Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kellene tennünk? Mi lenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kellene tennünk? Mi lenne a helyes döntés? Tapasztaltabbak válaszát várom!

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, nemrég jöttem össze egy fiúval, aki 26 éves. Jelenleg a távolság keserít meg minket. Az ő saját bevallása szerint is ez negatív dolog nálunk, mert az ő testvére is azért tud már házasodni, mert helybelit vesz el, és nekem is helybeli volt az előző párom. Látja a problémát, hogy ha egy helyen laknánk, akkor minden szabad félóránkat beszélgetéssel tölthetnénk, így meg a számítógépen ismerkedünk, ami nem ugyanaz.

Dolgozik, a munkaideje 12 órás műszakokra van beosztva.

A heti szabadnapjait velem tölthetné ugyan, de ő lelkiismereti kérdést csinál abból, hogy neki a ház körül minden héten 1 napot dolgoznia kell addig, amíg otthon lakik, mert mit fognak szólni a szülei, ha ezt egy lány miatt elhagyja, és ezt nekem meg kell értenem. Így az a kevés találkozási alkalom is lecsökken, amikor jöhetne. Magyarul én érzem magam a második helyen, de most ez mellékes.

Ő "minél több időt" szeretne velem tölteni, ahogy ő mondja, a munkahelyi és az otthoni munka után.

Felvetettem azt az ötletet, hogy keressen munkát és szállást az én városomban, de pénz híján ez megvalósult, végül kibökte, hogy nem is a pénz, csak még nem akar jönni, mert elég neki a heti 1 nap. Ez korábban volt, most megint szóba hozta a dolgot, hogy "a távolság megkeserít minket". Erre írtam neki, hogy én már javasoltam vmit korábban.

Talán már jönne is, de a kérdés itt az, hogy amíg nem talál állást, addig nincs pénze szállásra sem, mert amennyit a jelenlegi munkahelyén keres, az valóban nem fedezi a költségeket. Ha viszont találna állást, akkor sem első nap fizetnek, így minimum 1 hónapig be kellene járnia az első fizetésig, amit nem tud kivitelezni. Kölcsön senkitől se tud kérni, és én sem tudok ennyit adni neki, még egyetemista vagyok.

Anyuval beszéltem erről, ő hihetetlenül irritálóan ellenzi azt, hogy napi kapcsolatban legyünk, mert szerinte az a becsülendő, ha vki távkapcsolatban él. Mert hogy neki is elég volt annak idején, hogy apám 1 héten egyszer ment ki hozzá meglátogatni, pedig megtehette volna többször is, de "eszükbe se jutott", meg a "szülők adtak is volna". Megjegyzem, a szüleim 25 évesen házasodtak össze, én meg 24 vagyok, már majdnem én is 25, és annyit nem érdemlek, hogy itt legyen a közelemben. Amúgy meg anyámék a házasság után sem költöztek össze pár évig, mert nem volt hova, egyikőjük szüleihez se mehettek, és úgy is jó volt nekik, akkor nekem miért nem jó. Ha beszélek a vágyaimról, hogy én együtt szeretnék lenni azzal, akit szeretek, akkor üvölt, és mindenféle k.vának elmond. Állandóan kérdezgeti tőlem, hogy mondtam-e a kedvesemnek, hogy jöjjön ebbe a városba, mert ha igen, akkor patáliát csinál. Szerinte erőszakos vagyok, és telhetetlen, mert elég ideköltöznie akkor, ha már összeházasodtunk. A további indokai azok, hogy úgysem tudná eltartani magát albérletben, és addig örüljön, amíg a szüleivel élhet.

Csak azt nem tudom, hogy így hogy lesz ebből házasság. Ha elmegyünk összeházasodni, attól mi változik meg? Több pénze lesz a kedvesemnek? Rögtön felveszik őt valahova dolgozni? Vagy engem oda hozzájuk? (pici faluban laknak, a falubeliek is tengődnek) Vagy mi változik attól? Szerintem ezt a kérdést már a házasság előtt meg kell oldani, mert ha most saját magát se tudja eltartani, akkor hogy tudna egy családot? Anyám erről nem hajlandó beszélni, mert szerinte nincs igazam. És már pedzegette azt is, hogy ha véletlenül nem tudnánk esküvő után sem összeköltözni, akkor sincs baj, hiszen ha nekik jó volt, nekem is jó lesz az az élet. Sőt, ha távolabb talál munkát a kedvesem, akkor nyugodtan menjen el, én ne menjek utána, mert a távházasság becsülendő dolog. Csak azt nem értem, hogy miért? Miért akkora fertő az, ha én a közelemben szeretném Őt tudni? Mert most még szó sincs összeköltözésről, de azért az, hogy még a városban sem lehet, kicsit durva nekem. De házasságban is csak akkor leszek jó asszony, ha minél kevesebbet vagyok a férjemmel? Annyira nem értem ezt.

