Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért anyagiasabbak a nők egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért anyagiasabbak a nők egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Többször tapasztalom, és több ismerős lányon, család tagon is, hogy a nők pl egy induló kapcsolat vagy házasság elején már arra gondolunk a pénzes dolgok hogyan legyenek, vagy mi lesz ezekkel ha mégsem lesz jó a házasság, akkor nehogy már csak egy szatyorral kirúghassanak, a fiúk pedig: mért úgy kezdünk el egy kapcsolatot, hogy mi lesz ha mégsem sikerül, hogy milyen hozzáállás ez?


Mért lehet ez? A fiúkat ez mért nem zavarja úgy, s mi mért félünk hogy a párunk akit most szeretünk egyszer lehet kisemmizne minket?


2008. okt. 10. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A nők genetikailag vannak úgy kódolva, hogy távolabbra is gondoljanak magukra és a kicsinyükre. Nekünk mindig az volt a feladatunk, hogy a tüzet őrizzük, és a gyerekeket neveljük. Ember pedig megkeresi a betevőt, és megvédi őket. Ma persze picinykét másképp van, de ez a beidegződés nem veszik el, és a nők nagy része ilyen, de azért nem azt lesi egy kapcsolatban, hogy hány számjegyű a bankszámla, hanem hogy mennyire megbízható a pasi e téren, érdemes e vele hosszú távra, és főleg, hogy képes e a férfi hosszú távra, ahol ezek mind számítanak.

Mondom, a nők nagy része ilyen, persze kivétel mindig van, én legalábbis mindig azt mondom, hogy egy nőnek legyen mindig B terve, képes legyen a saját lábán megállni, eltartani saját magát és a gyerekét, ha úgy alakul, ne szoruljon soha egy férfira, mert az nem lesz jó.

2008. okt. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is zt mondja a férjem, hogy anyagiasabb vagyok mint ő. De persze nem azért mert magamnak mindent akarok, neki meg semmit. Nálunk én vagyok az, aki fizeti a számlákat, vásárol szinte minden nap, fizeti be a hiteltörlesztőket, így én vagyok az is aki jobban átlátja ezeket a dolgokat. A páromnak fogalma sincs mennyi pénzből élünk és arról sem mennyi havonta csak a rezsink. Így őt a pénz nem is foglalkoztatja, perzse ha megven naponta a 2ezer ft zsebpénze. Csak sajnos van amikor nincs ennyi pénzünk ezért veszekszem vele, hogy csökkentse a napi 2dbz cigit mondjuk egyre. Ő meg erre kiborul, hogy engem csak a pénz érdekel, mígnem múlt héten berágtam és vázoltam neki részletesen mire mennyi pénz megy el. Így ő is átláthatja, hogy nem azért vagyok ilyen anyagias mert elbaszom a pénzt, hanem mert spórolnunk kell sajnos. És igaza van az előttem válaszolónak. Ha lenne egy gyerekünk és elválnánk, elég nehéz lenne csak a saját keresetemből fizetni egy albérletet és rezsit, valamint felnevelni etetni ruházni egy gyereket, pláne ha iskolás.
2008. okt. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt már pont az ellenkező tapasztalatom is.
2008. okt. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö hozzászólónak tökéletesen igaza van.

Egy nönek arra kell gondolni, hogy a leendö gyerekeknek megfelelö hátteret keressen.

Ez egy túlélési gondolkozás.

Keressük a domináns hímet, aki majd a családnak enni ad és megvédi.

Most ez azt jelenti hogy á férfinak jó munkájának vagy elég tökéjének kell lennie ehez.


Nem mindegy a gyermekünk mit örököl genetikailag az apátol.

2008. okt. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én abszolut nem vagyok anyagias, sosem számított a pénz, de sok fiúismerősöm panaszkodott erre. Szerintem a fentebb leirt okok mellett van még egy: a megfelelési kényszer. Annyi mindent várnak el egy nőtől, hogy a nő is többet vár el. És ez a több bizony sokszor a pénz.
2008. okt. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudom a férfiak vagy a nők forgatják e ki jobban a volt párjukat az utolsó fillérjükből is! :S erre szerintem nincs semmilyen elfogadható magyarázat.
2008. okt. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Álltalában a férfiak szeretik szórni a pénzt ha van.Ritka a kivétel....nálunk is a páromnak e´geti a zssebét ha van.megvan nála is a napi x összeg,amit visz magával,+napi 2 doboz cigi ami elég sok.szerintem minden nö föleg az anyák mint én is,a jövöre gondol,és arra hogy a gyereket fel kell nevelni...

Ez így van rendjén

2008. okt. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen egyetértek az előttem szólókkal.

Meg is lehet nézni,hogy válás esetén sokkal több férfi tojja le,hogy hogyan nőnek fel a gyerekei,mint nő.Sajnos erre egy jó kapcsolat kezdetekor is gondolni kell,mert a gyerek nem olyan mint a szerelem,ami könnyen elmúlhat évek múlva,a gyerekünk iránti felelősség nem múlhat el.És így egyértelmű,hogy elsősorban őket szeretnénk biztonságban tudni.Az apa sokkal könnyebben kihúzhatja magát mind a gyerek gondozása,mind az anyagi felelősség alól mint mi nők,akikkel általában együtt maradnak a gyerekek.

És persze amíg a legtöbb férfi jól érzi magát a jelenben,a lényeg,hogy ma jól éljen,addig mi nők szeretjük a biztonságot,és hogy a jövőnket is biztosnak lássuk.

2008. okt. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!