Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Barátnőm züllik, egyre erősödő személyiségzavarra utaló jellemvonásai vannak, és még a jövőképünk is más. Mit tegyek?
Ez előre látom hosszú lesz, ezért megpróbálok ott rövidíteni ahol tudok.
Én és a barátnőm is 19 évesek vagyunk, a problémák miatt választottam a felnőtt párkapcsolatok kategóriát.
Árva vagyok, már több mint egy éve teljesen önellátó, van munkám, van részben saját albérletem (saját szoba), magántanulóként pedig jövőre fejezem be a gimnáziumot (egy évet egészségügyi és anyagi okok miatt ki kellett hagynom).
Terveim szerint szegedre megyek egyetemre, addig gyűjtök tartalékot, még meglátom mi vár majd ott. Ami biztos, nem Budapesten akarok majd élni, de még csak a közelében sem. Sőt, a külföld lehetősége is vonzó.
Ennyit rólam.
A barátnőm az örökbefogadó szüleivel él, egy házban, és hihetetlenül erősen kötődik hozzájuk. Az apjának voltak, és részben még ma is vannak alkohollal kapcsolatos problémái, de mostanra a cigit szívja ipari méretekben. Anyja megkeseredett, manipulatív nő, egy örökös játszma amikor náluk vagyok, ki mit mondhat, hogy nézhet, mit gondolhat. Egy szóval gyűlölök náluk lenni, már 1 hónapja nem is mentem hozzájuk. A dolgot rontja, hogy a barátnőm azon túl hogy a szülei iránti szeretet, tisztelet miatt egyszerűen képtelen észrevenni azt hogy milyenek is valójában, irtózik elhagyni a szülői házat. Nem akar hozzám jönni, nem akar komolyan összeköltözni, és betegesen ragaszkodik a szüleihez, egy állandó belső lelkifurdalása van ha egy napnál tovább nincs otthon, hogy segítse őket, ápolja őket (már idősek).
A baj hogy ezen felül rengeteg jellemvonást átvett tőlük, és tudattalanul is ugyan úgy viselkedik velem mint az anyja. Kiforgatja a szavaimat, indokolatlanul féltékeny, és nem beszél meg semmit sem, inkább elfolytja és érleli magában.
Ő idén végzett a gimnáziummal, és megy egyetemre. Amióta az első érettségijein túl van, heti rendszerességgel, de kéthetente minimum iszik egy egy baráti társasággal. Ez nem hangzik rosszul, mert hát hagyomány hogy az érettségizők megünneplik ezeket, de ő túlzásba viszi. Nála a cél a teljes képszakadás, a lerészegedés. Ő indulatlevezetésből iszik, és tudva hogy milyen az apja, félek hogy az egyetem hirtelen szabadsága csak fokozni fogja ezt. Nem egy ismerősömet láttam már teljesen lecsúszni az egyetemre kerülése után, idővel már bármilyen alibi megteszi arra hogy igyon.
A jövőképünk annyiban tér el hogy ő nem akar elköltözni otthonról. Persze, egy egy családi vitájuk után kaszát kapát eldobna, és esküdözik hogy egy hónap és dobbant otthonról, aztán csak lehiggad, és mégse olyan rossz otthon, ingyen, közel az egyetemhez.
Én azonban 200 km messzire akarok majd elmenni jövőre, ami ahhoz vezetne hogy kimondottan nekem kéne Szeged-Budapest között ingáznom hogy lássam. De én nem akarok ennyi időt, energiát, és mondjuk ki, pénzt arra elcseszni, hogy egy olyan helyre menjek, amit utálok, és ahol tudom hogy mindig is csak egy "gyüttment" leszek.
Zavar hogy kilátástalan bölcsész szakra ment, de ebbe nincs jogom beleszólni. Ő egy röghöz kötött, nagyban a szüleire támaszkodó életet képzelt el magának, én azonban szeretnék utazni, kihívások elé állni, és megmérettetni magamat. Nem illünk össze, de mégis hiányzik. Azonban azt érzem hogy a szexualitáson, és megszokáson kívül már szinte semmi nem tart össze.
3X próbáltam meg szakítani vele az elmúlt 1 évben, mindig valahogy visszajutottunk a kibéküléshez.