De anyámon túllépve, komolyan nem tudom, hogy mit tegyünk. Azt mondta ma a kedvesem skypon, hogy holnap visszatérünk a témára, addig kigondolja, hogy mi legyen. De így leírva már én sem tudom, hogy ő mit akar, és azt sem, hogy hogyan fogja kivitelezni. Pedig ha nem ismerjük meg egymást alaposabban, akkor én nem fogok belemenni a házasságba, mert a szerelem nem elég. Nem elég az, hogy mindketten szeretjük egymást, még egy csomó dolgot nem tudunk egymásról, és itt nem a kedvenc színére gondolok, amit msn-en is le tud írni, hanem különböző szituációkra, amelyből jobban megismerhetném őt, és ő is engem.

A pénzügyi helyzet is csak bezavar, de így nem tudom, hogy a későbbiekben tényleg mire házasodna. Mindkettőnk szülei azonnal megszüntetnék a segítségüket a házasság napján, amit meg is értek, éljünk meg. De hogyan? Ez akkora patthelyzet, amit félek, nem tudok megoldani, és nem tudok helyeset tanácsolni a kedvesemnek. De az is bánt, hogy neki kb minden előbbrevaló, mint hogy velem találkozzon. Viszont azt mondta, hogy ha már itt lenne az én városomban, akkor neki megszakad a szülői házzal a kapcsolata, és akkor én leszek az első. Milyen kedves, nem? Szóval van még mit megismerni rajta, mert nem szeretnék sokadik lenni a saját házasságomban, hiába szeretem Őt. De így reménytelen.

Mit kellene tenni? Kérlek, segítsetek egy kívülálló szemével, aki mindig objektívabban lát, mint az, aki benne van a szituációban. Köszönöm.


2010. máj. 11. 03:05
 1/6 A kérdező kommentje:

Jól elírtam ezt a mondatot:


"Felvetettem azt az ötletet, hogy keressen munkát és szállást az én városomban, de pénz híján ez megvalósult"


szóval ez NEM VALÓSULT MEG, elnézést, biztos már leírtam azt, amit tudat alatt szeretnék

2010. máj. 11. 03:07
 2/6 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy anyámmal beszéltem arról is, hogy ha én is dolgoznék már végre, akkor segítenék neki az albérletben, de mondjuk abban neki is igaza van, hogy hogy jön már az ki. Sajnos ez csak elmélet, mert még nappalin tanulok, diákmunkából meg semmi sem jön ki.


Házasságban meg dolgoznék én is, persze, de pl szülés esetén neki kell nagyrészt eltartania minket, és ettől félek én, hogy hogy fog, ha most se megy neki semmi.

2010. máj. 11. 03:17
 3/6 A kérdező kommentje:

Az jutott még eszembe, hogy itt az a tény, hogy nemrég jöttünk össze, nem számít semmit. Ezt anyám sem érti meg, mert később ugyanezek a problémák lesznek, pont ugyanezekkel a problémákkal kell szembenéznünk, csak éppen eltelt egy csomó üres idő msnezgetéssel. És nem szeretnék úgy járni, mint a legutolsó netre szorult ismerkedésemnél, hogy tavaly augusztusban láttam először és utoljára, közben havi 1x-2x! msnezgettünk, mert elég az (kinek?), mindegy, és fél év után vallott be olyan dolgot, ami miatt én szakítottam vele abban a percben, míg ugyanez személyes ismerkedésnél 1 hét után kiderült volna, és akkor nem telt volna el egy fél év üresjáratban. De közben persze bőszen féltékenykedett (ugyan kire? a netbarátnőjére). Nekem ezek nem elegendőek a házassághoz, kb 10 év alatt jutunk el arra a szintre, amire személyesen 1 év alatt (előző rendes párom helybeliként normális, egészséges kapcsolatot alakított ki velem)


De már tényleg nem írok több kommentet egyelőre, sokat fecsegtem így is.

2010. máj. 11. 03:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Üdv! Háát végigolvastam :) Nem egyszerű történet, de annyira nem is bonyolult.


