Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan leckéztethetném meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan leckéztethetném meg finoman? Hogyan reagáljak?

Figyelt kérdés

Lehet a legjobb lenne csak szakítani :(


A barátom néha hidegen viselkedik, és olyan bántó dolgokat mondd (viccnek szánja) néha hogy őszintén szólva nem igazán tudom hogy hogyan kezeljem.

Olyan mintha büntetne. Elutaztam a munkámból kifolyólag pár napra.

Azt írta valamire (cdak úgy random) hogy ő még mindig nem tudja kiverni az exét a fejéből... (aki vel 15 évesen együtt voltak, és az utcán meg nem ismerné, most 23évesek vagyunk... )

Már ezt mondogatja egy ideje (mióta meglátta hogy egy srác randira hívott)

Azóta csinálja ezt, de most kezd túl messzire menni.

Én mindig éreztetem vele hogy szeretem és ő nekem a legfontosabb, erre meg ilyeneket hazudozik csak hogy bántson. Megmondtam neki őszintén a véleményem, meg hogy nekem ez fáj, miért csinálja. Megpróbált kiengesztelni, meg viccelődött hogy jobb kedvem legyen, de arról egyáltalán nem volt hajlandó beszélni hogy engem nagyon megbántott. Kikényszeríti hogy én menjek utána és meg van sértődve ha nem teszem.


Nem bírja felfogni hogy mindent tönkretesz, hogy szeressen, mert ezzel csak azt éri el hogy én nem akarom ezt tovább..


Hogy tudassam ezt vele, hogy rájöjjön?


2018. nov. 28. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Sehogy.
2018. nov. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Leülteted és őszintén elmondod, hogy mit érzel. Ha ezek után sem érti meg, akkor idővel annyira ki fog készíteni, hogy már nem fogsz más alternatívát találni erre a problémára, minthogy kilépj ebből.
2018. nov. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Azt is látnia kellett volna, hogy leépíted a srácot. Lehet azért csinálja, mert nem volt ilyen nem?

32/f

2018. nov. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Mindenkivel annyit lehet megcsinálni, amennyit enged. Nos... veled lehet ezt is. Ne te akard ezt megmagyarázni neki, ő tudja, h veled ezt is lehet.
2018. nov. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A srácot leépítettem. Minden srácot leépítek, ezt tudja ő is.


Éppen ez zavar. Nem hagy nekem más választást. Vagy én vagyok a lúzer aki azt mondom hogy szeretlek, hagyjuk abba a veszekedést, mondd el ha baj van, ezt teszem és aztán a megaláztatás az osztályrészem.

Vagy én vagyokba szemét aki mondom h ennyit és ne tovább. Akkor meg játsza ok nélkül a mártírt.


És a hangján is hallom h ő akar engem leckéztetni... Amire nagyon de nagyon fel tudom ba. szni magam. Hogy úgy tűnjön h én szeretem csak, ő nem. Én ezt nem fogom elviselni. Ma azt kérdezte ha ez a régi barátnője nem akar hozzámenni feleségül akkor majd én hozzámegyek e... De mikor felhördülök (persze ez is csak egy nagy bárdolatlan szemétség), rögtön mondja ez ugye csak vicc volt miért veszem komolyan. Akkor szórakozzon az anyjával.

De arra mindig nagyon figyel hogy ne menjen túl messzire.

És most nem vagyok ott, mintha emiatt is lenne.

Korábban is volt már gond vele hogy a mély érzelmes jeleneteket elbagatellizálja. Ha szenved azt meg nem mondja soha.


Nem szeretném bántani, van baja. De azt szeretném hogy megértse hogy változtatni kell.

2018. nov. 29. 00:41
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a jó, ha te megértenéd, h egy (felnőtt) embert nem lehet megváltoztatni. Na, meg az érzéseit sem. Ehhez még jogod sincs.
2018. nov. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az érzéseit nem akarom megváltoztatni. De azt elvárom hogy az enyémekkel ne játszon.
2018. nov. 29. 07:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Ennek a srácnak nagyon alacsony az önismereti foka és az érzelmi intelligenciája a leírtak alapján. Az a baj, hogy ahogy írod, a fejlődésre sem nyitott, ezzel téged folyamatosan bánt. A helyedben egyszer megpróbálnám őt leültetni és ügyelve arra, hogy őszintén, nem őt hibáztatva beszéljek a saját érzéseimről, majd kivárni, lesz-e változás. Sajnos szerintem nem sok esély van rá, ez a kapcsolat pedig így hosszú távon nem tűnik működőképesnek.
2018. nov. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor ne hagyd, hogy jatszon veled. Mond meg neki, hogy ezt fejezze be, mert csak tönkreteszi a kapcsolatotok.

Aztán ha jön a hülyeségeivel, akkor ne vedd fel, és ennyi. Megsértődik? Tegye. Kit érdekel, most komolyan. Majd ha látja, hogy nem érdekel teged a műsor, akkor leszokik rola.

2018. nov. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, ezt fogom tenni. :)
2018. nov. 29. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!