Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Tik is szerelmesek lettetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tik is szerelmesek lettetek Dörner Csenge hangjába?

Figyelt kérdés

Olyan édi kislány

https://www.youtube.com/c/DornerCsenge


2022. júl. 21. 18:45
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Nem engedte leírni a "Ti is" kifejezést :-c
2022. júl. 21. 18:45
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
mink is
2022. júl. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
46%

Mindig is irritált, amikor valaki a szerelmet megpróbálja nyers, egyváltozós közgazdaságtani alapfogalmakkal leírni. Még akkor is, ha félig poénra veszi. Nem akarom kifejteni, hogy milyen szakmai hibákat vétett ebben. :-)

Egyébként: oké, aranyos. De azért a barátnőmet nem cserélném le rá. ;-)

2022. júl. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Szerintem a csökkenő határhasznosság és az alternatíva költség fogalmát is jól szemléltette. Igaz, ezek kb. közgázon első héten leadott fogalmak.
2022. júl. 21. 18:56
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Párápárápá

Tik vagytok parasztok

Dik' má' szevasztok

Tik vagytok parasztok

Dik' mán' szevasztok

2022. júl. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, kicsit olyan, mint egy nagyranőtt óvodás.
2022. júl. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%

A csökkenő határhaszon elve rendszerint rövid időtartamra vonatkozóan igaz, akkor is csak abban az esetben, ha a termék/szolgáltatás paraméterei mindenben megegyeznek. A csók esetén ez a legkevésbé sincs így. Hiszen hogy milyen az a csók, az nagyban függ a körülményektől is. Általában igaz, hogy a legelső nagyob élmény szokott lenni, mint az utána következők, de ez sincs feltétlenül így, illetve a csók az nem pusztán egy szükséglet kielégítése, hanem egyfajta visszajelzés is az érzelmeinkről.

Meg hát az időbeli tényező is ott van. Attól, hogy ma már kaptam egy csókot, holnap nem fog rosszabbul esni, csak azért, mert ma már megtörtént. A csökkenő határhaszon is csak bizonyos időintervallumon belül érvényesül. Attól, hogy ma ittam egy pohár vizet, holnap nem fogom azt kevésbé kívánni.

Értem én, hogy szellemes példát akart hozni, meg poénnak tényleg jó, de amúgy technikailag nagyon rossz példa. :D

2022. júl. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Természetesen mint minden modell, ez is feltételezésekkel működik. Meg más egy pohár víz hasznossága a sivatag közepén.

Nekünk még sütivel magyarázta a tanár, a marginal utility nem úgy csökken, hogy ma aztán meg holnap eszel egy sütit, iszol egy pohár vizet stb, hanem egymás után folyamatosan.

Fun fact: állítólag a pénz az egyetlen jószág, aminek bár csökken, de sosem megy le 0 alá a határhaszna, mert univerzális hasznosság, és szinte bármire beválthatod.

2022. júl. 21. 21:14
 9/21 anonim ***** válasza:
89%
Engem kib@szottul irritál. Anyám se tudja elviselni.
2022. júl. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Anyucinak áldását kell adnia a csajokra? :D Kemény
2022. júl. 21. 22:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!