Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha nem vett soha semmi ajandek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem vett soha semmi ajandekot a parom, azt jelenti, hogy nem szeret?

Figyelt kérdés
lehet gyerekes a kerdes ,pedig mar nem vagyok gyerek (20 eves vagyok ) ,a baratommal 6 honapja vagyunk egyutt es minden jol mukodik ,azt mondja hogy szeret ,viszont meg soha nem kaptam tole semmi ajandekot ,nem ertekes dologra ertem hanem pl egy szal virag vagy egy doboz csoki...semmit...es mas baratnoim dicsekszenek hogy a baratjaik miket vesznek nekik szeretetuk jeleul ,virag ,csoki...stb...es ez vhogy bant ...vagy nem ebben nyilvanul meg a szeretet/szerelem kimutatasa?
2008. okt. 7. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

A viselkedéséből mit látsz? Sokat megtesz érted, odafigyel rád, kedveskedik neked, kérdéses esetekben azt nézi, hogy neked mi jó?

Ha igen, akkor nincs nagy gond... beszéld meg vele, hogy néha örülnél egy szál virágnak vagy ajándéknak. Sok férfi ilyesmire nem gondol magától.

2008. okt. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
91%
szerintem ha úgy viselkedik veled, ahogy te elvárod tőlle, az ajándékot leszámítva, akkor valszeg szeret, én sem szeretek ajándékot venni/választani, bár virág meg csoki azért illendő
2008. okt. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Egyeltalán nem gyerekes a kérdésed, az ilyen problémákkal idősek is ugyanúgy tudnak találkozni.


Én szintén 20 éves vagyok, és pontosan emlékszem egy volt kapcsolatomra, ahol valamiért eltolódott az ajándékozás. Nagyon szerettem őt, és igyekeztem minden tettemmel és viselkedésemmel mindezt kimutatni, azonban azt hiszem elfeledkeztem róla, hogy maga a gesztus, az ajándékozás is egy formája az odafigyelésnek. Természetesen az a kapcsolat nem emiatt szakadt meg, ráadásul 3 hónap után ami elég korai befejezés, de utólag megdöbbentem, hogy mennyire természetesnek tűnt pusztán az érzelmeim kimutatásával biztosítani őt a szeretetemről. (Nem is beszélve arról, hogy ajándékot adni ugyanolyan öröm, ha nem mégnagyobb :-))


Azt hiszem, ami a barátod esetében (ha valóban azt mondod, érzedi is hogy szeret, és jól működik a kapcsolat) probléma lehet, hogy ő a törődést érzelmi oldalon próbálja megadni neked, és talán eszébe sem jut, hogy számodra az apró figyelmességek, ajándékok is ugyanolyan fontosak lennének. Mindenképpen próbáld megbeszélni vele, akár csak egy finom utalással is...


És egy pici észheztérítő hangsúlylal... arra még nem gondoltál, hogy te mint nő ugyanúgy adhatsz neki ajándékot??? Miért nem leped meg valamivel, amit ő is viszonozhatna?


Mert ha jól érzem, te elvárásként állítod fel, hogy ő köteles ajándékot adni. Nem köteles, és ezt nem bántó vagy támadó hangvételben mondom, de az igazság az, hogy kötelsnek semmiképpen nem köteles. Viszont (!!!), mivel egy párkapcsolatban, amikor szeretjük a másikat, próbáljunk a kedvében járni, ha vele tudatod hogy milyen vágyaid vannak, már egészen más megközelítésbe kerül a dolog: Ő tudja, hogy te szereted az apró ajándékokat, és ha onnan nem kapsz, akkor vagy nem vagy számára elég fontos, vagy nem ért egyet azzal, hogy te ilyen elvárást támasztasz, hogy ilyen materiális megerősítést vársz tőle. 50-50% onnan az esély, de legalább tettél valamit és nem csak panaszkodsz. Ismétlem, nem bántó hangvétel miatt mondom, hanem hogy hasznos segítséget adhassak! :)


És az utolsó kérdés, sajnos sok emberben fordul meg ez a kérdés... nem, egyeltalán nem az ajándékvásárlásban mutatkozik meg a szerelem, ne butáskodj... az csak egy járulékos dolog. A szerelem mércéje az érzelmi töltet, minden tárgyi, anyagi vagy hasonló gesztus csupán plusz, többlet figyelmesség. Ez tradícionálisan a férfi szerepe. Ha te már adtál neki ajándékot, és ő ennek ellenére nem adott még, akkor megértelek, ellenkező esetben nem lehet jogos panaszod.


Mindedesetre sok sikert a kapcsolatodhoz, és hidd el: mindig jót tesz, ha megtudjátok beszélni a hasonló bukkanókat: ne félj elmondani neki a vágyaid, mert ebben semmi szégyellni való nincs. Ti nők amúgy is szeretitek az ilyen apró gesztusokat. :-)


Remélem tudtam segíteni neked.

2008. okt. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Figy nekem is kell vennam ajándékot a kedvesemnek meg örülök is neki csak h mit adjak na az kínszenvedés nálam

Olyan ajándékot szeretnék neki adni aminek bisztosan örül, de mindig mindenban meglátom a negatívat is legalábbis én. télleg jó adni de kiválasztani pokoli

2008. okt. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el Gary Chapman: Egymásra hangolva - Az öt szeretetnyelv a házasságban.

Pont ilyeneket taglal, hogy ha nem úgy fejezzük ki a szeretetet ahogy a másik örülne neki akkor azt hiszi h. nem is szeretjük.

2008. okt. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne az ajándékkal törődj,törődjetek már az Isten szerelnére! Nemhogy annak örülnétek, hogy van egy kedvesetek! Ha nem lesz kedvesetek,akkor mi lesz? Ha már azt nézitek mikor ad ajándékot ott ette a fene az egészet! Gesztus! Pfúj!!Gesztusból nem lehet megélni!
2008. okt. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én az egy éves évfordulónkón mondtam a barátomnak hogy ezzel azzal készülök, erre megkérdezte hogy "Én is elvárom-e" hát...köpnu nyelni nem tudtam, erre most mit lehet mondani.:P

Az a lényeg nem minden pasi gondolja meg ezt. De ez messze nem jelenti azt hogy nem szeret. Törődik velem tisztel, megbecsül, a kedvemben jár. Azt hiszem nem kell ennél több. :)

Amugy az ELŐZŐ VÁLASZADÓNAK csak annyit mondanék, hogy nem gusztustalan amit kérdezett a kérdező, nem drága ajándékra gondolt, csak egy kis figyelmességre, akár egy tábla csokira, akár egy réti virágcsokorra, bármire. Szerintem nem gáz hogy megkérdezte.

2008. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nos én 8 hónapja vagyok együtt a pasimmal, és 2 hete jártunk amikor szülinapja volt, amire a kedvenc csokiját a Marsot vettem:D Nem egy nagy ajándék, de mégis jeleztem hogy gondolok rá stb... 2 hónappal később volt az én szülinapom, amikor megkérdezte hogy milyen ajándékot szeretnék...Hát így, hogy megkérdezte elment tőle a kedvem és mondtam hogy köszi nem kell semmi..kérdezte hogy biztos-e, tényleg-e, mondtam hogy igen. És azóta se kaptam tőle semmit. Mondjuk azért szülinapomon én is örültem volna a kedvenc csokimnak...De hát mind1, tényleg nem ettől függ és tudom hogy nagyon szeret és én is őt szóval nem igazán zavar:) Úgyhogy szerintem se problémázz ezen, ha igazán szeretitek egymást.
2008. okt. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!