Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Választanom kell, képtelen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Választanom kell, képtelen vagyok dönteni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

22 éve vagyok házas férfi. Van két nagy gyerekem. A nagyobbik fiamnak menyasszonya van, külön él, nagyon boldog, a másik egy kislány, másodikos gimnazista, velünk él. A felségemmel az elejitől fogva, jó házasságban éltünk, bár szerelmesek soha nem voltunk egymásba. Én becsületesen, szeretettel neveltem a gyerekeim, ezt tudom, mert érzem a belőlük áradó szeretetet. Mindig hűséges és becsületes voltam, soha nem ittam, nem haveroztam, csak a családom boldogságának éltem. Körülöttünk mindenki irigyel minket, hogy milyen szép házasságban élünk. De ez hazugság! Már hosszú-hosszú évek óta boldogtalan vagyok. Én csak fenntartom a látszatot, a gyermekeim boldogsága miatt. A feleségem az elejitől fogva, olyan hideg típus volt. Én mindig bújtam hozzá, ölelgettem szeretgettem, meg nevetettem, hogy boldog legyen és biztonságban érezhesse magát. De én ezt soha nem kaptam meg tőle. Azt mondta, ő nagyon szeret, de Ő ilyen típus. És elfogadtam, hogy igen, Ő ilyen típus. Mert a házasság, mindig ezt mondják, kompromisszumokról szól. De évről évre egyre jobban szenvedtem. A házasságunk elejitől fogva szinte alig ölel, alig-alig puszil, soha(!) hozzám nem bújt, nem kérdezi, mi van velem, bánt e valami, nem örül velem ha boldog vagyok, ha sikereim vannak az életben, és ez már rettenetesen gyötör. De Én minden nap megölelem, puszilgatom, dicsérgetem, simogatom, meghallgatom a problémáit, még akkor is ha belülről nem is érdekel. A gyerekeinkkel is ilyen volt, soha nem mutatta ki az érzéseit irántunk. Szégyen ide-vagy oda kimondani, de sokkal jobban szeretnek, mint az anyjukat. A nagy fiam, kangyerek létére, ölelget puszilgat, és mindig elmondja, hogy neki van a legcsodálatosabb apja a földön, és a kislány is ilyen. És ez tartott évekig életben, a gyerekeim szeretete. Azt mondták barátaim, hogy biztos megcsal, de nem, utána jártam, szégyenletem is magam miatta, hogy ilyet feltételezek. Heti egyszer kimondja, hogy úgy szeretlek, meg féltelek de tettekkel soha. Igen tudom, le kell ülni megbeszélni, és én így tettem, százszor is már, az évek alatt. Elmondtam neki, hogy menyire tisztelem azért hogy így gondoskodik rólunk, hogy mos, főz, takarít, de ez kevés egy boldogsághoz. Egy házasság nem csak arról szól, hogy rend és tisztaság van körülöttünk. Ő meg azt mondja, Ő így mutatja ki a szeretetét. És lehet hogy tényleg így van, de mégis fáj. Mondtam ezerszer, menjünk táncolni, kirándulni, érezzük jól magunkat. De ő nem. A hobbijának él, meg tévézik, meg trécsel a barátnőivel a telefonon. És én ezért nem is haragszom, sőt sokszor minden buta hobbi ötletébe támogatom munkával pénzzel hogy boldog legyen. Hosszú évek óta így élünk.

Belenyugodtam, hogy ez a sorsom. Aztán idén januárban, az új munkahelyemen, találkoztam egy hölggyel, egyedül neveli 12 éves kislányát. Csak beszélgettünk, meg vicceltem vele, mint a többi kollégámmal (mert egyébként régóta ismertem őket), és nem tudtam, de ez a nő nagyon belém szeretett. Nem tudta hogy nős vagyok! Mikor oda jött, hogy nem bírja az érzelmeit tovább titkolni, akkor mondtam el neki, hogy nálam mi a helyzet. Teljesen összeomlott, és bűntudata lett. És teltek a hónapok, és lassan én is beleszerettem. Nagyon. Mert ennyi idő után már érezni, hogy őszinte ez az érzés tőle, vagy csak kapaszkodót keres. De olyan érzelmekkel van irántam, ahogy ember velem még soha. Tudom, biztos elcsábított, igen, lehet hogy így van. Női praktika. És most képtelen vagyok dönteni. Egy új boldog párkapcsolat lehetősége, ami talán sikerülhet, de lehet hogy futok egy buta kört, vagy ülök tovább becsületesen a házasságomban, ahogy azt tőlem elvárják, míg szép lassan megöregszem és meghalok, boldogtalanul. És félek dönteni, hogy mi van ha tényleg szeret a feleségem, és emiatt elveszti a talajt a lába alól, ha összeomlik. Tudom a nők nagy része azt mondja, hogy az utóbbi lenne becsületes, vele maradni, és ezt szívem mélyén én is tudom. De ez sem élet így!