Ennek van így értelme? Vagy csak magamat teszem tönkre?
Ha már nem szereted, beszélj vele erről mindenképp. Mert enélkül jól látod, valóban nem lesz meg az erőd, hogy ezt még évekig elviseld.
Még fiatalok is vagytok, lehet a barátnőd azért nem is akar még megállapodni melletted. Ráadásul ha téged gyüttmentnek tekintenek a szülei, valószínű, csak veszekedés lenne, ha elköltözne, de nyilván neki megbfontosak a nevelőszülei.
Csak a megszokás miatt békültetek ki már 3*?
Ha még érzel iránta többet, mindenképp beszélj vele, miket vettél észre, ha kell, többször is.
De ha nem, felesleges megbántanod, de akkor is mondd el, hogy érzed a kapcsolatotokat.
N
Soha nem volt egy drámákban olvasható "izzó szerelem".
Mindketten valamilyen szinten lelkileg sérültek vagyunk a gyermekkorunk miatt, és mindkettőnknek kellett a szeretet.
És őszintén jól is éreztem magamat nagyon sokáig mellette. Az első lány életemben, az első csók, az első együttlét, első személy akinek beszéltem a múltamról, és rengeteg közös emlék, és élmény.
De ahogy egyre gyakrabban kezdtünk találkozni, amikor már volt hogy hétvégékre kimentem hozzájuk, akkor mindkettőnk kezdte megszokni a helyzetet, nem volt még az elejére jellemző újdonság érzése se az egész kapcsolatnak.
A problémák elkezdtek felszínre jönni, egyre többet veszekedtünk, mindketten stresszes életet éltünk az elmúlt évben.
És mindhárom alkalommal szerettem volna szépen lezárni a kapcsolatunkat, vagy legalábbis távolságot kérni, hogy gondoljunk át mindent, valóban vannak-e még érzelmeink.
Az a baj hogy a barátnőm saját állítása szerint valóban szerelmes belém, és tényleg volt hogy hülye dolgokat tett a kapcsolatunkért (este 10 órakor csönget a kapualjban, hogy meg kell beszélnünk, épp hogy haza tudott menni egy éjszakaival, mert agglomerációban él).
Mindig visszaédesgette magát. Nagyon nem bírom ha miattam sír, ezzel pedig mindig rávett hogy visszamenjek. Plusz én is szerettem volna ha valaki van mellettem, és hát olyan életet élek hogy nincsenek emberi kapcsolataim.
Kettesnek: A személyiségzavara alatt leginkább a borderline-ra és az enyhe OCD-re gondolok.
Előbbire azért, mert hihetetlenül fél a magánytól, mégis a szélsőséges érzelmi hullámvölgyeivel taszítja el magától a szeretteit. Tipikus borderline tulajdonság. Nagyon érezni a kapcsolati függőséget is (kodependencia), mert valóban pánikroham szerűen reagál a visszautasításra, hihetetlenül szorong a mellőzöttségtől. Ez persze az én hibám is (egy ilyen játékhoz ketten kellenek) mert belemegyek a játszmáiba.
Ha ehhez hozzávesszük hogy örökbe fogadták, tehát nem volt meg a vér szerinti anyjával az a biztonságérzete, ami egy lelki alapot biztosítana, akkor összeáll a kép.
Az OCD szerencsére csak gondolati szinten fordul elő nála, ezt az anyjától átvett rendmániájában, hipochondriájában lehet észrevenni. Nem bír enni, nem bír aludni idegen helyen, fél hogy megbetegszik, vagy egyszerűen csak koszos a környezete, ha azt nem ő takarította és rendezte. Ha a szeme láttára mosok fel, akkor sem érzi tisztának a padlót, mert nem ő csinálta, nem játszhatta le azokat a mentális rituálékat amiket egy obszesszív gondolatoktól szenvedőnek muszáj lejátszania a nyugalma érdekében.
Nem vagyok doki, nem kell olyan cím amit nem birtoklok. Csak olvasott vagyok pszichológiában.
Na, hát csak dűlőre jutottam, és ma késő délután szakítottam....
Azért köszi a témához szóló válaszokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!