalábbis emiatt biztos nem.
2015. dec. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 omba ***** válasza:
Ha tanult pszichológus vagy, akkor tudod. Ha nem vagy az, akkor meg ne kezelgesd.
2015. dec. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy ilyen férfi nem csak attól fél, hogy kötődjön, attól legalább annyira fél, hogy valaki tőle függjön. A pszichológiában mégis azt tanítják, hogy a teljes elfogadás és szerelem kimutatása segít. De pont ez elől menekül, tagad, elfojt,nem adja ki magát, nem? Hisz akkor független? Ha kimutatom mit érzek, menekül, ha magán észlel viszonzást, bezár minden kommunikációs csatornát.
2015. dec. 26. 11:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez jó, érdekes kérdés. Félek kicsit magamra is ismertem, ezen majd el kell gondolkodnom.


Amugy nyilván meg kell találni a probléma forrássát, és azt, hogy mi okozza azt, hogy így viselkedjen, és arra kell hatni. Pl. ha konkrét esetekhez köthetően alakult ki, akkor én megpróbálnám a különbséget hangsúlyozni az akkor és most között, hogy lássa ő is, hogy jelen helyzetben már máshogy is viselkedhet, most már nem kell félnie. Ha még jelenlévő a probléma forrása, akkor igyekezni kell azt megszüntetni.


Mióta ismered? Milyen a kapcsolatotok? Mit tudsz még róla mondani? Mert ezek eddig csak általánosságok voltak így látatlanban.

2015. dec. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

"A pszichológiában mégis azt tanítják, hogy a teljes elfogadás és szerelem kimutatása segít."

Én is ezt írtam, mégis ezerrel lepontoztatok.

2015. dec. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
(Látom, nem értem miért, egyeseknek itt ez a szórakozása.)
2015. dec. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!