2010. máj. 25. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz helyzetben vagy. Én egyébként a leírásodból arra következtetek, hogy a feleséged csak kihasznál téged. Persze ezt így nem lehet megmondani, te érzed, de ahogy viselkedik veled...

Én beszélnék vele is és a gyerekeimmel is őszintén, mert ebbe bele fogsz hülyülni. Boldogság, szerelem, gyengédség nélkül nem élet az élet. És te ezeket nem kapod meg a párodtól. Attól még a gyerekeid a gyerekeid maradnak, ugyanúgy fognak szeretni, ha elváltok. Ha elmondod nekik mit érzel, meg fogják érteni. Az én szüleim is elváltak anno, anyu elmondta miért, és tökéletesen megértettük, támogattuk.

Remélem megtalálod a boldogságod!

2010. máj. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz ha fogod magad és elválsz. Ez így tényleg nem élet...Nem élhetsz le egy egész életet egy hideg nő mellett. Tudom hülyeség amit írok de én így tennék a helyedbe. (És most sokan megvetnek ezért) És ne aggódj attól hogy a feleséged összeomlik, az ilyen nők nem éreznek semmit, nem lesz nagy dolog ha otthagyod, hidd el.
2010. máj. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én meg tudlak érteni Téged. Azt is, hogy miért szerettél bele a másik nőbe, azt is miért voltál szomorú éveken keresztül. A hiba csakis a feleségedben van, ő nem viszonozta az érzéseit, bár az is lehet, sosem szeretett, de mégcsak megsem próbált erőt venni magán (ahogy te), és legalább a látszatot kelteni a gyerekeitek előtt. Bár alapjából nem értem, hogy házasodhattatok össze, ha nem is szerettétek egymást. Én képtelen lennék hozzámenni egy olyan emberhez, akit nem szeretek, még akkor sem, ha gazdag.


Ebben a helyzetben a következőket teheted: leülsz beszélgetni KOMOLYAN a feleségeddel, de add a tudtára, hogy ez most nem olyan beszélgetés, amit elereszthet a füle mellett. Komolyan kérdezd meg tőle, hogy ő mit érez, miért viselkedik így, és mit gondol, hogy lehetne megoldani, hogy jobb legyen a házasságotok. Ha most is úgy reagál, ahogy eddig, akkor mondd el neki, hogy bár ő nem szeretett téged soha sem, talán most az egyszer esélyed lesz a szerelemre, csak kár,hogy nem vele. Talán erre felkapja a fejét.


Én azt javaslom, ha tényleg nem tudsz más megoldást, váljatok el. Gondolom nem akarsz életed végéig szenvedni, a másik nővel biztosan boldogabb lennél.

2010. máj. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A saját boldogságod a legfontosabb dolog a világon.

Megadtad a gyermekeidnek azt a szeretetet, amit egy jó apának a gyermekeinek adnia kell.

Feleséged figyelmét gyakran felhívtad vágyaidra, Ő viszont semmilyen lépést nem tett.

Azt mondod, nem is szereted.

Menj utadra, valaki más majd talán megadja neked azt amire vágysz.

A feleséged összeomlik majd? Nem hiszem. Talán Ő sem szeret téged igazán.

2010. máj. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A feleséged megmondta hogy ő ilyen tipus, tehát változást már sajna nem várhatsz! És igazad van abban is, hogy a mosás, főzés takaritás még nem elég egy boldog párkapcsolathoz. Ugy gondolom már ez elég szégyen és megvetendő amiért ő csak ilyen formában tudja kimutatni a szeretét, mivel ez egy alapvető dolog amit minden családanyának kötelessége megtenni...én nő létemre legalábbis igy gondolom!

Más nő örülne neki ha ilyen értékes férfira bukkana mint te, és táncolni kirándulni vinné a férje... ám ő ezt visszautasitja ahogy nagyon sok mindent!

A leirtak alapján elég sokat bizonyitottál a feleségednek, gyermekeidnek és kivülállóknak is hogy csak a családodnak élsz önfeláldozóan! Ám magadra is gondolnod kellene nem gondolod? A te boldogságoddal mi lesz?

Ilyen esetben én is ugy gondolom hogy továbbkell lépned, lehet ez az új boldogság nem véletlenül lépett be az éeletdbe!

2010. máj. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én elmondanám a feleségemnek és a gyermekeimnek is,hogy nem vagyok boldog.Érzelmileg.Ha meg van a megfelelő háttér,akkor kezd újra az életed,a gyerekeid eztán is legyenek a legfontosabbak számodra!ismerek olyat,aki 61 évesen nősült újra és hatalmas a szerelem!
2010. máj. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az emberi ambíció-késztetés okai:

1 jelenlegi boldogtalan helyzet

2 várható boldogság reménye

3 hosszú távú boldogság


ami az ambíciót letöri:

1 félelem a végkimenetel miatt


tehát: magadban tudnod kell a választ, ha meg fogom bánni, akkor is bevállalom?

ha igen, akkor hajrá! :)

valahol mindenki egoista..., nem mindig csak a gyerek van, és a házasság..., mert mi is létezünk azaz önmagunk..

2010. máj. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!