Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szeretet az erősebb vagy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretet az erősebb vagy a szerelem?

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 01:36
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
100%

A Szeretet türelmes, jóságos; a szeretet nem irigykedik, nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

Nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a rosszat.

Nem örül a hamisságnak de együtt örül az igazsággal.

Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr.

A Szeretet soha el nem múlik!--->ez a Szeretet-himnusz egy részlete a Bibliából és ha ez mind igaz (és sztem az) akk csak gondold át h a szerelem milyen és rájössz h melyik az erősebb!

Szerintem egyértelmű h a szeretet!!!(sztem)

2010. jún. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

szeretet, mert a szerelem elmúlik

és ha igazi a szerelem, van benne szeretet is

2010. jún. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
Szerintem a szerelem először,utána a szeretet az mindig megmarad!!
2010. jún. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
Szeretet.A szerelem elmúlik.Marad a szeretet.
2010. jún. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

A szerelem is egyfajta szeretet.

Amúgy szerintem a szeretet erősebb. A szerelem egy idő után elmúlik, a szeretet pedig jó esetben egy életen át kitart.

2010. jún. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor szeretünk valakit igazán amikor már nincs meg az a rózsaszin köd, amikor már látjuk a hibáit, de ennek ellenére elfogadjuk és szeretjük. Tehát a szeretet.
2010. júl. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
Mivel mindkét érzelem azonos oldalon áll, nincs értelme összehasonlítani. Ez olyan mintha két mágnes pozitív sarkát szeretnéd összemérni. A szeretet sohasem fog ellenszegülni a szerelemnek. Például, ha van egy előző házasságból származó gyereked, csak akkor szegül ellen az új jövevény szerelmednek, ha gyűlöli. Ha szereti elfogadja őt pót apukának vagy anyukának. Érted? Ha már ott tartasz, hogy mérlegelsz, biztosan ott van a szeretetnek álcázott gyűlölet is!
2010. júl. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Valójában ha azt vesszük ez is relatív, mint a jó-rossz viszony. (Pl egy sorozatgyilkos hiheti azt hogy jót cselekszik az emberiséggel azzal, hogy a kék szemű fekete hajú lányokat bestiális módon kivégzi, de a társadalom szempontjából engem itt most le fognak hurrogni, hogy hogy merészelem ezt egyáltalán példának felhozni.)

Valaki feláldozná az életét mondjuk a hugáért vagy az anyjáért, más pedig csak a szerelméért tenne ilyet.

De ami igaz az igaz, a szeretet tovább tart, nem olyan intenzív mint a szerelem, de nélküle minden kapcsolat bukásra van ítélve 3 év után (ugyanis be van bizonyítva hogy kb. ennyi ideig termeli a testünk a szerelem hormont, ezek után csak szeretet marad) Aki ennél tovább szerelmes az vagy torzszülött, vagy hazudik. :D (Na jó, ezért még ne ítéljük el őket...)

2010. júl. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Honnan veszitek hogy a szeretet nem múlhat el?
2010. júl. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!