Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehetséges a hosszútávú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges a hosszútávú kapcsolat két különböző kultúrájú ember között? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Rég ismerjük már egymást, szinte kamasz korunk óta levelezünk, most pedig felnőttünk, találkoztunk, és szerelembe estünk. 4 hónapja boldog párkapcsolatban élek. Tudom, ez nem nagy táv, mégis úgy érzem, megbízom benne és számíthatok rá bármiben.

Az egyetlen probléma: ő török, és Törökországban is akar élni. Vallása is muzulmán. Nekem semmi kifogásom nem lenne a más országba való telepedés ellen, csak kicsit tartok tőle, hogy teljesen más kultúrába kerülök bele, és nem fogadnak be. Ő azt mondja, nem lesz gond, a magyarokat szeretik a törökök. Csak hát más egy turista, és más egy ott élő nő... Én egy teljesen kívülálló véleményére lennék kíváncsi, ha esetleg tapasztalatotok is vannak ilyen téren, kérlek osszátok meg velem! Köszönöm.

Ja és még ami fontos: Isztambulban él, tehát európainak vallja magát. Azt hiszem ez lényeges.


2010. jún. 19. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Tényleg szeretik a magyarokat odakint, van egy rokonom, aki törökül tanult, volt is kint pár hónapig. Viszont nem mindegy, hogy Törökország melyik része, mert egyes részeken nagyon alárendelt szerepük van a nőknek, amit te nem biztos, hogy tolerálni tudnál. Szerintem majd menj ki egyszer a pároddal 1-2 hétre, hogy lásd, kb. milyen ott az élet, és hogy te el tudnád-e fogadni azt. Az, hogy muzulmán, önmagában nem jelent semmit. Sok különböző irányzat van ott is, akárcsak a keresztényeknél. Ebből következik, hogy a férfi-nő viszonyt is másképp kezelik az egyes ágazatok. Ezt sem ártana előtte jobban megismerned.
2010. jún. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocs, az Isztambult először nem vettem észre. Szerintem nem lesz semmi gond, ott nagyon toleránsak az emberek.
2010. jún. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kultúrák közti igaz, hosszútávú szerelem dajkamese. És ez nem egyszerű tolerancia-nem tolerancia kérdése. Teljesen más nevelést kapkatok, mások az értékrendek, stb. Úgy gondolom, csak akkor működne, ha egyikőköt teljesen feladja a saját kultúráját. (ahogy az írásodból látom, jelen esetben Te lennél az). Itt egy előttem szóló 1-2hetet mondott. Én azt mondom, legalább fél évet kellenél kinnt lenni, hogy el tudd dönteni tényleg szeretnéd-e. Mert ott kezdetben csak a barátodra tudnál támaszkodni. Nem lennének ott sem a barátaid, sem a rokonaid, nem tudom lenne-e honvágyad és ha igen akkor mennyire. Illetve az is lényeges, hogy tudsz-e törökül és ha nem akkor mennyire vagy fogékony a nyelvekre. Mert ha nem beszélsz törökül, akkor főleg az elején elég nehéz lehet. Gondolj csak bele. Neadj Isten rosszul leszel és még csak el se tudod mondani a törökül beszélő dokinak, h mi fáj...

Az meg csak egy dolog, h euróainak vallja magát. A németek, franciák, olaszok, spanyolok, angolok, írek, skót, mind-mind európai nép, de ahány nép annyiféle mentalitás.

2010. jún. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a válaszát. Törökül valamilyen szinten beszélek, tehát általános dolgokról tudok csevegni és el tudom mondani a bajaim. Persze ha biztossá válna, hogy kimegyek, elkezdeném intenzívebben tanulni. Igaza van mindkettőtöknek. Biztos nagyon nehéz lenne az első időszak. Mégis úgy tekintek erre a dologra, mintha az álmom a lábaim előtt heverne, és csak kezembe kéne vennem, hogy élhessek velük. Még nem döntöttem, mit tegyek.
2010. jún. 19. 01:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Hú neharagudj,én nem lennék a helyedben..de ha mégis,akkor biztos nem költöznék ki Törökországba...

Olyan sok rosszat hallani...

Én valahogy bizalmatlan vagyok a más kultúrájú emberekkel szemben,és valamiért nem is szimpatikusak:S De ez csak az én véleményem..

Szerintem 4 hónap még nagyon kevés idő,ha 1-2éve járnátok könnyebb lenne döntened.

2010. jún. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én szurkolok neked. :)

Ha tényleg érzed ő az igazi, akkor szerintem vágj bele, de szerintem is biztos először nehéz lesz.

Engem mindig az tart vissza külföldtől, hogy itthon hagyok mindenkit akit szeretek. :(

2010. jún. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A törököktől nem kell félned, hidd el! Az már egy elnyugatiasodott ország, bár tény, hogy rosszabb gazdasági helyzetben van. De körülbelül annyira muzulmánok ők, mint mi keresztények. Kb. csak a nevükben, de az előírásokat már nem nagyon tartják be (persze van ott is 1-2 kivétel, de itthon is vannak fanatikus keresztények).

A törökök meg szerintem kifejezetten egy befogadó, toleráns nép! Biztos vagyok benne, egy magyart könnyebben befogadnak a törökök, mint egy törököt a magyarok. Rendes emberek, csak szegények.

Szerintem nincs mitől félned.

2010. jún. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát, megszületett a döntés, a sors beleszólt :)

Egy évvel meghosszabbították a szerződését, tehát itt marad még legalább egy évig. Ezalatt az idő alatt a lehető leggyakrabban ellátogatunk Isztambulba, és majd meglátjuk mi lesz. Szerintetek jól döntöttünk?

2010. jún. 21. 13:20
 9/9 anonim ***** válasza:
00:35 vagyok megint. Szerintem ez azért jobban hangzik, mert 1év alatt mégiscsak jobban kiderül, h működik-e a kapcsolat. 1év nem kis idő, ennyi idő alatt többször is meg tudjátok beszélni, végig tudjátok gondolni, h úgy döntsetek ahogy nektek a legjobb.
2010. jún. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!