Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem mernek az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem mernek az emberek manapság házasodni?

Figyelt kérdés
2008. aug. 26. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed, hogy nemmerik. De talán, mert félnek, hogy nem az igazi az, vagy fontosabb a karier, vagy csak pénz nincs, hisz nem egy olcsó mulatság.
2008. aug. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebben mernek és később. Szerintem köze lehet ahhoz, hogy a jövendő házastársuk már a sokadik partnerük, és mivel már sokszor szakítottak (másokkal) ezért joggal félnek attól, hogy ez sem fog élethosszig tartani.


Pedig lehet ám egy házasságot kősziklára alapozni, ezer és egy példa van a jól sikerült házasságokra is, csak annak, ha valakik szépen élnek együtt soha nincs olyan hírértéke, mint egy botrányos válásnak.

2008. aug. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Több véleményt hallva és úgy vélem inkább csak nem akarják lekötni magukat egy ember mellett. Mégis csak könyebb szakítani, mint elválni, és manapság sokan nem is akarnak hinni a sírig tartó szerelemről/szeretetről. Nekik változatosság kell.
2008. aug. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hú, de jókat írtatok!! Szerintem az az oka, hogy mivel nem mernek komoly döntést hozni, szeretnének hagyni egérutat ki a kapcsolatból, ami könnyen járható. Hiszen sokkal egyszerűbb azt mondani, hogy: "kifelé a lakásomból, mostantól ne is lássalak", mint megoldani a problémát válás helyett.
2008. aug. 26. 11:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen.Főleg ha valami komoly veszekedés tör ki a házastársak között és válni akarnak eléggé macerás a válás.

A nővérem is már több mint 1 éve vannak válóperben a férjével.Külön élnek.A nővérem azért akar válni mert nem akar a férje dolgozni,nővéremtől elkéregeti a pénzt,nem foglalkozik a gyerekekkel de még a tartásdíjat se akarja fizetni.Meg egyszer volt hogy megverte a nővéremet és olyan példa is volt rá hogy a gyerekeket bántotta.Már voltak tárgyallások de a férje mindig bújkált meg volt amikor nem ment el.Most megint a tárgyaláson vannak de a nővérem már mondta hogy fél hogy a tárgyallás után bántani fogja.

Hát szóval vannak ilyen esetek és a válás meg tényleg sokáig tart.Az meg nem olyan dolog hogy egy nap alatt lezajlik.

Meg a pasik körében is elég gyakori hogy félnek a házasságtól stb.

2008. aug. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nekem nem az a bajom, h nem merek, hanem hogy nem érdemes.

papír nélkül is bízok a páromban.

anélkül is élhetünk boldogan, lehet egészséges, okos gyerekünk, aki szeretetben, biztonságban nő fel.


az én szüleim válása elég ocsmány módon zajlott. szerencsére én nem szenvedtem miatta, igaz 3évig zajlott, de alig voltam 4éves mikor vége lett...


meg hát tényleg marha drága. basszuss, olyanokat olvasok, h képesek emberek 1millió ft-ot, sőt, sokkal többet elkölteni egy vacak napra. hát ne haragudjatok, de ennyi pénzből egy egész babaszobát berendezek, babakocsit, kelengyét, 1000féle babakelléket veszek...


több okom is van arra, h nem szeretnék házasodni. és szerencsére a párom sem ragaszkodik hozzá :)

2008. aug. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ki mire költi a pénzt - kinek mi a fontos.. Ha azt veszed, az utazás is drága, nem éri meg 1 hétre több 100ezer forintot kidobni.. Nálad valószínűleg a szüleid válása az oka, hogy nem mersz belevágni egy életre szóló kapcsolatba. Amúgy ez a legtipikusabb válasz. De az a "vacak papír" igenis azt fejezi ki, hogy egy életre vállalod a másikat, nem csak addig, amíg nincsenek problémák.
2008. aug. 27. 10:25
 8/9 A kérdező kommentje:

Az alábbi történet jól tükrözi a felelősséget nem vállaló élettársi kapcsolat buktatóit. Szegény lányt pont a legkritikusabb helyzetben szívatta meg ez a pasas.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2008. aug. 27. 12:09
 9/9 anonim ***** válasza:

bele merek vágni, csak nem kell hozzá hacacáré, meg papír.

én bízok a páromban. ha pedig csalódok benne, akkor legalább nincs macera, és nem meg el ügyvédre a pénzem. amit szintén a gyermekemre költhetnék.

2008. szept. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!