Szóval 1-részröl, 20 éve nagyot fordult a világ. A munkabeosztásuk is más volt az embereknek és a megélhetés is máshogy zajlott, és nem voltak ennyire pesszimisták az emberek mint most. A szülők már csak ilyenek.

kérdés el tudsz e szakadni a családtól vagy nem. A szülőkkel nem tudsz mit kezdeni majd akkor fogják fel mikor szeded a sátorfás és elmész albérletbe ezzel a pasival.


Házasság????? Ne hülyülj meg. Mindenképpen először összeköltözés egy albérletbe, és huzamosabb ideig éljetek, együtt nagyon sok apróbb és nagyobb problémák vannak , ha 2 ember együtt él egy külön házban vagy lakásban. Kettőjüknek kell megoldaniuk a számlákat befizetni kaját venni, a munkahelyet megoldani, neked a sulit, és háát az Egyetem sem olcsó, szóval ha tudsz menj el és legalább annyit keress amennyiből állni tudod az egyetemi költségeket. Az már elve könnyít a dolgon.

Együtt élve ismerik meg az emberek egymást az ezernyi apró hülyeségükkel együtt amik időközben jelentkeznek, pl: ki hova teszi a fogkeféjét vagy ki melyik oldalon szeret aludni, de ezek csak példák.

Szóval ha szeretitek egymást és együtt el tudnátok képzelni az életet akkor költözzetek össze! -- Ez máshogy nem megy, a házasság meg nem tudom miért olyan nagyon fontos. (max a szülőknek). De szerintem ezt hanyagoljátok amennyibe egy esküvő kerül abbol kijön a hátralevő tandíjad :D


Én azt mondom , hogy a srác spóroljon össze annyi pénzt amennyiből ki tudtok jönni 1 hónapig, amibe te is besegíthetsz ha tudsz. Amíg nem kap fizetést.

Jó dolog egyébként az összeköltözés , mármint nekem nagyon tetszett amikor barátnőmmel külön szülőktöl összeköltöztünk, nem mondja meg senki , hogy mikor mit csinálj. És megtanultok felelősséggel élni! Mind egymás iránt mind a napi létfenntartás iránt. Megismeritek egymást. És el tudjátok dönteni , hogy ez működni fog e.


A család egy idő után bele fog törődni eleinte morcosak lesznek de ez mindenhol így van. A srác 1 héten egyszer hazajárhat, és lenyírhatja a füvet ahová te is elkiséred, most épp fordítva veled van 6 napot 1-et otthon. És meg van oldva az otthoni helyzete is.


Még annyi, hogy heti 1 alkalom az ma már tényleg kevés , 20 éve minden más volt, eleinte én is hetente 1x futottam össze a barátnőmmel, ami egyre kevesebbnek bizonyult, ezért megpróbáltam heti többször is. Mert hiányzott, szerettem volna ha ott van mellettem és együtt vagyunk.


Na ennyi :D 26/f

2010. máj. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne nagyon gondolkodj házasságon. Jóformán alig ismered,de már az esküvőt tervezgeted vele.

Ha ennyire hanyagolja a barátnőjét egy pasi,ahelyett hogy igyekezne megismerni,akkor inkább hagyni kellene.

Meg milyen már,hogy anyud így beleszól?

Szerintem te nem ilyen pasit keresel/érdemelsz a leírásod alapján. Találmál te jobbat is.


16/L

2010. máj. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Fazakas Sandor válasza:

A fiataloknak, akik 24 évesek, vagy épp a fenti kérdésben érdekeltek. A társadalmi környezethez hasonlóan jó élni, mindenek előtt a tapasztalataid, gyerekkorod szerinti elvárások mind befolyásolnak. A vidéki lét vs. városi tempó, ez mind fontos. A távkapcsolat is szép, egy idő után kell a közös állandó együttlét. Állandó, az nem egymás mellet 24/24-ben, hanem közös fedél. Az, hogy ki lakik a közelben, sokat számíthat. Az Ősök segíthetnek igazi nehézségekben, de az sem jó, ha egy ajtó választ el. Szerintem ideális az lenne, ha két háztömbbel a szülök mellett lakni, de külön lakásban.

A pénzügyi állapot nagyon fontos és a ház-körüli is, persze ha neked jó, akkor lehetnél ott mellette az egyetem után.

Remélem jó gondolatokat ébreszt a válaszom.

2013. febr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!