Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Szakításnál javak elosztása?
Abszolút nem tudok semmit a magyar rendszerről, így lehet furcsán fogalmazom meg, de amerikai filmekből mindig a házasságban az elválás a java felosztása megjelenik.
Rengeteg filmet láttom, hogy a válláskor a nő elvitte a házat, gyerekeket stb... attól függetlenül, hogy az a férfi finanszírozta 90%ban.
Közben hallotam olyat, hogy külföldön van olyan, hogy elég ideig élsz együtt mással, akkor hasonlóan megtörténhet ez is.
Itthon mi a helyzet ezzel?
Mi az a pont, amitől kötelezhetnek a javak elosztására. Pl.: Ha nyer az egyik fél a lottón és közvetlenül szakít a másikkal.
Válásbal se úgy van, mint az amcsi filmekben.
De ha ennyire parázol, keress fel egy ügyvédet.
Sima együttélésnél az cuccol el, aki odaköltözött, és viszi azt, ami az övé.
Vagyonmegosztás akkor van, ha van közös vagyon. Közös cég, illetve ha a te céged, de ő benne dolgozott. Ha van közősen félretett pénz ez idő alatt, az az igazolt jövedelem (szerzés) arányában lesz elosztva. Tehát ha te papíron kerestél 100 ezret, ő 300-at, és van 4 misitek a bankban, akkor abból egy a tiéd.
Annyi, hogy ha oda van bejelentve, az utcára nem dobhatod. Biztosítanod kell neki lakhatást. Magyarul veszel ki egy albérletet és kifizeted a kauciót meg az első hönapot.
De mondom, keress fel ügyvédet. Pár hónap együttélésnél meg a legtöbben egyszerűen behúzott farokkal elhúznak.
2# Persze. Még nem érint engem, csak érdeklődöm.
Itt a megtakarítás alatt közös megtakarításra gondoltál? Vagy ha nekem van félre rakva mondjuk 10 millió és 5 éve közös háztartásban élünk, de nem vagyunk bejelentett élettársak vagy házasok, akkor is járna a másiknak abból bármi?
#3 Nem tudom a kettes mit írt. Rengeteg jogászok által laikusoknak írt cikk van a neten.
Ha nincs házassági szerződés, akkor mindenkinek a hozott vagyona különvagyon (tehát ha tudod igazolni, hogy van 10 milliód házasság előtt, akkor az sose lesz közös), ha utána te nyersz a lottón, van egy céged aminek van profitja vagy magasabb a fizud vagy kiadod a lakásod a bérleti díj az viszont 50%-ban az övé.
Lehet bizonyos vagyonelemeket különvagyonként kezelni házassági szerződésnél.
Illetve ami még van, hogy amúgy ez az elv. Aztán válásnál ti úgy egyeztek meg, ahogy akartok, senki nem szól bele, ha van megállapodás. Ha nincs, akkor bíróság dönt, de lehet rosszabbul jársz azzal, mint egy előnytelen megállapodással, mert annyira drága.
Tehát csakis házasságnál létező dolog a vagyok megosztás?
Nincs egy bizonyos együttélés, ami után autómatikusan van valami?
5
Élettársi viszonynál lehet, nézz utána!
#4
A kettes azt írja, hogy van vagyonmegosztás. Csak nem fele-fele, hanem jövedelemarányos. Aki többet keres, többet kap.
Bejegyzett élettársi kapcsolat csak melegeknél van, ha jól tudom. Azt viszont tudja bizonyítani, hogy mióta élnek együtt. Például tanúkkal, lakcímkártyával, ott a munkahelye, stb.
Ha oda van bejelentve, akkor utcára sem teheti ki onnan.
Egyébként meg ha ennyire félti a vagyonát, akkor megéri azt a 20 ezret az ügyvédre szánni, hogy tisztán lásson, hogy adott esetben mire számíthat.
Aki lepontozta a 8-as válaszomat:
"Az arány megállapításánál figyelembe kell venni a felek valamennyi, az életközösség alatt szerzett jövedelmét, a háztartásban, gyermeknevelésben végzett munkát, mint ahogyan az élettárs vállalkozásában végzett munka értékét is."
Tehát ha van gyerek, és anyuka otthon volt vele 2-3 évig, akkor az munkának számít, tehát az az idő alatt szerzett vagyon, kereset feleződik. Ha nincs gyerek, akkor szerzés arányában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!