Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szülés után miért nem lehet 6...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülés után miért nem lehet 6 hétig szexelni?

Figyelt kérdés
szülés után nekem 2 hétig és 3 napig volt meg szoval nem értem miért nem lehet szexelni... segítenétek??

2014. dec. 19. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondolom fertőzésveszély/gyógyulást kell elősegíteni stb... de amúgy fogalmam sincs.
2014. dec. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Lehet, de csak velem.
2014. dec. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szinte majdnem minden esetben kell gátmetszés természetes szülésnél. Tehát átvágják a gátat,amit utána össze is kell varrni. Ha nincs betartva a 6 hét szünet, kiszakad a varrat mielőtt még beforrhatna a vágás és egyrészt az nagyon fájdalmas lenne, másrészt megint lehetne varrni, ha még van mit..időt kell hagyni,hogy regenerálódjon a szervezet.
2014. dec. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Fertőzésveszély, és a méhnek megkell teljesen gyógyulni.
2014. dec. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon siralmas a mai nők felvilágosultsági szintje. Tiszetlet a kivételnek.

Először is a szülés utáni vérzés nem menstruáció-"3napig volt meg"-hanem a méh tisztulása. A méhlepény távozása után marad egy kb.tenyérnyi "sebfelület",aminek össze kell húzódnia.Addig vérzik,kinek hogy és mennyire. Amíg ez nem gyógyult be és a méhszáj is nyitva van-mert ugye valahol kifolyik-addig a felszálló fertőzésnek kiváló táptalaj lesz. Hiába tiszta a férfi-jó esetben-akkor sem steril és az ondófolyadék,sperma is feljut. Plusz a hüvely sem steril,megvan a maga jótékony baktériumflórája,ami védi,annak viszont szülés után vissza kell állnia. A gátseb is érzékeny lehet és be is gyulladhat ha "erőltetve" van.

2014. dec. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha csak 6 hét lenne, de nálunk azóta havi 1 van és 2-3 hónap után kezdtük, már kezdem is elfelejteni milyen jó volt amikor kettesben voltunk... :-( 37/F
2014. dec. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az 5-ös nagyon jól leírta.


Emellett én már két hét után rámásztam anno a páromra, annyira nem bírtam magammal. :D

Nem lett semmi bajom.


A fertőzések gumival megelőzhetőek, a varratok szakadása meg síkosítóval. A legkomolyabb gond, hogy orgazmuskor a méh összehúzódik, és a lepény helye bevérezhet...


De ez egyéni... azért van a 6 hét kőbe vésve, mert ez az az idő, amikorra mindenképp rendben van már minden!

2014. dec. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ki mondta, h nem lehet. én akikkel eddig beszéltem senkinek nem kellett 6 hét pihenő idő. nekem elég volt 8 nap is. óvatosan meg lehet próbálni, ha te is benne vagy. aztán ha mégsem az igazi , akkor várni még pár napot, hetet. nincsen előírva a 6 hét sehol. minden nő más, különböző idő-szünet kell vagy elég neki.
2014. dec. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1-es: nem elősegíteni kell a fertőzést és a gyulladást,hanem megelőzni azzal, hogy az ember egy belül sebes testrészével nem szexel.
2014. dec. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

" Plusz a hüvely sem steril,megvan a maga jótékony baktériumflórája,"

Sajnos ez manapság már nem igaz. Hála az illatszerlobbi tevékenységének, túl tiszták vagyunk. Ez viszont gátolja az egészséges védekező mechanizmust.

2014. dec. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!