Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogyan lehet ismerkedést kezdeményezni beszélgetésre nem alkalmas helyzetekben?
Ide értek minden olyan helyet, ahol általában nem szokás (a rutinszerű dolgokat kivéve) idegenekkel szóba állni (pl. busz, bolt, megálló, utca).
Ezeken belül is az olyan helyzetekre gondolok, ahol (mivel túl átlátszó) nem szerencsés valamilyen témán keresztül nyitni a lány felé (például egyes eladóknál, járókelőknél), és csak a szemtől-szembeni kezdeményezés marad.
Ezzel pedig az a gondom, hogy nem tudom, miben működik ilyenkor másképp, mintha lazább körülmények között történne (pl. koncerten, discoban, kutyasétáltatás közben a parkban, stb). Persze, ha van egyáltalán értelme. Szerintetek?
Hát, én is pont ilyen dolgokon hezitálok. Szerintem ha elég bátor hozzá valaki, és a szöveg is normális, akkor az már fél siker. De erre születni kell, mert belőlem sajnos pont ez, a bátorság hiányzik a legjobban.
Hát, jó kérdés az is, hogy mit kellene mondani a kiszemeltnek. Valahogy utalni kellene arra, hogy szívesen megismerkednénk vele; meg is lehet kérdezni a mindenkori kiszemelttől, hogy van-e kedve mindehhez. Azt már nyilvánvalóan tudja ezután, hogy kinézetre tetszik a megszólító félnek; tehát erre szerintem nem muszáj kitérni. Sok lehetőség sajnos nincsen arra, hogy mit mondjon az ember. A többi a szerencsén múlik.
Hosszú éveken át jártam busszal és vonattal, és határozottan állítom, hogy vannak olyan utasok, akik kényszeres késztetést éreznek arra, hogy beszélgessenek a velük utazóval. Én az a fajta vagyok, aki azonnal előveszi a könyvét és belebújik, de ha normálisan szólnak hozzám, ill. nem tolakodóan, akkor szívesen beszélgetek.
Ha muris a helyzet, akkor szinte mindig belemegyek a beszélgetésbe. Két ilyenre emlékszem. Az egyiknél egy fiatalember addig-addig ficergett a helyén (velem szemben, vonaton), míg előkotort egy csokoládét, és megkérdezte, kérek-e. Nyilvánvaló volt, hogy beszélgetni akar. Mivel jó emberismeretem folytán láttam, hogy nem akar velem kikezdeni, hanem tényleg csak a fent leírt típusba tartozik, kértem a csokiból (pedig nem szeretem), és utána hónapokig utastársak és beszélgetőtársak voltunk a vonaton.
A másik egy nálam idősebb úr volt, szintén láttam, hogy feszeng, megszólítana már, végül imígyen fogalmazta meg a nyitó mondatot: Látta tegnap az Aktívot?
Hát én majd' betojtam a röhögéstől magamban, de gondoltam, most már meg kell tudnom, mégis mi a volt benne, és mondtam, hogy nem láttam. Erre töviről hegyire elmesélte, én meg magamban szórakoztam.
Szóval az a véleményem, hogy ha az egyik nem tolakodó, udvarias és kedves, akkor tökmindegy a téma meg a nyitás, csak annyi kell, hogy egy kellően kommunikatív utas üljön vele szemben, így kiegészítik egymást, és végül jó beszélgetésre kerülhet sor. El sem tudom mondani, hogy 10 buszos-vonatos évem alatt hány idegennel beszélgettem egy jót. Ja! Most eszembe jutott, hogy középiskolás koromban unalomból és poénból én is megszólítottam egy utastársat a vonaton, egy idősödő úriembert eképpen: ön szerint mi a különbség végtelen és határtalan között? Leeresztette az újságját, és legnagyobb elképedésemre filozófiai, mindenre kiterjedő válaszadásba kezdett. :D
Végezetül annyit hadd írjak, hogy amiket a kérdező felsorolt, a busz, bolt, megálló, utca, mind ALKALMAS a beszélgetésre, csak alkalmas ember kell hozzá...
Légy bátor és jó fej, ne félj a visszautasítástól, és megnyílik a nagyvilág! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!