Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Tanácstalan vagyok. Nincs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tanácstalan vagyok. Nincs olyan, akivel megbeszélhetném. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Bonyolult kapcsolatból léptem ki a nyár elején, nem feltétlenül személyi hibából... A körülmények nem voltak megfelelőek ahhoz, hogy együtt legyünk. Nagyon szerettem, és Ő is szeretett engem - de végül meghoztuk a döntést. Azóta neki nincs senkije, és nekem sem volt.

Nem olyan régen összetalálkoztam egy régi ismerősömmel, akit már egy ideje nem láttam. Régen nagyon kedveltem, de sosem fordult meg a fejemben a párkapcsolat gondolata. Egyhamar elhívott randizni, és a kolléganőim unszolására igent mondtam. Jól érzem magam vele, sok mindenben hasonlóan látja a dolgokat, és tisztelem, mint embert. Az első csóknál éreztem, hogy nem az igazi. Próbáltam elhessegetni a gondolatot, és azzal nyugtatni magam (pontosabban azt hazudni magamnak, és neki is), hogy ez nem fura. De. Nagyon fura. Igazából nem éreztem azt a bizsergést, és azt az örömöt, mint amit az előzővel... Azóta találkoztunk párszor, mindig nyílt terepen az én kérésemre. Azt reméltem, hogy szerelmes leszek, és majd minden jó lesz, de nem tudom. Bizonytalan vagyok azzal kapcsolatban, hogy képes leszek-e megszeretni.

Azt hiszem, hogy az exem az oka, aki jó cimborája a testvérkémnek; sokat bandáznak együtt hétvégén. Úgy egy hete egy közös ivászat közben rám terelődött a szó. Pontosabban, az exem megkérdezte a fivéremet, hogy mi van velem, mert már régen látott - az öcsém beszámolt neki az új hódításomról, amit mikor meghallottam, a legszívesebben felrobbantam volna. Zavart, hogy tudomást szerzett róla, és zavart az a választ, amit érkezett. Világos, hogy valami még mindig motoszkál kettőnk között. Nem zártuk le. Emiatt van bűntudatom a barátommal szemben, aki napról-napra egyre többet érez irántam.

Próbáltam beszélni erről valakivel, aki azt tanácsolta, hogy várjak még, hátha megszeretem a fiúmat, de nem tudom... Nem érezném fairnek, ha hetekig húznám a dolgokat, főleg, hogy rájöttem, még mindig szerelmes vagyok az exembe.


Mit kellene tennem? Nem akarom, hogy a valamikori barátságunk emléke rosszként maradjon meg benne.



2015. szept. 29. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet.. Főleg így, hogy körülmények miatt szakítottatok, nem az érzések hiánya vagy elmúlása miatt. (Őszintén, nem tudom, hogy milyen körülmény kellene ahhoz, hogy én szakítsak a párommal, de persze nem ismerem az egész sztorit.)


Siratni egy elmúlt kapcsolatot sosem szerencsés, legalább is nem visz előre, ha túl sokáig csináljuk. Van olyan ismerősöm, aki több mint egy éve rágja magát rajta.. Sokszor nehéz túllépni rajta, mert az ember nyalogatja a sebeit és emlékezik, de meg kell próbálni. Még hozzá azért, hogy jobban megértsd magadat..


Te elkezdtél ismerkedni, próbálkozol lapozni.. De valami nem stimmel. Lehet, hogy szentimentális és idealista vagyok, ha de ha valaki megcsókol, és kapásból valami negatív jut eszedbe, akkor az régen rossz. Nekem is volt ilyen tapasztalatom, és nem azért, mert az illető rosszul csókolt.. Csak ismerkedtünk hetekig és mikor végre megtörtént, akkor azt éreztem, hogy a csók maga jó, csak az nem, akivel csinálom.. Nem bensőséges, nem remeg bele a lelkem is.. Másodszor már elfordítottam a fejem, és elmondtam neki, hogy én nem érzem azt, amit kellene.


