Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, ha egy párkapcsolatb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha egy párkapcsolatban határidőket szabunk egymásnak?

Figyelt kérdés

Egy kibontakozó kapcsolatban vagyok, amiben már most nem tetszenek bizonyos dolgok. Az csak egy dolog, hogy számon vagyok kérve, ha napközben másodszorra is kinyomom a telefont (a munkahelyemen nem mindig tudom felvenni), arról már ne is beszéljünk mi történik, ha este nem veszem fel, mert "véletlenül" elaludtam este 10-kor.

Ami jobban zavar, hogy állandóan határidőket állít elém, hogy szerdáig csináljam meg ezt, 5-ig mondjam meg ezt, holnap 6-kor hívjam fel. Nem elvétve és normális, kérő hangnemben, mint ahogy az ember a párjával ezeket megszokta beszélni alkalomadtán. Konkrétan minden kérése, vagy kérdése mögé biggyeszt egy határidőt, amit később számon is kér.

Kapok én ebből eleget a munkahelyemen, úgy érzem, mintha beosztottja lennék és nem a partnere.


Mindezek ellenére elég régóta vagyok egyedül, így nem tudom, hogy ez természetes-e és csak én engedem el nehezen a szabadságom, vagy tényleg nem normális.



2016. jún. 17. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetesnek éppen nem mondanám. Én hagynám, más had kínlódjon az arany jellemével. De rád bízom a döntést. Beszéld meg vele hogy ez nem pálya neked.
2016. jún. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Még olvasni is rossz volt, mint valami rossz munkahely, követelőző főnökkel...

A hátam közepére nem kívánnám az ilyet.

Persze, gondolom amikor tudod, azért visszahívod. Az jogos elvárás.

2016. jún. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bizonyos szintig érthető, bár kérdés, hogyan kommunikálja az illető.

Ha én a páromtól azt kérem, hogy eddig és eddig nyilatkozzon, hogy például tudunk-e találkozni, vagy mit tervez a hétvégére, akkor azt azért kérem, hogy tudjam tervezni/szervezni a saját életemet. Mert előfordulhat, hogy ha későn szól, akkor én már más programot szervezek magamnak, vagy épp ellenkezőleg: rákészülök, hogy találkozunk, és ha kiderül, hogy mégsem, akkor csalódott leszek és dühös, mert ha időben szólt volna, lett volna lehetőségem elfoglalni magam egyedül.

Ha azt kérem, hogy x időben hívjon fel, azt azért szoktam tenni, mert tudom, hogy utána már nem leszek elérhető és mindenképpen szeretnék vele beszélni.

De én mindig meg is indoklom, hogy miért kérem, amit kérek, nem pedig utasítgatom. Szóval szerintem nálatok a hangnemmel van inkább gond, és nem a határidőkkel.

2016. jún. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Inkább lennék még vagy 15 évig egyedül, minthogy egy ilyen emberrel összejöjjek..


Nem te gondolod rosszul, ez a fajta parancsolgatás, rátelepedés, számonkérés nem normális, ráadásul gondolj bele, ha az elején ezeket megendedi magának, mi lesz később? Így kezdődnek azok a "kapcsolatok", ahol az egyik fél az abszolút parancsnok, aki elhiteti a másikkal, hogy semmit sem ér, lerombolja a maradék önbizalmát és egyre durvábban korlátozza a szabadságában.


Ez a viselkedés egy akkora intő jel, hogy én menekülnék, de te tudod, a döntés rajtad áll.

2016. jún. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ösztön, ráérzés sokkal hatásosabb hosszú távon, a határidők felszínességet mutatnak mindig.
2016. jún. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A megbeszéléssel nincsen gondom, hiszen nekem is van ezer dolgom, természetesen szeretek én is néhány napot előre látni, hogy pl. hogyan készüljek a hétvégére. Viszont ezt szerintem megbeszélni szokás, mint: "hogyan látod a hétvégét? csinálunk valamit? mit csináljunk? hova mennél szívesen? mikor találkozzunk?". Nem úgy, hogy "szerda estig mondd meg légy szíves, hogy ráérsz e szombaton és mikor, mert tudnom kell". A program tervezés is annyiból áll kb., hogy mondd meg mit akarsz csinálni, avagy ő mondja meg, hogy mit akar csinálni, a fejébe veszi és az lesz.


Avagy a telefon kinyomás... Természetesen visszahívom amint tudom, de nem fogom egy tárgyalás közepén felvenni. Majd amikor egy óra múlva hívom, akkor közli, hogy csak gyorsan nyilatkozik, mert egy megbeszélése van, DE Ő ILYENKOR IS KÉPES FELVENNI. Avagy bármi hasonló szemrehányást tesz mellé, hogy érezzem a törődést.


Miért kell ezt? Semmi bajom nem lenne vele, de ez a stílus... Értem én hogy vezető beosztásban van (ahogy egyébként én is), de nekem ne ossza a feladatokat, dátumokat és határidőket, mert lassan úgy érzem mintha a főnökömmel járnék.

Örülök, hogy nem csak szerintem rendellenes ez.

2016. jún. 17. 14:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, lehet, hogy a szabadságokat szervezik éppen, vagy valami jegyet akar lefoglalni, és azért kell tudnia. :-)


Mondjuk a stílus eléggé bosszantó, főleg egy friss kapcsolatban.

2016. jún. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!