Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mit tegyek, hogy ne legyen okostelefon és Facebook függő a 36 éves feleségem?
Sajnos az alacsony önértékelés összefügg a problémával, de ez olyan dolog, amivel TE nem tudsz mit kezdeni. Az ilyesmi még egy szakembernek is feladja a leckét, önbizalmat hosszas pszichoterápiával lehet csak építeni, erre egy párkapcsolat nem igazán alkalmas. (Segíthet, de önmagában nem elég, mert akkor az nem egyenrangú kapcsolat, teljesen el tud torzulni, ha az egyik fél önbizalomépítéséről szól csupán.)
Annyit tudsz tenni, hogy finoman ráveszed, hogy forduljon szakemberhez, aki segít az önértékelés kialakításában. Ettől automatikusan javulna a függőség problémája is.
Látod, ha gondolkodtál volna, mielőtt megnősülsz, most nem lettek volna ilyen problémáid.
Nem tudom, hogy egy függő emberrel hogy lehetne bánni. Elveheted tőle a telefont, letilthatod a Facebookról, de akkor hisztizni fog valószínű. Másik lehetőség, hogy megfenyegeted, hogy elköltözöl, ha nem hagyja abba.
Passz, old meg magad a problémádat, ha már ilyen helyzetbe hoztad magad.
Erősítsd meg minden szinten, mondd neki, hogy szereted, fontos nektek a kapcsolatotok, majd fejezd ki az igényedet (pl. több időt szeretnél vele együtt tölteni, szeretnéd hogy ő is észrevegye milyen csodálatos nő).
Kérdezd meg, hogy nyitott lenne-e arra, hogy szakembert vonjatok be a problémáitok megoldására?
(Egyszerűbb párterápiában kezdeni, ha csak vele van dolga a pszichológusnak, egy idő után úgyis megmondja, hogy elég csak a feleségednek jönnie)
"Egyszerűbb párterápiában kezdeni, ha csak vele van dolga a pszichológusnak, egy idő után úgyis megmondja, hogy elég csak a feleségednek jönnie"
Ez azért nem így működik... teljesen más a pár- és más az egyéni terápia, nincs átjárás a kettő között. Az természetesen lehetséges, hogy kiderül, hogy az egyik félnek más segítségre is szüksége van, olyankor azonban teljesen új, külön terápia kezdődik, nem is feltétlenül ugyanannál (hivatalosan nem is lehetne ilyen, hogy ugyanaz a terapeuta foglalkozik a pár mindkét tagjával, kivéve a párterápiát, ahol együtt foglalkozik velük).
önismeretet kell tanulnia, hogy a boldogság-önbizalom csakis saját magából fakad, nem külső dolgokból. érzelmileg is tudatlan lehet. és lehet azt sem tudja mit szeretne.
És egy ilyen önfelfedezésben a legfontosabb az elhatározás. Segíts neki elhatározni magát, hogy ne másoktól tegye függővé az életét! :)
"véleményem szerint jó a kapcsolatunk" - hát eben tévedsz.
Ha jó lenne, akkor nem menekülne ki belőle - most éppen ezekbe a dolgokba, de ha ez nincs, akkor akárhova.
5-ös
A válaszomat praktikus okok vezették.
Ahogy egy másik válaszoló is írta, valószínűleg a kapcsolattal is lehetnek gondok, plusz így könnyebb mégis rávenni az asszonyt, hogy eljusson szakemberhez, hisz mindketten mennek. A terap meg fogja tudni oldani, itt most részletkérdés, hogy ehhez új terápiát kell-e kezdeni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!