Az embernek nem kell rögtön éreznie a szerelmet, de a bizsergést, a boldogságot és a vágyat igen.. Ezt így erőltetni teljesen értelmetlen. Főleg, hogy a másik meg időközben esetleg beléd szerelmesedik.. Amíg nem tudod elengedni vagy lezárni a régi kapcsolatod az exeddel, addig nem fogsz tudni békében lenni magaddal és őszintén ismerkedni.. Ott egy seb rajtad, be kell gyógyítani. Mert ez így csak leszívja az erődet.

2015. szept. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos a külső tényezőkről nem beszélhetek. Elég nyomós oka volt annak, hogy az exemmel az elválás mellett döntöttünk - csak abba nem gondoltunk bele, hogy nem lesz egyszerű, mert az érzéseket nem egyszerű elnyomni, eltörlni... Nem leszünk újra együtt, ezen felesleges rágódni.

Itt a másik srácról van szó, aki napról-napra egyre inkább ragaszkodik hozzám, és lelkesen szervezi a közös programokat, miközben az én fejemben egyre csak az jár, hogy nem jó ez így. Mocsok alaknak érzem magam, amiért egyáltalán belementem ebbe a kapcsolatba. Tényleg kedvelem, de nem érzek iránta nagyobb vonzalmat, mint bármelyik fiú barátom iránt. Legjobb lesz minél hamarabb tisztázni a dolgokat, igaz? Nem hiszem, hogy helyes lenne az ismerősömre hallgatnom, hogy várjak még... Nem lenne helyes.A barátom tisztességes nőként tekint rám, de én nem érezném annak magam, ha halogatnám a lépést.


Köszönöm a választ!

2015. szept. 30. 06:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez esetben, nem jó halogatni. Mondd meg neki, megérdemli.
2015. szept. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Holnap délután megteszem. Köszönöm, hogy segítettél/segítettetek. Én is így érzem helyesnek. :)
2015. okt. 1. 18:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs más lehetőséged sajnos.Az utolsó mondatodban benne van a lényeg :)

Ha majd túl leszel az exeden akkor jöhet más.

De ebben az esetben ez sokáig eltarthat.Mivel a testvéreden keresztül meg van kapcsolódási lehetőség,stb.Magyarán el kellene ahhoz távolodnod tőle,hogy hamarabb le tudd zárni a múltat!

Feltéve ha ezt akarod.

F40+

2015. okt. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy képes leszek-e rá, hogy tényleg lezárjam a múltat. Az eszem tudja, hogy meg kellene tennem, hiszen nincs jövője a dolognak... A szívem (olyan hülyeségnek hangzik) azonban nem képes felfogni azt, amit az eszemmel már régen megtettem. Ilyenkor érzem magam igazán hülyének. Talán igazad van abban, hogy el kellene szakadnom a közeléből, de a munkám és a családom idekötnek. És igen, azt hiszem, hogy egy kicsit mindig reménykedni fogok a folytatásban...


Mindenesetre ma délután pontot teszek a másik ügy végére, hiszen a mostani barátommal szemben tisztességesebb, ha időben lépek. Nem akarom hitegetni, amikor tudom, hogy bármennyire is igyekszem erőt venni magamon, képtelen leszek úgy szeretni, ahogyan azt Ő teszi.


Köszönöm szépen! :)

2015. okt. 2. 07:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem ilyen exentúllevős kapcsolatkezdeteknél eddig kettőből kétszer volt szükségem 2 hét kapcsolatra, hogy sikerüljön, de akkor sikerült. Csak hátha.
2015. okt. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bűntudatod ne legyen, ha bármiért is, de annak vége, akkor vége.

De ez az ember nem az az ember:

"Azt reméltem, hogy szerelmes leszek," - hát ugye ez nem így megy - pontosabban így nem megy.

2015. okt. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!