Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit gondoltok, hosszabb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok, hosszabb távon működőképes lehet egy olyan kapcsolat, amiben a két fél teljesen különböző életvitelű, ám rendkívül alkalmazkodóképesek?

Figyelt kérdés

Érdekes kérdés, ugyanis rengeteg helyen olvastam, például itt a kérdések (és a válaszok) között is, hogy két teljesen különböző életmódot élő ember nem lenne képes hosszabb távon együtt élni. VISZONT! Ezek a kapcsolatok nem inkább azon okok miatt mennek tönkre, mert a felek nem képesek alkalmazkodni a másikhoz?


Itt egy teljes hétköznapi példa: a lány 18 éves, egyetemre készül, sokat tanul, nagy-nagy tervei vannak, nagyon pörgős életet él, folyton mennie kell valahová, nem tud megülni egy helyben, kerékpározik, sportol, edz, barátnőkkel találkozgat, pletykál velük, szeret kirándulni, csavarogni stb. Egyszóval egy igazi pörgős fiatal csajt képzeljetek el. A srác, akivel együtt van, ő 20 éves, dolgozik, viszont imád lustálkodni, szeret otthon főzni, barkácsolni, tenni-venni, haverokkal gépen játszani, esetenként olykor elmegy velük sörözni, de nem igazán társasági forma.


A két ember teljesen más életmódhoz szokott hozzá, ebben nőttek fel, ezt szokták meg. VISZONT! Mivel hihetetlenül szeretik egymást, igazi love story-ba illő esemény volt az összejövetelük, tisztelik és szeretik egymást, így ezen erős kötelék okán alkalmazkodni is tudnak a másikhoz.


Például ha a lány elcsalja a fiút egy hosszabb kerékpártúrára, vagy éppen egy buliba, de a srác nyafog, így otthon maradnak kettesben, és inkább filmeznek, vagy éppen Call of Duty-znak egy jót. Vagy éppen ennek a fordítottja történik: ha a srác épp csinál valamit otthon, de a lány elhatározza, hogy el akar menni kerékpározni, vagy szórakozni egyet, akkor a srác elhajítja az összes szerszámot, és kirándulnak, vagy éppen buliznak egy jót.


Elsősorban azoknak szól e kérdés, akik meghitt párkapcsolatban élnek. Nálatok hogy működik ez? Mivel nincs két egyforma ember, így feltételezem, mindkettőtök (te és a párod) különböztök egymástól, nálatok természetes, hogy alkalmazkodtok a másikhoz? Viszonozva érzitek az idomulást?


2014. dec. 15. 19:52
 1/8 pokolkő ***** válasza:
Cuki a neved és amúgy igen.;)
2014. dec. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1: Sokan "szeretnek" itt a nicknevem miatt. :)
2014. dec. 15. 19:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Ti rugalmasak vagytok ebből a szempontból, tudtok áldozatot hozni egymásért. De ez nem mindenhol lehetséges, vannak olyan jellegű különbségek életvitelben, amik összeegyeztethetetlenek, tehát hiába akarna mondjuk a két fél alkalmazkodni, nem tudnak. Az olyan kapcsolatok nem működnek. Nálatok szó sincs ilyesmiről, ami tök jó :)


Mi annyira nem különbözünk a párommal életvitel szempontjából, sem másban annyira, kivéve egy dolgot. Ő műszaki területen tanul, ez érdekli, én viszont bölcsészképzésen vagyok, engem ez érdekel, ez köt le. Amíg ő számítógépes játékokkal játszik, én könyvet olvasok a kertben. De ezzel semmi baj nincs, mert nem összeférhetetlen, és mivel mi is nagyon szeretjük egymást, még kíváncsiak is vagyunk a másik világnézetére, hobbijára - pedig korábban nem gondoltam, hogy ilyesmi érdekelhet :) De nyilván a párom érdekel, vele kapcsolatban minden.

3 éve vagyunk együtt, 20 évesek vagyunk.


PS: érdekelne amúgy a love story-jellegű összejövésetek :) Írj egy privátot, ha van kedved elmesélni.

2014. dec. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem. Valamennyire lehet és kell is alkalmazkodni, de megváltozni egyik fél sem tud azért, hogy a másiknak jó legyen.
2014. dec. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel ez elég nagy kompromisszumkészséget követel, így szerintem is inkább ennek a hiánya káros vagy végzetes ilyen szituációban, manapság pedig az énközpontú és "önmegvalósítást" előtérbe helyező közgondolkodásban a kompromisszumkötő képesség erős hiánycikk.
2014. dec. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Te úristen milyen deja vu-m van. Pont a napokban hallgattam végig egy ilyen sztorit :D Kb 100%-ban klappol a sztori


Kompromisszum kézségen múlik minden.

2014. dec. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy működhet. Nálunk én nőként vagyok otthonülősebb, könyvmoly, kocka:) . A férjem hetente ment csavarogni a haverjaival mielőtt megismert. (még mindketten suliba jártunk amikor összejöttünk) Ezért több ideje is volt eljárni. Kevésbé volt fáradt.


Most hogy dolgozik ő is, és a haveri kör is, én is, már másabb a helyzet. A férjem is fáradtabb, ritkábban jár el. Ha megy, visz engem is. Én megyek, ha van valami program. Ott mindenki viszi a párját, ha van, így nincs ezzel gond. Viszont ritkábbak az összejövetelek, ami már nekem sem okoz gondot.


Szóval egyrészt alkalmazkodtunk egymáshoz, másrészt az életünk is megváltozott (diákévek után munka) és emiatt is kevesebbet járunk el. Működik most is, és működött a szimpla párkapcsolatban is.

2014. dec. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A szüleim olyan szinten tűz és víz, hogy jobban már nem is lehetnének, és 30 éve tart a házasságuk :) A kompromisszum, megértés és alkalmazkodás minden kapcsolatban nagyon fontos tényező, persze csak módjával, mert az sem jó, ha az egyik fél teljesen "aláveti magát" a másik akaratának, egyoldalúan. Ahogy leírtad, szerintem az egy nagyon jó példája egy jól működő kapcsolatnak.
2014. dec. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!